Denemeler

BU BİR İSYANDIR. #1 (KADIN)
Okunma: 56
Penta Ke. - Mesaj Gönder


Ne demiş Euripides; Bir kimsenin düşüncesini açıklayamaması köleliktir.
 
Kendi görüşlerimiz, kendi inançlarımıza uymayan her şeyi kötülüyoruz hiçbirine saygı duymuyoruz peki bunları yapıp karşılığında ne mi bekliyoruz? Saygı (!)
Burada kiminizi çok kızdırabilecek kiminizin de desteğini alabilecek konular serisi yapacağım.
 
Öncelikle Kadınlarımıza değineceğim. Bir erkek olarak utanç duyduğum şeyler var;
 
Kendisini adam sananların gerek fiziksel gerekse psikolojik şiddetine maruz kalan kadınlarımızdan.Bize yemek yapmak gibi şeylerin zorunlu bırakıldığı kadınlardan yani günümüzün legal olan KÖLELERİNDEN.
 
Kadın özgürdür. Kadın her istediğini yapabilir. Gece geç saatte dışarı çıkabilir, istediği kıyafeti giyebilir ve aşağılık herif  bu sana ona tecavüz etme hakkını VERMEZ. Karın senden boşanmak isteyebilir ve bu sana onu öldürme hakkını VERMEZ. 
 
Erkek çocuğunuz olunca davullu zurnalı bir sünnet düğünü yapıyoruz çünkü aslan oğlumuz artık bir ERKEK oldu ama kız çocuğu marketten aldığı pedi siyah bir poşette taşımak zorunda bırakılıyor çünkü onun kadınlığa ilk adım atması ayıp karşılanıyor asıl ayıp olan bu kadar doğal bir şeyi utanç duyulması gereken bir şey olarak lanse eden BİZLERİZ. 
 
 Erkekler sofrada otururken kadınlar kendi yemeklerini koymadan önce onların tabaklarını doldurmak zorunda, erkekler kahvehanelerde otururken kadınlar tüm evi baştan aşağı temizlemek zorunda, erkekler ellerinde kumanda ile maç keyfi yaparken kadınlar bir türlü uyumayan çocuğunu yorgun argın ayaklarında sallamak zorunda ve üzerine ellerinin öpülmesi gereken yerde kadına utanmadan el kaldırılıyor.
 
Lütfen erkek çocuklarınızı yetiştirirken "Aman erkek çocuğu yemek yapmaktan ne anlar" vs. diyerek yetiştirmeyin böyle çocuk değil toplum için birer katil yetiştiriyorsunuz aslında, gerek bir kadını öldüren gerekse bir kadının hayallerini öldüren KATİL.
 
 Penta Ke.Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6328
2 Firari Fırtına 4391
3 Mustafa Ermişcan 3774
4 Hasan Tabak 3480
5 Nermin Gömleksizoğlu 3145
6 Uğur Kesim 3015
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2881
8 Sibel Kaya 2862
9 Enes Evci 2571
10 Turgut Çakır 2268

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:726 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com