Romanlar

MANKURT 17
Okunma: 107
Mustafa Eser - Mesaj Gönder


21 EKİM 2024
 
   Ertesi sabah saat 07;30 da çalar saatin sinir bozucu zırıltısıyla gözlerini açan Sir Aleksander koca göbeğiyle zorlansa da olabildiğince hızlıca yatağından kalkıp gözleri yarı kapalı bir duş aldı.Elbiselerini alelacele giyip salona indi.Lady Elenora on beş dakikadır onu bekliyordu.Evlendiklerinden bu yana kahvaltı,yemek ve çay masasında bekletilmekten nefret ederdi.Gözlerini azarlar gibi Sir Aleksander’a dikti. Ağzının içinden duyulacak tonda mırıldandı.
-Evimizin kurallarıyla oynamamak lazım Sir Aleksander.15 dakikadır sizi bekliyorum.
-Özür dilerim Lady’m.
   Masadaki kahvaltılıkları görünce Sir Aleksander’ın olan iştahı da kaçtı.Tuzsuz, yağsız çeşitli peynirler,diyet çilek reçeli,diyet kayısı reçeli,tuzsuz az yağlı tereyağı, tuzsuz ekmek. Ve yağsız, şekersiz süt.”Kahretsin süt içe içe bir gün gazdan patlayacağım.”
-Her gün her gün aynı diye mızırdandı küçük çocuklar gibi.Lady’m bana işkence ettiğinizin farkında mısınız? Ben normal şeyler yemek istiyorum.Bu ülkede çok lezzetli şeyler üretiliyor.Yumurta yok mu?
-Şikâyet etmeyin lütfen Sir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.Şekeriniz kolesterolünüz. Genç değilsiniz.
   Asık suratla kahvaltısını yapan üstüne bir fincan şekersiz çayı içen Sir Aleksander masadan kalkmaya hazırlanırken Lady Elenora’nın sözleriyle dondu kaldı.
-Misafirleriniz ne zaman gelecekler Sir Aleksander?
-Misafir mi ne misafiri Lady’m?
-Sir Adam ve Lady Eva ne zaman geliyorlar?
-Bilmiyorum Lady’m diye sert perdeden homurdandı Sir Aleksander. Merakınızın
sebebini öğrenebilir miyim?
-Geldiklerinde ilk kahvaltıya bize çağırmanızı istiyorum.
   Sir Aleksander duyduklarına inanamamıştı. Şaşkınlıkla karısına baka kaldı.
-Niçin şaşırdınız Sir?Evan’ın karısı bizden önce davet ederse utancımdan ölebilirim biliyorsunuz.O kadın bir Sir ve Lady’yi ağırlayamayacak kadar alt tabakadan birisi.
-Ok.Ok. Lady’m. Bakarız.
   Evin dışında iki araba bekliyordu.Her gün iki araba çıkar farklı güzergâhlardan IFSASO binasına giderdi.Arabaların birinde Sir Aleksander olurdu.Diğer araba boş olurdu. Çoğunlukla yolun yarısını bir arabayla kalan yarısını diğer arabayla giderdi Sir Aleksander. Suikasttan korunmanın başka bir yolu.Çoğu zaman araba değiştirmek oyun gibi gelirdi. Küçük çocuklar gibi sevinir, mutlu olduğunu hissederdi.Ama bu gün keyfi yerinde değildi. Tosun’un açtığı kapıdan biraz zorlanarak arka koltuğa oturdu.
-Öbür arabayı atlat Tosun dedi. Sekreter’i görmeye gidiyoruz. Çantalar hazır mı?
-Evet,efendim. Emrettiğiniz gibi.
-Tamam.Hadi gidelim.
   Tosun diğer arabayı beklemeden ok gibi fırladı. Eskortlar kendilerine gelene kadar gözden kayboldu. Normalde hiç kullanmadığı uzun bir yoldan Sekreter ve Eva’nın kaldığı evin önüne gelmesi 20 dakikasını almıştı. Sir Aleksander’in bu kovalamaca sayesinde hem keyfi yerine gelmişti hem sarsıntıdan karnındaki gazı boşaltmıştı. Arabanın kliması açık olduğu için koku fark edilmiyordu. Osuruk’ tan ölen ilk istihbaratçı olarak tarihe geçmek istemeyen Tosun daima klimayı açık tutardı.
