Romanlar

MANKURT 15
Okunma: 120
Mustafa Eser - Mesaj Gönder


    Mankurt 25 dakika sonra garajdaki sivil bir arabaya bindi.Üzerinde bir üniforma vardı. Direksiyonda bulunan Tosun izlenmediğinden kesin emin olmak için bayağı dolaştırdı onu. Yarım saat sonra Mankurt’un gayet iyi bildiği bir sokağın girişinde arabayı durdurdu.
-Sizi burada bekleyeceğim Sekreter.
   Sokağın sonundaki apartmanın önünde bekleyen gençler vardı.Arada bir bellerindeki silahları güya fark ettirmeden okşuyorlar,şakalaşıyorlardı.Kendilerine yaklaşan üniformalıyı fark edince dikkatlerini gelene yönelttiler. Silahlarını yokladılar.
-Buyurun bayım dedi gençlerden biri.İri yarı kalın bıyıkları çenesine inmiş kısa saçlı gençti soru soran.Sağ eli belindeydi.
-Yalnız Adam’la görüşmek istiyorum.Haber verir misiniz?
-Yalnız Adam’mı o da kim?Doğru yere geldiğine emin misin?Burada öyle biri oturmuyor.
   Mankurt sinirlenmeye başlamıştı.
-Siz Beyefendi’ye Mankurt geldi deyin. Benimle görüşecektir.
   Kapıdaki nöbetçilerin başı olduğu belli olan kalın bıyıklı genç yanındakilerden birine başıyla işaret etti.Apartmandan içeriye giren gencin geri gelmesi iki dakika sürmedi. Başlarındaki gencin kulağına bir şeyler fısıldadı.Genç toparlandı. Eliyle içeriyi işaret etti.
-Buyurun beyefendi sizi bekliyor.
   Genç önde Mankurt arkada asansöre binip 5.nci kata çıktılar.Yalnız Adam’ın kapısının önünde oturan kravatlı orta yaşlı adam kibarca elini uzattı.
-Hoş geldiniz. Beyefendi sizi bekliyor. Silahınızı alabilir miyim?
   Mankurt kılıfından aldığı silahı şarjörünü çıkarıp adama uzattı.Adamın tıklatarak açtığı kapıdan içeri girdi.Ayakları omuz genişliğinde açık olarak birkaç saniye bekledi. Yumruk
yaptığı sol elini bel hizasında tutarken yumruk yaptığı sağ elini kalbinin üstüne koydu.Başını eğerek muhatabına selam verdi.Yalnızca yakın çevresindekilerin bildiği ismiyle Yalnız Adam misafirini ceketini önünü iliklemiş olarak ayakta ve gülümseyerek karşıladı. Mankurt’un baş selamına aynen karşılık verince kucaklaştılar.Eliyle kibarca masasının önündeki misafir koltuğunu işaret eden Yalnız Adam misafiri oturmadan kendisi geçip koltuğuna oturmadı.    Yalnız Adam Mankurt’un yıllar öncesinden hatırladığı gibiydi.Ciddiyet ve nezaket  denilince akla ilk gelecek insanlardan birisiydi.Hayatını Direniş hareketini organize ve finanse etmeye adamıştı.Bütün servetini Direniş hareketine vakfetmiş, yaptığı fedakârlıklar sayesinde kendisini sevenler üzerinde büyük bir manevi nüfuza ulaşmıştı.Kontrolündeki
servet ve güce rağmen nezaketinden ve kişiliğinden hiçbir sapma olmadan bu günlere gelmişti.
-Nasılsın Mankurt?
-İyiyim efendim teşekkür ederim. Siz nasılsınız?
-Teşekkür ederim Mankurt senin gibi eski tanıdıkları gördükçe daha iyi oluyorum.Sekreter’i olduğunuz ilçede takdire şayan işler yaptınız.Hareketteki arkadaşlarımız size müteşekkirler.
   Kısa bir sessizlik oldu. Yalnız Adam telefonla kapıdaki adamına kendilerine kahve getirmesini söyledi.
-Efendim izniniz olursa size bir şey sormak istiyorum.
-Elbette Mankurt buyur.
-Estağfurullah efendim İskender,Sir Aleksander sizinle görüştü mü?
-Evet,Mankurt bir ay oldu her halde.Haber göndermiş telefonla görüştük.Görüşmenin içeriğini mi merak ediyorsun?
