Romanlar

HİÇ DURMADAN
Okunma: 3216
Bahri Öztürk - Mesaj Gönder


Sayfa seçiniz: Sayfa: 1 - Toplam Sayfa: 5
YOLCULUK BAŞLIYOR
Ne zaman başladığımı bilmiyorum ama,uzun zaman olmuştu neredeyse bütün dünyada gezmedik kara parçası hatta deniz kalmamıştı.Anıları zorladıkça bu oturduğum küçük sandalyemde tekrar heycanlanıyor ve eskisi gibi genç olduğumu düşünüyorum.Artık bedenim yaşlı ve yorgun ama hayatımda şimdiye kadar yaptığım en iyi şey gezmek, hiç durmadan ilerlemek olmuştu.şimdi yaşadıklarımı tanıdığım onca insanı ifşa etme isteği içimi yakan bir ateş misali beni esir aldı ve beni gençlik yıllarımda yaşadığım maceraları yaşatmaya başladı.Hemen oturduğum yerden kalkıp bunları herkesin bilmesi gereken şeyleri yazıya geçirmeye başladım.
       *****
Küçük ve şirin bir yerde doğdum evimizin küçük bir bahçesi vardı ve ben o bahçenin içinde doğayla iç içe normalde biraz fazla geliri olan bir ailenin çocuğu olarak doğdum.Çevremde hep neşeli yüzler ve cana yakın insanlar vardı.Hikaye bu ya her şey 19 yaşıma baştığım gün olmuştu. O gün doğum günümde annem ne istersin diye sormuştu ve gözlerimin içine pırıl pırıl yüzüyle gülümseyerek bakmıştı.Bende kendimden emin bir ifadeyle
 "Ben dünya turuna çıkmak istiyorum" demiştim ve bunu söylememle birlikte evde kızılca kıyamet kopmuştu.
 
merve gülsüm

Sayfa seçiniz: Sayfa: 1 - Toplam Sayfa: 5


Yorumlar (13)
Bahri Öztürk
Arkadaşlar, roman teklif etmeme rağmen henüz buraya iki satır yazmadığımın farkındayım. Bu nedenle roman teklifime henüz hiç başlangıç yapılmamış olmasından dolayı şikayete hakkım yok bunu da biliyorum. Lakin, bana kızmayın! Yazcam söz. Yine de aklınıza birşeyler gelirse çekinmeyin ekleyin... Henüz karakterleri dahi belirleyemedim. Tüm fikirlere açığım..... Yardııııım.............

Serdar Ekmekci
Bu bir gezi romanı olacaksa herkesin bir gezisini bir karakter üzerinden anlatması güzel ve ilginç olabilir. Hatta bir çiftin gezisi olursa iki karakter üzerinden gidilebilir..

merve gülsüm
arkadaşlar ben yazmaya başladım.Gezi yazısı olmasını istiyorsunuz bende ona göre devam edeceğim merak etmeyin.Yanlız gezi anılarınız varsa ana gönderinki hep beraber bir roman oluşturabilelim.Sizi bekliyorum hep beraber gezi yazısı gibi roman yazmak çok güzel olacak bence. Ben günlükler şeklinde düzenlemeyi düşünüyorum.Hadi birlik olup arkadaşımıza yardım edelim :) ))

Enes Evci
Bence şöyle yapalım. 2 karekteri (yada daha fazla ama çokda fazla değil en fazla 4 fln) buluşturalım. Bende izninizle dahil olayım. Bende bir karakteri oluşturayım sonra bunların yollarını kesiştirelim? Hatta bir aşk konsepti oluşturabiliriz. Tabi enteresan bir aşk our sonunun mutlu olmasınıda şimdiden istemem açıkcası :) birşeylerde ben karalayayım şimdiden. Farklı bir hikayeden giriyorum. Her yazan sayfa başına "BÖLÜM İSMİ" yazssın derim. Daha şekili belirli bir yazı olur diye düşünüyorum.

merve gülsüm
düşündüğünüzü beğendim güzel bir deneyim olacak bizim için ben girişi bağlayayım tabi beğendiyseniz kişi anılarını anlatmaya yani gezi hayatına başladığında bölümler başlıklar halinde gelişir

Enes Evci
Pekala ayrı bir telden ben balıyorum, Bir sayfa gelecek 2karakter "dünyanın bir yerinde " buluşsunlar.