-Afferin Tosun. Adamları iyi atlattın. Arada böyle yapalım. Kendime geldim biraz.
   Tosun dikiz aynasından geriye bakıp sırıttı.
*
   Kapı çalınınca Eva açmaya gitti.Sağ eli baldırındaki silahın üzerinde kapıda bekleyenlere baktı.Sir Aleksander’ın ablak yüzünü görür görmez kapıyı açtı.Tosun efendisinin bir adım
gerisinde iki elinde iki çantayla bekliyordu.
-Buyurun efendim.
   Sir Aleksander dumanı Eva’nın yüzüne üfürüp purosunu gözüne doğru uzatarak homurdandı.
-İçeride mi?
-Evet,efendim sizi bekliyor.
-Sinirli mi?
-Her zaman ki gibi. Tepkisiz.
-Bu kötü bir haber Eva. Sessiz düşünenlerden korkulur.
   Salonun kapısından içeri giren Sir Aleksander elinde tuttuğu klasörü sehpanın üzerine fırlattı.
-Yeni kimlikleriniz ve görevle ilgili bilgiler dosyada yazılı Mankurt.İki gününüz var.Vaktim sınırlı çıkmam lazım.
   Mankurt eliyle klasörü itti.
-Vaktin olunca gel o zaman İskender.
   Tosun ve Eva baka kaldılar.Tosun elini beline attı.Kulağı Sir Aleksander’ın ağzından çıkacak homurtuyla karışık vur emrini duymayı bekledi. Ama beklediği olmadı.Bundan daha hafif terbiyesizlikleri bile ölümle cezalandıran Sir Aleksander inanması zor ama şişman şirin bir domuz gibi gülümsedi.Dayanamadı kahkaha atarak gülmeye başladı.Göbeğini hoplata hoplata güldü.Purosunun külünü halıya silkeledi. Mankurt’un buruşan yüzüne purodan çektiği dumanı üfürüp yürüdü.Cama yakın koltuğa oturdu.
-Hiç değişmemişsin Mankurt. Yıllar seni esnetmek yerine iyice sertleştirmiş, tam bir odun olmuşsun.
-Kader insanı bazen yontuyor bazen de yontamıyor İskender.
-Kadere inandığını bilmezdim Mankurt.İnansaydın ülken gibi sende kaderine boyun eğerdin. Değiştirmeye uğraşmazdın.10 yıldır boşuna uğraştın.Artık kaderine boyun eğme zamanı geldi demek ki.Yüce İsa’nın çocuklarının tüm dünyayı yönetme isteğine boyun eğme zamanı.
   Göz bebeklerini tavana doğru kaldırıp istavroz çıkardı.Karşısındakilerin de kendisi gibi davranması beklentisiyle bakışlarını salonda gezdirince şaşırdı.Yüzü asıldı.Tosun her zamanki haliyle tepkisiz ve suratsız arkasındaki cama bakıyordu.Eva kalın dudaklarını büzmüş alay mı şaşkınlık mı olduğu belirsiz kendisine bakakalmıştı.Mankurt ise pis pis sırıtmaya başlamıştı.
-Akıl akıl gel s…e takıl. Çok hayalcisin İskender.Hayalinin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini biliyorsun Isnt it?
   Sir Aleksander Mankurt’a cevap vermedi. Eva’ya laf attı.
-Sevgili kızım dedi yumuşakça. Baban küçükken seni hiç kiliseye götürmedi mi?
   Eva sırıttı.
-Götürdü Sir. Kesişecek yakışıklı oğlan bulamayınca gitmekten vaz geçtim.“ Erkek düşkünü şırfıntı hemen Mankurt’un yanına geçti.Pis kâfirler.Ahh benim iyi kalpli Lady Elenora’m.Bu kâfirleri yemeğe çağırmaktan bahsediyorsun.”
