Denemeler

Cennet Bahçesi'ne
Okunma: 197
Cerenisa D. - Mesaj Gönder


Öylece geliyorsun işte buraya; bir bakıyorsun, dünyalar güzeli bir kadın. Onun kollarındasın, ah biriciğim diyor koklayarak.
Kimse demesin, benim ilk aşkım bir erkekti diye.. Değil efendim, değil. Herkesin ilk aşkı bir anadır, candır, canandır.Ben öyle bildim, öyle sevdim. Küçücüktüm büyüdüm kollarında, sonra; biraz uzadı saçlarım, o hep sarı papatyalardan taçlar yaptı bana, nasıl sevmeyeyim? Bir de çok yaramazdım ben, her gün istisnasız, parçalardım o dizlerimi.. Bir şişesi vardı annemin, ah hiç sevmediğim.. Aslında şimdi seviyorum şişeleri, ama o şişeler bu şişe değil. Oksijen suyu muydu neydi? Şurup şişesi gibi dışı ama içindeki, ah o içindeki portakallı şurup değildi. Dizlerimden kanlar akardı, o yakaladığı gibi beni eve getirir yalvarmam bitince döküverirdi yaraya. Ne ağlardım, o ne üzülürdü.. 'Ama mikrop kapmasın diye kızım' derdi. Küserdim, sonra üzülür gözlerimi silerdi. Ah benim annem, kimin annesine benzerdi? Güzel kadındı efendim, kalbi gibi yüzüde güzel. Ben onu, o şişeyi sevdiğim gibi sevdim. Çok acıtsada, iyi geleceğini bilerek..Cerenisa D.Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6582
2 Firari Fırtına 4605
3 Mustafa Ermişcan 4091
4 Hasan Tabak 3745
5 Nermin Gömleksizoğlu 3357
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3273
7 Uğur Kesim 3184
8 Sibel Kaya 3068
9 Enes Evci 2758
10 Turgut Çakır 2414

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1264 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com