Romanlar

MANKURT 4 HEYECAN BAŞLIYOR!!
Okunma: 77
Mustafa Eser - Mesaj Gönder


-Pöh! Dedi Eva.Siz nasıl diyorsunuz?Külahıma anlat. Demek senin hiç değerin yok? Bu operasyonun başına neden getirildin o zaman? 
   Dudaklarını bir değişik büzdü. Yüzünü kırıştırdı.Sekreter yemek tabağını bulaşık makinesine yerleştirip gelmiş üçlü koltuğa uzanmış duvara monte edilmiş plazma TV de çizgi filme bakıyordu.
-Ne diyorsun Eva?Operasyonun başında ben mi varım?Kimden duydun bunu?
-
Geçen hafta sen ameliyattayken Sir Aleksander söyledi
-Bu bir şeyi değiştirmez Eva.İskender değerli olduğum için değil kaybedecek bir şeyim olmadığı ve zaten ölü bir adam olduğum için beni bu operasyona aldı.
   Eva bilgisayarı yanına koyup bağdaş kurdu kanepenin üstünde.
-Sen O’sun değil mi?10 gün önce çift taraflı ajan olduğu için kurşuna dizilme videosu yayınlanan İlçe Sekreteri sensin değil mi?
   Sekreter Eva’ya baktı. Kısık sesle;
-10 değil 11 gün önce kurşuna dizildim.
-Hakkında yazılanlar söylenenler doğru mu?
-Ne yazıldı, ne söylendi bilmiyorum.Yerinde olsam hiç birisine inanmazdım.
-
Sir Aleksander 10 yıl çift taraflı çalıştığını, onlarca kişinin ölümünden sorumlu olduğunu, Koordinasyon Merkezi’nin gücünü kullanarak kurduğun kaçakçılık şebekesiyle büyük
bir servet yaptığını açıkladı.
   Sekreter bir süre cevap vermedi.
-Tam İskender’den beklenecek bir davranış. Bir taşla üç kuş vurmak diye buna denir. Güzel senaryo hazırlamış.
-Hakkındaki iddialar yalan mı yani?
-İskender’in elinde beni kurşuna dizdirmek için yeterli delil yok.Hiç olmadı.Teklifini kabul etmeseydim bana bir şey yapamazdı.
   İşaret parmağını alnına vurdu.
-Deliller burada.İstersem İskender’i kurşuna dizdiririm.
-Sir Aleksander’a şantaj mı yaptın?
-Korkak insanlar şantaj yapar Eva.İskender benim öleceğimi bilsem de konuşmayacağımı bilir.
-Yine de seninle düşman olmak istemezdim Sekreter.Ne olursa olsun 10 yıl çift taraflı çalışıp deşifre olmayan biri tehlikelidir değil mi?
   Sekreter cevap vermeden yerinden kalkıp yatak odasındaki sigara paketini, çakmağını alıp geldi. Sigarasını yakıp koltuğa oturdu. Eva Sekreter’i takip ediyordu.
-Sana niye Mankurt diyorlar.
-Mankurt’lar hakkında ne biliyorsun?
-Hiçbir şey bilmiyorum. Kurşuna dizildikten sonra internet medyasında adın çok geçti. Kod adın Mankurt’muş.
-Mankurt geçirdiği işkenceden sonra hafızasını ve tüm değerlerini kaybettiği için robot haline gelen insanların ismidir. Tek amacı sahibine itaat etmek olan robotların ismi.
   Eva’nın yüzü aklına gelen düşünceyle karıştı.
-Sana Çin İşkencesi mi yaptılar?
-Hayır Eva. Mankurt olmayı kendim istedim.
   Sekreter sustu. Acı çeker gibi bir hali vardı. Yeniden konuşmaya başladığında sesi soğuk ve titrekti.
-Bir ülkeyi sömürmek, işgal etmek isteyenlerin her zaman Mankurt’lara ihtiyacı vardır. Ben İskender’e Mankurt’u verdim o’da bana gücü.Güce sahip olduktan sonra İş birlikçilere korku ve eziyeti vermek zor olmadı. Kendisi için güç ve iktidar isteyen herkes aptaldır.Ben gücü İşbirlikçileri ortadan kaldırmak için istedim.Bunun için deşifre olmadım. Sen niçin sonunda
ölebileceğin bu görevi kabul ettin?
-Bu benim son görevim olacak Sekreter.Bir tür emeklilik görevi anlayacağın.Ondan sonra yeni bir kimlik, temiz bir geçmiş. 
   Avucunu açarak nefesini havaya üfürdü;
-Püff ortadan kaybolacağım.
   Sekreter ağzının içinden mırıldandı.
-Avucunu yalarsın.
-Bir şey mi dedin?
-Sözler tutulmamak üzere verilir dedim Eva.Atasözünün bizdeki karşılığı Avucunu yalarsın. İskender vampir gibidir damarlarındaki kanı bitirmeden insanı rahat bırakmaz.
-Sir Aleksander bırakmaz belki ama bana Sir Aleksander’in amirleri söz verdi.
-Sen yine de fazla güvenme. İstihbaratçının verdiği söze güvenilmez.
