Denemeler

BİLDİĞİMİZ KADAR TARTARIZ
Okunma: 31
Eyyup Akmetin - Mesaj Gönder     Evet! Bizler neden yaşadığımızı bilmediğimiz için, çoğu zaman yanlışları doğru, doğruları yanlış sayıyoruz. Nefsimize, Şehvetimize, en önemlisi de dünyadaki en büyük düşmanımız Şeytanı ve onun dünyadaki Bedeni Siyonist Yahudileri hiç kale almıyoruz. Hatta onları masumlaştırmayı kendimize amaç edinenlerimiz dahi çok….

         Şeytanın en önemli amacı nedir? Siyonist Yahudileri neden kullanır? Şeytan onların dosttu mudur? Bilmeyiz Araştırmayız. Yüce Yaradanımızın en büyük ibadet saydığı düşünme anlama yeteneğimizi kullanmamakta ısrarlıyız. İlle ezilmemiz, zulümlere maruz kalmamız, çöplerden nimet aramamız mı bizi düşünmeye zorlaması gerekiyor. Bunu yaşayan insanlar. Bizim memleketimizde yaşamaya çalışıyorlar.  Ön yargıları bırakıp onların başına bu olayların neden geldiğini bire bir öğrenmeye çalışın. Bakın Yüzlerce kitap okuyarak anlayamadığınız gerçekleri onlardan bir veya iki saatlik konuşmanın sizlere neler kazandıracağını gördüğünüzde. Ne kadar anlamsız, amaçsız yaşadığımızı, anlayacak belki de onların bizi başımıza gelecekleri görün diye Yüce Yaradanımızın bize bir uyarısıdır.  Anlamak için Yaşamak şart değil, Yaşayanları bizzat dinlemek çoğumuza yetecektir. Kolay yaşam diye bir şey yoktur. Her şeyin bir bedeli var. Ödemek istemesekte öyle ödettirirler ki pişmanlık kimseyi kurtarmaz. Yukarıdaki yazıyı okuyunca ölçtük biçtik bizce çok dersler alınacak kısa ve özlü bir yazı. Ancak bir dosttan değil, acımasız, zalim düşmanlardan. Dostlardan artık fayda yok, Düşmanlardan onların yaptıkları acımasızlıklardan ders almaz isek. Düşmanlarımız bu dersi bize acımazsızca öğretirler. Yapılanlar etrafımızda, içimizde görmeyen, duymayan yok. Ancak düşünüp anlamak isteyenlerimiz çok az. Bu zalimlikler en çok kör şeytanı sevindiriyor.

          Bu dünyada şucu, bucu yok, ya ilahi emirlere uyup Şeytanı ve onun askerlerini yeneceğiz, ya da dünyadaki diğer zulümler gören milletlerin durumuna düşeceğiz. Kör Şeytanın askerleri hayata tek gözle yönlü baktıkları için işin hep bir yönünü görürler. Biz iki gözümüzle bu yanlışlıkları fark etmezsek bedelini öderiz. Yüzlerce kitap okuyacağımıza dinimizin Hak kitabını bir kez mealini okusak, anlayamadığımız konuları araştırıp öğrensek inanın çok şeyler kazanacağız. Akıllı insan dostunu da, düşmanını da iyice araştırıp ona göre hareket eden insandır. Yalancının dini olmaz. Başkalarına senin yanında Yalan söyleyen, sana da  yalan söyleyeceğini ısbatlamıştır. Yalancıya inanan Şeytanın kölesi olmuştur.

        Yaşamanın amacını, düşünen, aklını, vicdanına danışarak kullananların günleri bereketli ve daim olsun. Güzellikleri isteyenler güzelliklere, kötülükleri ısrarla isteyenlere ya tövbe nasip olsun yada istedikleri kötülüklere kendileri kavuşsun…  Her kes hak ettiği yerdedir.  İslam şuuru, islam cesareti gönülden isteyenlerindir İnşa Allah.
Eyyup AkmetinYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6338
2 Firari Fırtına 4399
3 Mustafa Ermişcan 3787
4 Hasan Tabak 3503
5 Nermin Gömleksizoğlu 3154
6 Uğur Kesim 3022
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2897
8 Sibel Kaya 2869
9 Enes Evci 2579
10 Turgut Çakır 2276

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1855 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com