Hikayeler

ARAP SAÇI...
Okunma: 135
Süleyman Topal - Mesaj Gönder


Aynada uzun uzun saçlarının yansımasını seyretti. Halinden memnun bir gülümsemeyle kahretsin yine çok yakışıklıyım diye geçirdi içinden.Biraz daha aynaya yaklaştı başını sağa sola çevirdi elini saçlarının arasında gezdirdi. Biraz seyrekleşme vardı saçında ama çokta belirgin değildi.Bir kaç defa saç dökülmesi için doktora gitmişti. Doktor yaş itibarı ile bu dökülmenin normal olduğunu söylemiş,dökülmeyi yavaşlatmak için de bir kaç şampuan markası önermişti.Daha o akşam önerilen şampuanları kullanmaya başlamış ama aradan geçen zamanda çok bir faydasını görmemişti.Dökülmeyi önlemenin mümkün olmadığını yaşa bağlı olduğunu kabullenmişti artık.
Selim bey kırklı yaşlarda özel bir şirkette orta düzey yöneticiydi.İş yerinde çalışırken neredeyse saatte bir lavaboya gider saçlarını gözden geçirirdi. Bu en büyük hobisiydi.Çalışma arkadaşları ve müşterileri de bu duruma alışmışlardı.Odasında bulamazlarsa lavaboda olduğunu tahmin ederler ve dönmesini beklerlerdi.
Yine iş yerinde ve her zamanki ki gibi aynanın karşısındaydı.Aynadan uzaklaştı tekrar saçlarına baktı.Kahretsin şu beyazlamaya da bir çözüm bulamadım diye düşündü.Gerçi saçlarındaki beyazlama öyle çok fazla değildi, biraz yanlarda birazda tepesindeydi.Uzaktan bakınca pek fark edilmiyordu bile.Onu endişelendiren ileride gittikçe beyazlığın artacak olmasıydı.Tek çözüm saçları boyamaktı ama buna da şiddetle karşı çıkıyor boyamanın saçları yıpratacağını ve saç dökülmesini hızlandıracağını savunuyordu.Allah büyük diye düşündü teknoloji ilerliyordu belki zamanla buna da bir çözüm bulabilirlerdi.
Selim beyin vücudunda en beğendiği yeri saçlarıydı.Bu nedenle saçlarına ayrı bir özen gösterir bakımı için özel şampuanlar ve saç kremleri kullanırdı.Eğer bir yerini sigortalatacak olsa bu kesinlikle saçları olurdu.Saçlarına bu kadar önem vermesinin nedeni gerçekten gür siyah ve fırça gibi saçlara sahip olmasıydı.Birde görünüş itibari ile pek yakışıklı değildi.Saçlar bir nebze olsun bu durumunu telafi ediyordu.Yeni tanıştığı insanlar iltifat edecek bir yönünü bulamadıklarında saçlarını övüyorlar buda onda büyük bir memnuniyete sebep oluyordu.
Her sabah saçına fön çeker özenle tarar akşamları ise banyo yapmayacaksa bile saçlarını mutlaka yıkardı.
Saç merakı hayatında bazı sorunlara da yol açmıştı .Mesela saçlarını tıraş etmeye layık bir berber henüz bulabilmiş değildi.En çok gittiği berbere  iki defa gitmişti.Ona göre tıraştan anlayan bir berber henüz yoktu, koyun kırkar gibi insan tıraş ediyorlardı.Saçını istediği gibi tıraş eden bir berber çıksa bu berber dünyanın öbür ucunda bile olsa bir yolunu bulur mutlaka giderdi.Ama yazık ki yoktu.
Saçlarını kestirmek hem onun için hemde saçını kesen berberler için büyük bir eziyetti. Tıraş esnasında suratı sürekli asılır bir saçına bir berbere bakar beğenmediği yerlerin hemen düzeltilmesini ister bir yer düzelirken bu sefer başka bir yer bozulurdu. Tıraşlarının kötü geçmesinin bir nedeni de kendisiydi aslında. Gerçi dünyanın en iyi berberi en iyi tıraşı da yapsa yine beğenmezdi ya.
Hayatta en acıdığı insan tipi saçları dökülmüş olanlardı.Ne büyük günah işledi ki Allah böyle bir ceza verdi diye düşünürdü.Kel olmak ona göre en büyük cezaydı ve bir insanın kel olmasındansa kanser olması daha iyiydi. İlerde kel olacağıma genç yaşta öleyim daha iyi derdi. En korktuğu beddua Allah seni kel etsin denmesiydi.
Son defa aynada kendini seyretti saçlarının bozulan taraflarını eliyle düzeltti.Halinden memnun bir sırıtmayla yine yakıyorsun ortalığı hain diye mırıldanarak çıktı lavabodan.Süleyman TopalYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6469
2 Firari Fırtına 4511
3 Mustafa Ermişcan 3983
4 Hasan Tabak 3640
5 Nermin Gömleksizoğlu 3265
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3137
7 Uğur Kesim 3109
8 Sibel Kaya 2977
9 Enes Evci 2677
10 Turgut Çakır 2351

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2347 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com