-Sen ne kadar güvenilirsin Sekreter?
   Sekreter cevap vermedi. Gözlerini Eva’ya dikti.
-Ben istihbaratçı değilim Eva. Sıradan biriyim. Sen yine de kimseye güvenme.
   Başka bir şey konuşmadılar. Eva banyoya geçti. Sekreter’de kanepeye sırt üstü uzanıp amaçsızca televizyon kanallarında zap yaparak vakit geçirdi. Kurşuna dizilme olayı üzerinden 11 gün geçmesine rağmen hala gündemdeydi. Kanalın birindeki konuşmayı dinlemeye başladı. Kanalda gıdığı iyice büyümüş ablak yüzlü şişman bir adam konuşuyordu. Ekranın altında isminin yanında “Siyaset Uzmanı” yazan adam pek bir hararetlenmişti.
-Bizi izleyen seyircilerden özür dileyerek söylemeliyim ki her ne kadar gündüz gözüyle canlı yayında kurşuna dizilmek insan onuruna aykırı gibi görünse de İlçe Sekreter’’i bunu sonuna kadar hak etmiştir.Kimse kusura bakmasın. Mantık basittir ve doğrudur;İhanet eden cezasını çeker,çekmelidir de! Dün akşam bir tv programını seyrettim. İnanın sinirden uyuyamadım.
Gençlerin ve kadınların“Her şeye rağmen affedici ve merhametli”olduklarını bildikleri için gençleri ve kadınları toplamışlar. Neymiş efendim? Hiç bir suç gün ortasında kurşuna dizilmeyi, bunu videoya çekerek internette yayınlamayı gerektirmezmiş! Sivil bir  mahkemede yargılama yapılmamış. Kamuoyunun yanlış yönlendirildiğini düşünüyorum. Birincisi İlçe Sekreter’inin işlemiş olduğu suçlar suç sivil mahkemenin alanına girmiyor.
Sekreter’in faili ve azmettiricisi olduğu suçlar özel yetkilendirilecek bir mahkemenin görev alanına giriyor. Sivil mahkemeler bu durumda yetkisizdir.Bahsettiğimiz şey organize bir suç. Şöyle ifade etmeye çalışayım:Hükümet’imizle Uluslar Arası 5’liKonsey arasında yapılan protokollere karşı gelerek bir yerde hükümetin prestijiyle oynama var.Mer’i hükümetin
kurallarını devre dışına çıkarmaya çalışma var.Bilerek ve isteyerek insanları öldürmek ve öldürmeye azmettirmek var.Organize suç örgütü üyeliği ve yöneticiliği var.Koordinasyon Merkezi’nin imkânlarıyla işlenen sayısız suç…Hem de ispatlanmış ve kabul edilmiş suçtan bahsediyoruz.Sırf Koordinasyon Merkezi’yle ortak iş yapıp ekonomiyi düzeltmeye uğraştığı için öldürülen iş adamları,Sivil Merkez çalışanları,isyan provaları. İkincisi olayı ortaya
çıkaran IFSASO genel direktörü Sayın Sir Aleksander açıkladı:İlçe Sekreter’inin B. Krallık’ta casusluk suçlamasıyla yargılanacağını, dosyasıyla birlikte sevk edildiğini söyledi.Ama basınımız rating kaygısıyla birilerinin internete yüklediği foto montaj bir kurşuna dizme videosunun İlçe Sekreter’ine ait olduğu konusunda ısrarla manipülasyon
yapıyor.IFSASO yayınlanan videoyla alakalarının olmadığını açıkladı.Bakın ben kendi imkanlarımla küçük bir araştırma yaptım;yaptığım araştırma sonunda öğrendiklerimle tüylerim diken diken oldu.Bu suçluyu mazur görme düşüncesinde olanların anlamadıkları bir konu da her idarenin kendisini korumak zorunda olmasıdır.Hastalandığımız zaman ilaç alıyoruz, vücudumuzdaki mikropları öldürdüğümüz için üzülüyor muyuz?
   Sekreter ağzına gelen küfürü yuttu. Kanal değiştirdi.Bu sırada banyodan çıkan Eva odasına geçip yattı.Odasının kapısını özellikle açık bıraktı.Yıllardır tilki uykusu uyumaya alışmış
Eva uyumakta zorlandı.Unutmaya çalıştığı hatıralar böyle zamanlarda akın ediyordu kafasına.Mustafa EserYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6338
2 Firari Fırtına 4399
3 Mustafa Ermişcan 3787
4 Hasan Tabak 3503
5 Nermin Gömleksizoğlu 3154
6 Uğur Kesim 3022
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2897
8 Sibel Kaya 2869
9 Enes Evci 2579
10 Turgut Çakır 2276

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2697 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com