-Hayır,efendim bugün bana bir görev teklif etti. Karşılığında size bir liste vereceğini söyledi.
-Doğru Mankurt.Sir Aleksander görüşmemizde bana birkaç kişinin ismini verdi.Bulundukları kurumlarda Koordinasyon Merkezi’ne ve IFSASO’ya sadakatle bağlı olanların isimleri. Bana da bir teklifte bulundu.Bir görev için sana ihtiyacı olduğunu ben istersem senin bu görevi kabul edeceğini karşılığında bana diğer işbirlikçilerin isimlerini vereceğini söyledi.
   Mankurt’un merak ettiği son bir şey kalmıştı.
-Sizin bu teklife ne cevap verdiğinizi öğrenmemin bir sakıncası var mı efendim?
   Kahve servisi için kapı çalınınca sustular. Servisi yapan odadan çıkana kadar konuşmadılar.
-Senin adına karar veremeyeceğimi söyledim Mankurt.İstersen bu görevi kabul et istemezsen etme.Ben, sen ve senin gibi arkadaşlardan bir şey isteyemem.Yıllardır hayatınızı tehlikeye atarak mücadele ediyorsunuz.Sizlerin sayesinde Hareketimiz bu gün bu noktaya geldi.Sir Aleksander’ın teklif ettiği listeyi düşünme.Biz zaten içimizdeki işbirlikçileri de hainleri de biliyor ve takip ediyoruz.Ülkeye verdikleri zararları telafi etmeye çalışıyoruz.
-Emir verin bu hainleri ortadan kaldıralım efendim.
   Yalnız Adam bir süre cevap vermedi. Kahvesini ardından yanında gelen suyu içti.
-Mankurt ben kimseye her hangi bir şey için emir vermem.İkincisi hain bile olsa birinin ölüm emrini vermek benim işim değil.İnsan hem savcı hem yargıç olursa kararları adil olmaz. İnsanlara hak ettiklerini üzerinde değer ve sorumluk verilmemeli.Senin de bildiğin gibi
Direniş hareketi bir gönüllülük hareketidir.Bu hareket benim insiyatifimle vücut bulan bir hareket değil.Senin gibi fedakâr arkadaşlar zaman zaman bana danışmaya gelirler hepsi bu. Hain dediğimiz kişilerin gerçekten hain olup olmadıklarını tespit etmek ve ölüm emirlerini vermek büyük bir vicdani sorumluluk ister.Bu kişileri ortadan kaldırdığımız zaman o görevleri yapacak insanları bulmak ta ayrı bir sorun.Ne sebeple olursa olsun devlet zaafa uğramamalıdır.Devletin zaafı ülkenin sonunu getirir. Her zaman söylediğim gibi emirle yapılan iş bir yere kadar yürekle yapılan iş ölene kadar.
-Yıllar önce sizinle ilk tanıştığımız konferanslarınızı takip etmeye başladığımızda görüşlerinizi açıkça söylerdiniz.
-Benim görüşlerimi görev kabul eden kaç genç öldü biliyor musun Mankurt?Tanıdığım, sevdiğim kaç kişiyi ellerimle toprağa verdim.İnsanlar yıllardır gözü kapalı ölüme gidiyor.Sir
Aleksander’ı biliyorum.Teklif ettiği görevin sonunda ölüm olmasa sana teklif etmezdi. Geleceğinle ilgili kararları kendin vermelisin.Sen ve senin gibi arkadaşlar Hareketi canınız pahasına ayakta tuttunuz.Artık sevdiğim değer verdiğim insanların ölüm haberlerini almak istemiyorum.
-Efendim bu görev için Korsan ve Admin’in yardımlarına ihtiyacım olacak.
   Mankurt Yalnız Adam’ın elini öpüp çıktı.Mustafa EserYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6407
2 Firari Fırtına 4462
3 Mustafa Ermişcan 3888
4 Hasan Tabak 3579
5 Nermin Gömleksizoğlu 3215
6 Uğur Kesim 3066
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3024
8 Sibel Kaya 2925
9 Enes Evci 2633
10 Turgut Çakır 2315

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:137 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com