Denemeler

MUHAFAZAKARLARIN GÜNDEMİ
Okunma: 95
Mustafa Eser - Mesaj Gönder


    Uzun süre Altınoluk dergisinde yazan ardından,muhtemelen aşırı siyasallaşması yüzünden, ayrılan siyaset yazmaya başlayan A.Taşgetiren(belki de götürendir)muhafazakarların gündemini yazmış.Yazıyı okudum.Yalana gerek yok yazılanların hiç birisi benim gündemim değil. Amiyane olabilir ama beni IRGALAYAN bir şey yok.Davudoğlu,Babacan,kalın duvarlar vs.vs.
   İlk gençlik yıllarımda gündemimiz olması gerektiği gibi Başörtüsü,mezhepsizler,müftünün çalınan keçisi gibi konulardı.Muhafazakarların siyasi ve ekonomik ağırlığının olmaması en büyük derdimizdi her zaman.Zaman geçti Muhafazakarlar zengin oldular,siyasi etkinlikleri arttı.Her şey daha kötü oldu bana göre.Artık makyajlı mini etekli kızlar değil,makyajlı başörtülü kızlar lüks arabaya biniyor.Duygu Asena değil başörtülü bacılar feministlik yapıyorlar.Çetin Altan falan değil İlahiyatçılar dinimizi sorguluyor,inançlarımızı yumrukluyor.
   Artık Türkiye'nin %89 u Müslüman olduğunu söylüyor.Deist öğrenci sayısı hızla artıyor. Namaz kılma oranı hızla düşüyor.Resul Tosun cemaatler ve tarikatlar denetlenmeli diyor.Tosun'un kibar dediği fetöcüler devletimiz tarafından desteklenmedi mi yıllarca. Bediüzzaman'ı bilmeyen üniversiteli gençler insanlara kibir içinde din dersi verdiler.Fetöcüler de aynı Milli Görüşçüler gibi dinin sahibi olmaya soyundular.Neye sahip oldukları kime hizmet ettikleri belli oldu. Netekim paşa sağ olsaydı kime kızacaktı.Erbakan iktidara geldiğinde suçu tutti fruttiye atmıştı netekim.
   Siyasi iktidardan nemalanan muhafazakarlar!Mercedesiyle öğünen muhafazakarlar. Cenazenizi kılacak adam bulamayacaksınız netekim.Benim cenazem kimsesizler mezarlığına sizin ki parti binasının önüne.Akıl vermeyin bizim mahallenin yazarları,bıldır verdiğiniz akıllar gelir bir tarafınızı tırmalar.Keşke Amerikalı falan olsaydınız,ortalık bu kadar cehalet kokmazdı netekim.Ben hala son lokma ekmeği son yudum ayranla yemeye devam ediyorum.Hakan Hatiboğlu programı bırakmış.Çakır'ın haberi olursa iş kötü.  Mustafa EserYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6406
2 Firari Fırtına 4460
3 Mustafa Ermişcan 3886
4 Hasan Tabak 3577
5 Nermin Gömleksizoğlu 3213
6 Uğur Kesim 3065
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3021
8 Sibel Kaya 2923
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:186 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com