Denemeler

Cinsel Terörün Çaresi Ne? (Siyasi Makale)
Okunma: 111
İbrahim Faik Bayav - Mesaj Gönder


Cinsel Terörün Çaresi Ne?

Siirt'in Pervari İlçesinde, her yaş ve tipteki kişilerin kalıplarının karıştığı olay meydana gelmiş, basın ve televizyonlarda dudakları uçuklatan haber olmuştu.

Buna ''cinsel istismar'' dedi kimileri; kimileri de ''cinsel terör''.

Bu son sapık olaydan ve onun haber yapılış biçiminden ''cinsel terör'' diye bahsetmek, bu olaydan ve olayın yayınlanış biçimiden şikayetçi olmak insanı bir yere kadar rahatlatır.

Dindar camiaya birilerinin yaptığı gibi takvayı ne kadar tavsiye edersen et, korunma belli bir yere kadar etkisini gösterecektir.

Cinsel sapıklık, bir kere toplum içinde belirti vermişse, rastladığı insanlara ''bunun takvası varmış be, uzak geçeyim'' demez.

Değişik yazarlar konuya eğilse de, Nurcu bilinen yazarın yazısında bir tesbit dikkatimi çekti: Kadın çıplaklığının ilk kez Hürriyet kanalıyla 1948'de başladığı.

Peki, pedofililik?..

Dikkat edilirse, 1948'e kadarki cumhuriyet dönemi 'dindar' etiketlilerce demokrasi düşmanı ''zalim idare'' olarak vasıflandırılıyor.

1948 - 50 yılları demokrasiye adım atılma yıllarıdır. Her yönden hür olma o tarihte başlamıştır. Ama her yönden hür olma...

Bugün dindar bilinen hükümetin ve itekleyicilerinin ''her yaşama özgürlük'' vaadi, beraberinde de şikayetçi olduğumuz cinsel sapıklığı getiriyor, haberimiz yok.

Özgürlüğü tepmeyeceğimize göre cinsel sapıklığı önlemenin çaresi olmalıdır?

Sen, cinsel sapıklığı suç görüyorsun ama senin muarızın o cinsel sapıklığı suç olarak görmüyor. Belki suç olarak görüyormuş gibi yapıyor.

Çare, muarızları suçlamak, onların üzerine hamle yapmak ''Ahlaksız vicdansız'' diye bağırmak değildir.

Çare, ilk sırada hükümetin inisiyatifindedir. Hükümetin başında ve içinde İmam-Hatip'ten yetişmiş, Kur'an dersi almış insanlar olduğuna göre, hükümetçe, Siirt'tekine benzer olayların suç olduğunun ve mutlaka ceza gerektireceğinin topluma deklere edilmesindedir.

''Bütün yasaklar yasaklansın'' narası atan dangalakların kafalarına vura vura hemde...

Bu şekilde bunun önüne geçilmezse, Kur'an'da anlatılan korkunç olayla önüne geçilecektir.

Olay ''bir sene evvel olmuş'' diyen Yönetici'nin de... çocukları koruma altına aldığını sanan Bakan'ın da... dindarlık cakası satan aydınların da... haberleri olsun.

İbrahim Faik Bayav
(05.05.2010 tarihinde yazıldı) İbrahim Faik BayavYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6449
2 Firari Fırtına 4495
3 Mustafa Ermişcan 3959
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3115
7 Uğur Kesim 3096
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2662
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:169 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com