Denemeler

MESİH'İN GELMESİNİ NEDEN İSTİYORUZ?
Okunma: 35
Kubilay BAŞ - Mesaj Gönder


Mesih, dünya barışını sağlamak ve dünyayı mükemmel Tanrı bilgisiyle doldurmak üzere belirlenen zamanda aramıza gelecektir. İnsanoğlu nihayet İsrail’in Tanrısını tanıyacak, onun tek, yegane ilah, her şeyin yaratıcısı, mutlak güç olduğunu bilecek ve herkes onun egemenliğinde birleşecektir. İsrail ulusu artık hor görülen, sürekli dışlanan, baskı altında olan bir halk olmaktan çıkacaktır. Aksine Yahudiler, ulusları aydınlanmaya ve kurtuluşa götürecektir. Kutsal sözlerin yazarlarından olan peygamber Yeşaya şöyle diyor:
 
‘’Çünkü sular denizi nasıl dolduruyorsa, yeryüzü de Tanrı bilgisiyle dolacak.’’
 
Öte yandan, Tanrı gerçeği belirginleşeceği, artık herkesin bir tek Tanrı’nın olduğunu bileceği ve herkesin O’nu tanıyacağı için, yaşam bugün olduğundan çok daha az zor olacaktır. Bugün Tanrı’yı tanımak, günahın ve toplumsal baskıların üstesinden gelmek ve O’na hizmet etmek oldukça zor. O gün geldiğinde tüm bu zorluklar, tamamen yok olacaktır. O gün geldiğinde tüm kalbimizle Tanrı’ya hizmet edeceğiz. Bu hizmet, bugün olduğundan çok daha anlamlı olacaktır. Çünkü herkes varlığından emin olduğu bir Tanrı inancına sahip olacaktır, muammalık yok olacak, tüm şüpheler ortadan kalkacaktır.
 
Bizler Mesih’in yolunu, Tanrı aşkına için dört gözle bekliyoruz. Bugün dünyanın çoğu Tanrı’yı tanımıyor ya da inandıkları dinlerine aşırı bağlılar ve yegane yaratıcılarından bir haber yaşıyorlar. Tanrı dünyayı boşuna yaratmamıştır. O gün insanoğlu O’nu tanıyacak ve kendisini O’nun hizmetine adayacaktır. Milyarlarca insan ne Tanrılarını tanıyor ne de O’nun mesajına kulak veriyor. Yahudilik ve Tora (Tevrat) üzerine o kadar çok yanlış, kulaktan duyma bilgilerle, sözlerle doldurulmuşlar ki, isteseler de bunu başaramıyorlar. Belki okuyorlar, fakat umursamıyorlar.
 
Aynı şekilde, milyarlarca insan Yahudi mirasını çok az biliyor. Tanrı bize emirlerini yerine getirebilmemiz ve O’nunla bir ilişki kurabilmemiz için ve ayrıca uluslara ışık tutabilmemiz için bizlere Tora’yı (Tevrat) verdi. Tanrı tek bir amaç için dünyayı yarattı, O’nu tanımak ve O’nu Kral olarak ilan etmek. Bu nedenle bizler Mesih’in Tanrı aşkına gelmesini istiyoruz. Böylece dünya O’nu tanıyacak ve Tanrı’nın onuru geri kazanılacak.
 
Başka bir nokta, Mesih’i istememizin diğer nedeni, Tanrı’ya gerçekten O’nunla bir ilişkimizin olduğunu göstermemizdir. Günümüz dünyasında Tanrı’ya hizmet etmek bayağı bir çaba ve sıkı bir çalışma gerektiriyor. Doğal olarak her çabamız için muhakkak ödüllendirileceğiz. Dua edelim ki, Mesih günümüze hızlıca gelsin…
 
KUBİLAY BAŞ
 
Bana Yahudilik ve Tora (Tevrat) ile ilgili sorularınızı "baskubilaykb@gmail.com" aracılığıyla ya da DM yoluyla iletebilirsiniz. Diğer yazılarımı okumayı unutmayınız.
 
 Kubilay BAŞYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6320
2 Firari Fırtına 4381
3 Mustafa Ermişcan 3760
4 Hasan Tabak 3470
5 Nermin Gömleksizoğlu 3136
6 Uğur Kesim 3009
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2863
8 Sibel Kaya 2854
9 Enes Evci 2564
10 Turgut Çakır 2262

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:619 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com