Hikayeler

Efsane Kurtarma Planı
Okunma: 117
İbrahim Tufan - Mesaj Gönder


Christmas Common'un "HOŞGELDİNİZ" tabelasını gördükten sonra birer iç çektiler. Nihayet varmışlardı. Sıra da Bob'u bulup rahatça eve dönebilmek vardı. Şehirdeki her esnafa sordukları soru "Bu bölgede bir mafya grubu varmış hiç duydunuz mu?" sorusuydu. Bütün esnafları ve şehrin ilerigelenlerinden aldıkları cevaplar doğrultusunda ev adresinlerine ulaşmışlardı. Amir Oxford'dan çıkmadan Edwars'a silahını verip "Ona iyi bak Davis."demişti. Ama Edwars o silahı kullanmayacaktı. "Bana bakın ani bir harekette bulunmayın. İçeride çocuğunuzun canı tehlikede olabilir. Onu görürseniz veya duyarsanız reaksiyon -tepki- göstermeyin. İşleri boka sürmeyin. Şimdi Thomas bagajdaki kıyafetleri al ve giy." diyerek bahçıvan kıyafetini gösterdi Thomas'a. "Bayan Makenna biz burda Thomas'ın mesajını bekleyeceğiz. Thomas şimdi içeri gir ve güvenliğe burada bahçıvana ihtiyaç duyulduğunu onun için geldiğini söyle. Sen içeri girdikten sonra ben hemen girip güvenliği elimdeki *K.O-Tropfen'i damlattığım mendil ile bayıltacağım. Böylece bahçeye kolaylıkla girmiş olucaz. Geldiğimizde evi inceleme şansım oldu. Bu ev, ev hapishaneleri için kullanıla evlere benziyor. Eğer öyleyse işimiz çok kolay olucak. Thomas içeride sana düşen çok fazla görev var farkındayım ama buna mecbursun. Adamlar beni tanıyor olabirler. Bayan Makenna sen ise şu topu arka bahçeden camdan içeri atıcaksın." Edwars bunları planlarken bir çocuk bulmuşdu. Haylaz, hafif siyahi tonlarında bir çocuktu bu. "Siz topu attıktan sonra çocuk topu almaya gelicek. Böylece içeridekiler arka bahçeye doğru yönelmiş olucak. Hâla içeride oturanlar ise yüksek ihtimalle senle konuşmaya gelicek. Ben ise bahçeden bir giriş arıyacağım. Böyle evlerde genelde bahçenin gizli yerlerinde geçişler olur. Bunlar adamların herhangi bir polis baskınında kaçışını sağlar. Bende işte o yolu arıyacağım. Unutmayın içeride esir olan sizin çocuğunuz." Edwars gerekli bütün talimatları vardı ve "Haydi Thomas Tanrı yanında olsun." dedi.
Thomas kapıya doğru gitti ve güvenliğe "Merhabalar burda bir bahçıvana ihtiyacınız varmış onun için geldim." dedi. Güvenlik "İçeri geliniz bir abime sorayım." dedi ve kapıyı Thomas'a açtı. Edwars hemen harekete geçerek mendili güvenliğe sürdü. Güvenlik tam tehlike butonuna basacaktı ki Thomas , güvenliğin kolunu kırdı. Makenna  arka bahçeye gitti. Arka bahçede tahmin edildiği gibi kimse yoktu. Topu camdan attı ve biri geldiğinde çocuğa gel talimatını verdi. Çocuk terlemiş görüntüsüne bürünerek ve koşarak camdan kaçan topu tutan adamın yanına gitti. "Abi topumu geri verir misin lütfen?" dedi. Adam çocuğu omzunun altına aldı. Çocuk adamın ne yapacağını anladığı için kendi planladığı şeyi yaptı ve bayılmış numarası yaparak  yere yıkıldı. Adam içeriye bağırarak "Beyler burada bir çocuk bayıldı , gelin de içeri taşıyalım." dedi. Toplamda Adam dahil 4 kişi çocuğu içeri taşımak için arka bahçeye çıktı. İyi haberdi. Thomas'da içeriye girmişti. Arkada herkes bayılan çocukla ilgileniyordu. Thomas bütün planı bozup çocuğunu arıya bilirdi ama yapmadı. Edwars'ın şu sözünü unutmamış olmalı. "İçeride olan sizin çocuğunuz. Canı tehlikede olabilir. Onu duyar ve ya görürseniz tepki göstermeyin. İşleri boka sürmeyin."
Edwars bahçede çok sessiz bir şekilde yürüyordu. Ayağına bahçeyi sulayan fiskiye çarptı. Edwars başını bir eğdi ve içeri geçiş. Evet Edwars'ın tahminleri doğru tutmuştu. Girişden girdi ve sessizce içeriye girdi. Yol Kelexper odasının yanına çıkıyordu. Kelexper odası evin en alt katındaydı. O yüzden yolun başı Kelexper odasının yanında. Edwars Bob'u gördü ve odanın kilidini açmak için cebinden *maymuncuğu çıkardı. Kapının kilidini açtı ve Bob'a "Bob ben Edwars babanın arkadaşıyım seni kurtarmaya geldik sesizce benle gel." dedi. Bob başını sallayarak onayladı. Bob ile Edwars arabanın yanına gitmişlerdi. Edwars Bob'u arabaya oturtdu ve sessiz olmasını istedi. Makenna'nın da artık işi bitmişdi. Makenna oğlunu görür görmez onla sarıldı,öptü,kokladı. Hasretini gidermeye çalıştı. İçeride sadece çocukla Thomas kalmıştı. Adamlar çocuğa topu geri verip göndermişlerdi. İçeride sadece Thomas kalmıştı. Edwars , Thomas'a işaretini gönderdi ama Thomas içeriden çıkamadı. Mafya babası Thomas'ın yanına geldi "Beyefendi galiba yanlış geldiniz bahçıvan aramıyoruz" derken bayılan güvenliği gördü ve "LaAaAAaN" diye bağırdı. Edwars çaktırmadan durumu izliyordu. Edwars'ta anlamıştı eğer adam Thomas'ı tutarsa bu bir döngüye girecekti. Kullanmak istemediği tabancasıyla mafya babasını ayağından yaraladı . O arada Thomas koşarak Edwars'ın yanına geldi. Edwars eliyle arabayı gösterdi. Hemen arabaya bindiler ve olay yerinden uzaklaştılar. Artık Oxforddaydılar. Başındaki belalardan kurtulmuşlardı.
1*= K.O-Tropfen denilen bayıltıcı madde kişilerin içkisine sıvı veya toz olarak konuyor, çok ender olarak yemeğe de karıştırılıyor.
2*=Maymuncuk Maymuncuk, genelikle çilingirler tarafından kullanılan ve birçok kapıyı kendi anahtarı olmaksızın orijinal anahtarın kilit içindeki pimleri kaldırma görevini üstlenen bir aparat olarak kullanılır. Eğri ve sivri demirden yapılmıştır. Anahtar deliğindeki çıkıntılara uyum sağlayarak pek çok farklı kilidi açabilirler.
PEKİ BOB NASIL ÜNLÜ OLMUŞTU ? İbrahim TufanYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6451
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3961
4 Hasan Tabak 3622
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3118
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2961
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2340

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2941 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com