Romanlar

MANKURT 8
Okunma: 127
Mustafa Eser - Mesaj Gönder


   Sir Aleksander bir öğretmen edasına bürünmüştü.Küçük bir çocukken en çok istediği meslek.İşaret parmağını öğrencisine doğru uzattı.
-Ne diyordum?Sekreter çok inatçıdır.Laf dinlemez.Kaybedecek bir şeyi olmadığı için kime,ne zaman karşı geleceği ne yapacağı kestirilemez.Onu ben yetiştirdim.Benim en büyük eserim. Bir düşün,benden öğrendikleriyle 10 yılda neler yaptığını tahmin edemezsin.İlçe’deki bütün salakları kukla gibi elinde oynattı.Büyük bir servet yaptı.Gerçi yaptığı serveti  Direnişçiler’in hizmetine verdi ama olsun.Büyükşehir’de yol boyunda hatta Başkent’te bile kaç kişiyi doğrudan veya dolaylı olarak ortadan kaldırdığını tespit edemedik.İlçede ortadan
kaldırdıklarının cesetlerinin gittiğin bahçedeki ağaçların altında gömülü olduğuna bahse girerim.Beni bile kandırdı bir süre. İnanabiliyor musun Tosun?Beni Sir Aleksander’ı
velinimeti,her şeyini borçlu olduğu Sir Aleksander’ı kandırdı.Öldürdüm dediği bazı Direnişçiler’i gerçekten öldürmediğini çok geç öğrendim.
   Sir Aleksander coşmuştu adeta.Sekreter’den bahsederken kendisini övüyordu. Susunca Tosun yavaşça konuştu.
-Efendim özür dilerim araya giriyorum ama kafam karıştı.Gerçekten bu adam güvenilir mi?
-Verdiği söze güvenebileceğim birkaç kişiden biri Tosun.Ve en önemlisi de istemezse Sekreter konuşmaz.Hayatına mal olacağını bilse bile konuşmaz.Bana söz verdi Tosun. Şerefini iade etmem karşılığında bu görevi kabul etti.
-Hainleri sevmezsiniz efendim.Ortadan kaldırdığı çoğu sizin için çalışan insanlar…
-Hepsi de iğrenç işbirlikçiler Tosun.Menfaatleri için kendi halklarına ihanet eden pis sıçanlar.Ne diyorlar?Haşarat takımı hepsi.Ölmeleriyle hiçbir kaybımız olmadı.Bir günde yüzlerce hain bulurum.Bir eksik bir fazla.Mahkemeye çıkartsaydık Sekreter’i kurşuna dizdirmeyi bırak mahkûm ettirecek delil de yoktu zaten.Sırf şerefini iade etmem karşılığında itiraf kâğıdını imzaladı.
-Gerçekten hain miydi efendim?
-Herkesi buna inandırdı Tosun.Beni bile.Kendisini güzel pazarladı.Kendi halkına para ve güç için ihanet ettiğine herkesi inandırdı.Ailesi onu reddetti.Bu yüzden babasının cenazesine
bile gidemedi.İşte bu yüzden Tosun;Sekreter benim için önemli.Ve yanına verdiğim kadın bu iş için biçilmiş kaftan.Kirli geçmişinden dolayı Ana kıta’dakilerin çoktan gözden çıkardığı
bir ajan.Şaşırtıcı bir geçmişi var.Provokasyon,Cinayet.Kadının sicilinde ne ararsan var. Girmediği kılık yapmadığı görev kalmamış.En son amirlerine saldırınca gözden çıkarılmış.
Temiz bir geçmiş ve kimlik için her şeyi yapacak durumda.Vazgeçilmez oldukları için değil. Zorlanmadan vaz geçeceğim iki piyon.Anladın mı?
-Anladım efendim.Anlattıklarınızın farkına varırlarsa tehlikeli olmazlar mı sizin için?
-İyi istihbaratçının her zaman bir B Planı vardır Tosun.Sana verdiğim görevleri yaptın mı?
-Evet,efendim.Emrettiğiniz tarihte Kral tarafından görevlendirilmiş Sir Adam ve Lady Eva havaalanından giriş yapacaklar.Bütün bağlantılar tamam.
-Aferin Tosun.Sen Sekreter’i ve Eva’yı uzaktan takip et.Güvenliklerini sağla.Olabildiğince uzak dur.Sevgili Sir Adam ve şırfıntı karısıyla bizim hiçbir ilgimiz yok.Unutma.Hastane kayıtları?
-Sekreter ve Eva hastaneye hiç gitmediler efendim,merak etmeyin.Yalnız Sekreter’i çıkaran Komutan bize sorun çıkarabilir.
-Ben onu hallederim Tosun şimdi beni rahat bırak.
-Emredersiniz efendim.
*
Ofisinde yalnız kalan Sir Aleksander ne kadar çabalarsa çabalasın eski hatıralara dalmaktan kendisini alamadı.Hatıraları onu gerilere götürdü.Çok eskilere.Tam zamanını kendisi de hatırlamıyordu ama 11 yıl öncesi olmalıydı.11 yıl önce ülkeye geldiğinde bu kadar kilolu değildi. Buradakilerin filinta gibi dedikleri cinsten daha zayıf ve formdaydı.Lord Williams’a artık saha görevinde çalışmak istemediğini söylemiş,Lord’un referansıyla IFSASO  başkanlığına kurucu başkan olarak ataması yapılmış,Lady Elenora’yı ikna edemediği için tek başına gelip görevine başlamıştı.Uluslar arası 5’li Konsey ile Teknokratlar hükümeti arasında anlaşma sağlamış protokol imzalanmıştı.Artık sıra ülkenin fiili işgaline gelmişti. Sir Aleksander’ın görevi öncelikli olarak IFSASO’nu kuruluşunu tamamlamak daha sonra
