Denemeler

Çamlıca Camisinin Semeresini Göreceğiz
Okunma: 203
Serdar Adem - Mesaj Gönder
Görünürde üç yüz milyon dolara mal olduğu söylenen Çamlıca camisine karşı son zamanlarda yapılan muhalefeti anlamıyorum doğrusu. Biraz acele ediyoruz galiba. Çok yakında bu mübarek hamlenin semeresini göreceğimize adım gibi eminim.
Sadece biraz sabredin. Sabrın sonun selamettir.
 
Ben olsam var ya gavur icadı paratoner bile takmam Çamlıca camisine. Gavur icadı paratoner inançlarımıza halel getirmesin diye. Cevşen dururken paratoner de neymiş?
Kolay değil bir anda altmış bin kişinin ibadet edebileceği bir mekan. Bu ne demektir, düşünebiliyor musunuz? Aynı anda altmış bin melek yaradılışlı kişinin ibadet sonunda dua etmesi demektir. Hele bunlar bir de imam hatipliyse… Bu duaların sonucunda güzel günler bizi bekliyor efendiler.
 
Çamlıca camisi yerine iki fabrika yapılıp onlarca hatta yüzlerce kişiye aş ve iş imkanı sağlanabilirdi. Ama aş ve iş karın doyurmaz. O kadar imam hatip boşa mı açıldı? İnsanın önce inanması lazım… Sonra zenginlere karşı gözünü yumup aza kanaat etmesi lazım. Sonra yaşadıklarının hepsinin birer imtihan olduğunu kabul etmesi ve hayat senaryosunun ilahi kalem tarafından kader kitabına yazıldığına iman etmesi lazım... Sonra zaten iş bulmasa bile yaşar böyle biri.
 
Altmış bin melek tabiatlı varlığın duası sonucu neler olur neler.
Bakın yakında dolar üç liraya kadar gerileyebilir. Yani dualarımız kökü dışarıdaki manipülasyonlara karşı ekonomimizi korumakla kalmayıp ekonomimizin düzlüğe çıkmasını da sağlayacaktır evvel Allah…
 
Dualarımız sayesinde Suriye’deki iç savaş bitecek, göçmenler teşekkür nidalarıyla ülkelerine geri dönecekler.
 
Dualarımız sayesinde son aylarda tırmanışa geçen enflasyon ve işsizlik oranları hızla gerileyecek ve makul oranlara ulaşacaktır.
 
Yine dualarımız sayesinde stokçuların elleri ayaklarına dolanacak ve sebze meyve fiyatları vatandaşın yüzünü güldürecek noktaya gerileyecektir.
 
Önümüz ramazan. Haydi bakalım. Çamlıca camimize koşalım. Dualarımızla dolara, enflasyona, Esed’e, işsizliğe ve İstanbul’daki seçimleri etkileyen ama bir türlü kanıtlanamayan hile ve entrikaya gününü gösterelim.
 
 
Var mısınız?
 
 
Ne oldu, inanmıyor gibisiniz. O zaman ne demeye alkışlıyorsunuz? Yoksa gaipten sesler mi duyuyorum.
Neuzübillah!!!
Serdar AdemYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4483
3 Mustafa Ermişcan 3936
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3239
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3087
7 Uğur Kesim 3086
8 Sibel Kaya 2948
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:522 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com