Bahri Öztürk
arkadaşlar kendimi yeni bir karakter yaratırken buldum. iki kişilik yolculuğa başka bir yerden gelen 3. kişi de katılsa olmaz mı? bence bunları hemen birleştirmeyelim. bir süre kendi hayatlarını yaşasınlar. böylece onları daha iyi tanıma fırsatı elde etmiş oluruz. şimdi merve hanımın karakteriyle Enes beyin karakteri bir yerde karışılaşıp aşık olacaklar öyle değil mi? benimki de bir yerden olaylara dahil olur.

Lale Gümüşkaya
bence bu yazma sırası bozulmamalı ki okuyanların kafası karışmasın, madem 3 karakter var, her karakter kendi sırasıyla yazsın derim ben. dolayısıyla şimdi sıra Merve Uzun'da olsun. o kendi karakterini biraz geliştirsin. Sonra Enes Evci, sonra Bahri Öztürk. Ne dersiniz?

Lale Gümüşkaya
ayrıca bence bu kadar temel karakter yeter. ne dersiniz?

Enes Evci
Şimdi birkaç şey söyleyeyim hatta bu yazacaklarımı bu tarz yazılarda örnek verirsenizde sevirinim. Şimdi burda yaptığımız birisi ayzıyı yazar diğeri devamını getirir. Hepsi bu! Hatırlarmısınız ufakken elbet "evcilik" yada buna benzer oyunlar oynamışınızdır. Biri çıkardı ordan "hadi enes sen şimdi işe gitcekmişsin bende yemek yapcakmışım" derdi enes işe giderdi oda yemeği yapardı. Sonra enes derdiki "hadi ben eve gelmişim şimdi sende çocuğa bakıyormuşsun" sonra enes eve gelir oda çocuğa bakma numarası yapardır. Yani bir sonraki sahneyi söylerdik birbirimize. Doğaçlama değildi bu sadece anlık diretmeydi. Şimdi ben karakteri yazarken merve hanımın yazdığı karaktere gelip aşık olacak demedim. yada bir 3.-4. karakter olmasın demedim. Bu sitede bir yanlış var. Bakın hep devam yazılar tamamlanmamış ve kalmış. İlk önce gerçekten iyi bir çıkış yapılmalı. Çok dallandırıp budaklandırıp girilmemeli. Mevzuya sadık kalınmalı. Ve aşşağıda (yani şuandaki gibi) yaptığımız yorumlar yazının gidişatında olmamalı. Ben yakında askere gideceğimden devamını getiremem sanırım birisi devir alabilir benim karakterimi. Ama bu tarz yazarlık birlikteliklerinin böyle yürüyeceğinin pek sağlıklı olacağından emin değilim. "neden?" bence bu iş önce proje halinde sunulmalı. Sonra bu işe gönüllü 2-3 arkadaş atılıp konsept konuşmalı. Sonra düzenli yazılmalı. Ve site cidden takip edilmeli. Çünkü bir yerden sonra yazılmadığında bayabiliyor hikaye. Bahri Öztürk yazını beğendim. Sakın kimse yanlış anlamasın ama kolay kolay anlatılanları beğenmiyorum. Belkide argoyu sevdiğimden sertliği sevdiğimden beğendim. Son birşey daha demek istiyorum. Neden hep 1 sayfa yada 1den daha az yazılıyor :) son son olarak: bence bu ortak yazma fikri forumlarda falan önce bir oturtulmalı. Bir stil belirlenmeli. böyle hakket çorba oluyor istem dışı olarak.

merve gülsüm
ben böyle bir şey hayal etmemiştim arkadaşlar kopuk kopuk olmuş. Daha iyi olabilirdi buna bir çözüm bulmamız lazım

merve gülsüm
ben bu romanın yazı işine daha fazla katılacağımı zannetmiyorum. Adıyla içinde gelişenler pekte düşündüğüm ve gözümde canlandırdığım gibi olmadı neyse size başarılar arkadaşlar. Umarım istediğiniz gibi ilerliyordur

Hasan Basri ESGÜN
Bence ilginç olmasını beklemeden yazmak daha iyi. İlginç olmasa ne olur ki? Kelimelerimiz mi bitecek? Bir beyin fırtınası olur. Bundan bir şey çıkmasa da bilenmiş olunur. Hem yazanlar hem de okuyanlar için.
Saygılar.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6765
2 Firari Fırtına 4750
3 Mustafa Ermişcan 4247
4 Eyyup AKMETİN 3922
5 Hasan Tabak 3903
6 Nermin Gömleksizoğlu 3506
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3452
8 Uğur Kesim 3309
9 Sibel Kaya 3210
10 Enes Evci 2892

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:953 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com