Koordinasyon Merkezi’ni çalışmaya hazır hale getirmekti. Bu işler için 12 aylık bir zamanı vardı.B.Krallık’taki danışmanlar IFSASO’nun 6 ay içinde faaliyete geçebileceğini  öngörmüşlerdi.Kalan altı ayda da Koordinasyon Merkezi’ni faaliyete geçirmeliydi.    Danışmanların planladıkları süreye uygun çalışırsa bu ülkede bir geleceğinin olamayacağını Yuvarlak Masa toplantısında Lord Arthur-o zamanlar Sir- kulağına
fısıldamıştı.Küçük Asya ve Ortadoğu’yu kontrol edebilmek için hızlı davranmalı Kral dâhil herkesi şaşırtmalıydı.Kalbindeki bu amaçla Büyükelçilik tarafından çalışması için
ayarlanan ofiste bir hafta içinde hepsi birbirinden sıkıcı görüşmeler yaptı. Görüşmelerden kalan boş vakitlerde de uyukladı. Başkent’teki bütün üst düzey işbirlikçilerle tanışma ve görüşme imkânını bulmuştu.Ama hiçbir ilerleme kaydedememişti.Görüştüğü Lanet işbirlikçilerin tamamı işe yaramazlardı.Hepsi daha çok menfaat için yalakalık yapan Kan Emici Mahluklar. Haşarat Takımı.
   Bir hafta sonunda Sir Aleksander’ın işbirlikçileri hakkındaki fikri buydu. IFSASO için bina bile ayarlanamamıştı.Hiçbir ilerleme kaydedememenin verdiği moral bozukluğu içinde bürosunda uyuklarken sekreterin haber vermesi üzerine içeri giren Mankurt’la tanışmıştı.İlk gördüğü anda bu genç adam kurtarıcı gibi gelmişti.Zayıf, elmacık kemikleri çıkmış, şakakları durmadan atan ve ha bire dudaklarını kemiren genç adamı dikkatle inceledi Sir Aleksander.
Kibar olmak için kendisini zorlayarak ayağa kalktı elini uzattı.Gülümsemeye çalıştıysa da muhatabından karşılık alamayınca suratı asıldı Sir’in.
-Benimle görüşmek için ısrar etmişsiniz bayım.Sizi dinliyorum.
   Genç adam asık suratında kas kımıldamadan elinde tuttuğu poşet dosyayı uzattı. Masanın önündeki misafir koltuğuna oturdu.
-CV bana ait. İş başvurusu için geldim. Sizinle çalışmak istiyorum.
   Sir Aleksander uzun yıllar süren eğitimi sonunda beden dilini istediği şekilde kontrol etmeyi öğrenmişti.Şaşırdığını muhatabına hissettirmedi. Sadece -ne kadar istese de vazgeçemediği tek alışkanlığı-çenesine kadar inen uzun favorilerini kaşımayla yetindi. Elindeki poşet dosyadan çıkardığı bir sayfalık CV’yi incelemeye başladı.Bilinen CV’ler gibi değildi.Elindeki A4 kâğıdın bir yüzünde en son mezun olduğu okuldan aldığı-Polis
Akademisi- diplomasının A5 boyutunda fotokopisi vardı.Altında Nüfus cüzdanının, ehliyetinin ve personel kimliğinin fotokopileri vardı.Kâğıdın diğer yüzündeki tabloda katıldığı kurs, kullandığı bilgisayar programlarının adı ve el yazısıyla kimlik bilgileri yazılıydı. Hepsi bu kadar.
-CV’yi sen mi hazırladın?
-Evet.
-Seni işe almamı sağlayacak kadar ilginç değil.Sıradan birine ait sıradan bir CV.Ben çok daha özel insanlara ihtiyaç duyuyorum.
-Bir haftadır kendisini özel zanneden ama işe yaramaz bir sürü kişiyle görüştünüz. Görüştüğünüz insanları düşününce bulabileceğiniz en özel kişi benim Sir.
   Sir Aleksander aldığı eğitime ihanet etti.Şaşkınlıktan gözleri açıldı.Muhatabı bu şaşkınlığı gördü, gülümsedi.
-Dikkat çekecek hiçbir özelliğini göremedim CV’ de? Neymiş seni özel kılan söyler misin?
-Ben Mankurt olmak istiyorum Sir.İşgal etmeye geldiğiniz ülkemde gönüllü Mankurt olmak çok önemli bir özelliktir.
-Mankurt’mu?Mustafa EserYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6468
2 Firari Fırtına 4511
3 Mustafa Ermişcan 3982
4 Hasan Tabak 3640
5 Nermin Gömleksizoğlu 3265
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3137
7 Uğur Kesim 3109
8 Sibel Kaya 2977
9 Enes Evci 2677
10 Turgut Çakır 2351

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2638 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com