Romanlar

ÜÇ ANAHTAR
Okunma: 99
Kerem AKTO - Mesaj Gönder


Sayfa seçiniz: Sayfa: 1 - Toplam Sayfa: 10
Anadolu Üniversitesi önünde, gece yarısına yaklaşık yirmi dakika kala tam anlamıyla kargaşa ortamı mevcuttu. Tüm vücutlar, gözler ve sesler aynı yönde vahşice hareket ediyordu. Nezdimce, kaos ortamı bir bu kadar daha iyi betimlenebilmişse şu zamana kadar  apokaliptik bir film sahnesi çekilmiş olmalıydı.
    Tüm bu kaosun merkezinde yatmakta olan bir vücut aldığı ekstazinin etkisinde titremek ve kasılmakla meşguldü. Küçük yaşlardan beri pek temiz bir hayat yaşamamış olan, şu zamana kadar çok fazla müptezel ve çok fazla orospu tanımış olan Sadya, ölüm ve yaşam arasında gidip gelirken belki de kendinin onlardan birine dönüştüğünü düşünüyordu.
    Can çekişen bir böcek gibi kıvranan vücudun hemen üstünde sanki o vücudun sahipleriymiş gibi duran ve soğukkanlı bir doktor edasıyla sıratta sallanan vücut ile ilgilenen iki erkek vardı. Burkay ve Tuna. Burkay Sadya ile ilgilenirken oluşan tüm kaosa hükmetmeye çoktan başlamıştı Tuna. Kalabalığı dağıtmak için sesini yükseltmeye bile gerek duymuyordu. Bir gruba liderlik etmeyi, bir topluluğu yönetmeyi küçük yaşlardan beri hobi haline getirmişti ve belki de bu yüzden artık endişe ile kavrulan topluluğu bir bakışı, bir hareketi ile sakinleştirebiliyor, yönetebiliyor ve dahası bu insan birikimini köle haline getirebiliyordu. Bu özelliği sayesinde mantık sistemleri çökmüş ve tüm gayeleri kakofoni yaratmak olan insanları bir anda etkisi altına almış ve hepsine emirler yağdırıyordu. Kaosu yaklaşık iki dakika içinde bir buz dağına çevirebilmiş bakışlar ile beraber Sadya'yı sırtlanan Burkay, koşar adımlarla caddenin karşısındaki tenha bir ara sokakta uyumakta olan 92 model Cadillac'a yöneldi. Son birkaç hareketiyle kargaşa yaratmaya yemin etmiş olan insanlara yeminlerini yedirten Tuna ise sırtında yarı ölü bir vücut taşımakta olan Burkay'ı geçmiş, uyandırdığı 26 yaşındaki siyah makinenin arka kapısını sonuna kadar açmıştı. Cesetvari vücut arabanın arka bölümüne bir kum çuvalı gibi fırlatıldı. Burkay, aynı sertlikle sürücü koltuğuna geçmiş, yanındaki koltuğa yerleşecek olan vücudu beklemeye başlamıştı. Tuna ise çevreyi iyice kontrol ettikten sonra kendilerine sorun yaratacak renkler olan kırmızı ve maviyi bir arada görmediği için rahatlamıştı. Aldığı derin bir nefes sonrası Burkay'ın beklediği yere kuruldu ve cebinden çıkardığı Lucky Strike paketinden iki tane sigara aldı. Birini yaktı. Diğerini ise arabayı çoktan hareket ettirmiş olan Burkay'ın ağzına yerleştirdikten sonra karanlığın sahiplenmiş olduğu arabayı aydınlatan çakmak ile aracın iki tane sigaranın dumanı altında kalmasına müsaade etti.
-Nereye gidiyoruz ?
+Ozi'nin evine.
-Neden ?
+Başka yer biliyor musun ?
    Kısa süreli sessizlik sonrası arkadaki canlıyı unutmuş gibi görünen iki kişinin kulaklarını Pink Anderson, ciğerlerini esrar ile karışmış tütün dumanı, damarlarını ise yeterli dozda THC dolduruyordu. Çoktandır, karşılaştığı sokak lambalarını saymaya başlamış olan Tuna, yolda girip çıktıkları engebeleri saymaya başlamış olan Burkay ve gördüğü halüsinasyonlardaki renkleri saymayı kesmiş olan Sadya, gecenin içinde kaybolan siyahlığı ile süzülen Cadillac içerisinde, sığınakları olan Ozi'nin evine doğru yol alıyolardı.Kerem AKTO

Sayfa seçiniz: Sayfa: 1 - Toplam Sayfa: 10


Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6348
2 Firari Fırtına 4409
3 Mustafa Ermişcan 3802
4 Hasan Tabak 3516
5 Nermin Gömleksizoğlu 3165
6 Uğur Kesim 3029
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2920
8 Sibel Kaya 2878
9 Enes Evci 2588
10 Turgut Çakır 2282

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:147 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com