Hikayeler

Avukat
Okunma: 106
21 50 - Mesaj Gönder


   Filiz elindeki küçük vazoyla salona girdi.Vazoyu yemek masasına koyup birkaç adım geri çekilip uzaktan baktı.Yüzündeki küçük tebessümle masayı gözden geçirdi.Mumların yanmadığını fark edince çakmak almak için dönerken kapı zili çaldı.
   Kocasının geldiğini düşünerek heyecanla kapıya koştu.Kapıyı açtığında karşısında kuryeyi görünce biraz şaşırdı.Kuryenin getirdiği mektubu aldı, mektubu inceleyerek salona döndü ve odanın köşesindeki tekli koltuğa oturdu.
   Elindeki zarfı yokladı ve hissettiği sertliğin kenarından zarfı yırttı.Yırttığı kenardan birkaç fotoğraf kayıp kucağına düştü.Fotoğrafları eline alıp baktıktan sonra bir an hareketsiz kaldı.Onu telefonuna gelen mesaj kendine getirdi.Kocası yoldaydı ve gelmek üzereydi.Hızla zarfı ve fotoğrafları toplayıp koltuktaki yastığın arkasına gizledi.
   
   Filiz'in ,İhsan'ın getirdiği çiçekleri koyduğu vazo masanın ortasında aralarında yükselen bir dağ gibi dururken karı-koca her sene tekrarlanan bir ritüel gibi havadan sudan konuşarak yemeklerini yediler.İhsan Filiz'in mumları yakmayı unutmasıyla dalga geçti.Bir süre sonra Filiz kocasının işinden konuşmaya başladı ve ayrıntılı sorular sordu.İhsan karısının işiyle ilgili bu kadar soru sormasına şaşırdı.Filiz konuyu boşanma davalarına getirdi.Kocasının başka bir kadınla fotoğraflarını ele geçiren bir kadının boşanma davası açtığında ne olacağını sordu.
İhsan "Net kazanır" dediğinde Filiz daha önce böyle bir davada çalışıp çalışmadığını sordu.İhsan "Çalışmadım" dedi.
Filiz  masadan kalktı, hızla sakladığı fotoğrafları alıp masaya geldi ve kocasının önüne fırlattı.
-"İlk boşanma davanı bugün aldın."21 50Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6467
2 Firari Fırtına 4508
3 Mustafa Ermişcan 3979
4 Hasan Tabak 3637
5 Nermin Gömleksizoğlu 3263
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3135
7 Uğur Kesim 3107
8 Sibel Kaya 2974
9 Enes Evci 2675
10 Turgut Çakır 2350

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:798 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com