Denemeler

Rengin Düşü'şü
Okunma: 53
Esra ÇINAR - Mesaj Gönder


                                                     Rengin Düşü'şü  
Renkler bizlerden terk etti kendini,eşyalara yâr oldu. Arkasından ağlayan bir avuç kimseyi pek de umursamayan bir hâl ile gözlerden kaybolurken, bir gün geri gelmeyeceği hakikatini de yanında götürdüğünü hiç kimse bilmiyordu. Acaba farkında mıydı eşyaların yanına hiç yakışmadığının.
  "Bir zamanlar yeryüzünde rengarenk gülüşlü, rengarenk bakışlı insanlar yaşarmış." masalını dinlerken, aslında öykü olması gerektiği hayali hep yanında başımızda oturup bizle birlikte dinler masalı. Zaman zaman fısıldar: -Bir kez düşlesene anlatılanları.
   İçimdeki sesi dinler düşlerimin orta yerine yerleşiveririm. Önce şeffaf sesim ala olur sonra etraftaki her şey parlak bir kadife mavisine dönüşür. Gül renginde merhabalara, zümrüt yeşili bir çocuğa, akça gülümsemelere, lacivert hüzünlü bakışlarla rastlarım...Masal da burada sona ermiş sözü beni oradan alıp gerçekliğe geri getirir.
  Eskiye olan hasretimizin sebebi bu Masal işte. Ve bir yenisi daha çoktan yazılmaya başlandı bile. Giderek karalıklaşan "insan"lık. Soralım:
En içimiz ne renk?
Sonu güzelleştirmeye yetecek cevaplar biriktirebilir miyiz yitenler daha büyük boşluklara dönüşmeden?
Dünya ne renk?
Dünün gökkuşağını özleyen, şimdilerde gri bulutlara sarılmış, yarınlarını buruk halde bekleyen renginde. Soluk benizli duygular renginde...Devamı çoğu tahammülü aşacak halde.    Bazıları yanına bir belkiyi alıp bir şarkı yazmaya başlamış. Güneşin pırıl pırıl değişmeyişi görülmeyecek gibi değil.En ulaşılamayacak yerden bize dokunan kucak dolusu umut renginde.Esra ÇINARYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6328
2 Firari Fırtına 4391
3 Mustafa Ermişcan 3774
4 Hasan Tabak 3480
5 Nermin Gömleksizoğlu 3145
6 Uğur Kesim 3015
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2881
8 Sibel Kaya 2862
9 Enes Evci 2571
10 Turgut Çakır 2268

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:636 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com