   Bakışlarını Mankurt’a çevirdiğinde biraz önceki yumuşaklığından eser kalmamıştı.
-Hayal kurmaktan nefret ederim Mankurt.Hayal kurmak aciz ve düşkünlerin işidir.Benim işim aciz ve düşkünleri yönetmek,İsa’nın ve Kral’ın otoritesini daimi kılmak için plan yapmaktır.Herkes bunu anlayamaz.
-Haklısın İskender bir peygamberin arkasına sığınıp insanları sömürmeyi anlamam.
   Sir Aleksander purosundan derin bir nefes çekti etrafına bakındı.Kül tablası göremeyince puroyu sehpanın üstüne koydu.
-Başınıza getirdikleriniz işleri bok etti, ekonomiyi batırdı. Bizi siz çağırdınız Mankurt. Zorla gelmedik ülkenize. Seçtiğiniz yetiştirdiğiniz adamlar adam olsalardı da…
   Cümlesini bitirmedi. Sözleri mızrak olmuş Mankurt’a saplanmıştı adeta.Eva Mankurt’un şakaklarının atmaya başladığını fark etti.Karşılık verecek durumu kalmamıştı. Sesi soğuk ve kindar çıktı boğazından.
-Bizim seçtiklerimiz, yetiştirdiklerimiz değil İskender, 5’li çetenin beslemesi kanı bozuklar.
-Bu konunun içinden çıkamayız Mankurt.Bir birimizi germeye gerek yok.İşimize bakalım.
   Sir Aleksander’ın işaretiyle Tosun elinde tuttuğu çantalardan birini masanın üzerine koyup açtı.Çantanın içi para doluydu.Diğer çantadan çıkardığı tablet bilgisayarı duvardaki  plazmaya taktı, düğmesine basıp çalıştırdı.İçindeki bir slaytı çalışmaya hazır hale getirdi. Efendisine baktı.
-Tosun işin bittiyse bizi yalnız bırak.
-Emredersiniz efendim.
   Tosun elindeki kumandayı efendisine uzatıp evden çıktı.Tosun çıkınca Sekreter yatak odasına geçti biraz sonra elinde pipoyla geri gelip Sir Aleksander’in “itin önüne atar gibi ” önüne attığı klasörü ilgisizce karıştırmaya başladı.Haznesine tütün koymadığı pipoyu dişleriyle geveleyemeye başladı.Bir şeyleri kemirmek sinirlerine iyi geliyordu.Sir Aleksander yerine tahta saplı pipoyu kemirmek.Kötü bir tercih ama sinirleri yumuşatır. Eva’da bu arada kahve hazırlamak için mutfağa geçti.Bir süre mutfaktaki ısıtıcıdan gelen fokurtuları sessizce dinlediler.Eva elinde tepside 3 büyük kupa kahveyle gelip kanepeye oturunca Sir Aleksander duvardaki büyük plazmayı açtı.
-İki gün sonra Ana kıta’dan uçakla Sir Adam ve Lady Eva Başkent’e gelecek.Akşam Tosun sizi buradan alıp Koordinasyon Merkezi’nin misafir evine götürecek.Kral’ın özel görevlendirdiği evli müfettişler olarak gerekli bütün evraklarınız o gün elinize geçecek.Yeni kimlikleriniz ve geçmişinizle ilgili bütün detaylar dosyada yazılı.Görevinize gelince…
-Eva perdeleri kapat.
-Beni dikkatle dinleyin.5 ay önce ofisimdeki kasadan varlığını bile unuttuğum bir DVD çalındı.
-DVD yi bu kadar değerli kılan nedir İskender? İçinde neler var?
-Ben konuşurken sözümü kesme Mankurt.DVD’de sıradan aile fotoğrafları var.Lord KillRose, eşi, ben ve eşim Lady Elenora’nın yemek, piknik fotoğrafları, bunun gibi ıvır zıvır.
-Ivır zıvır fotoğraflar için bu kadar zahmete girilmez İskender.Satsan kaç para eder bu DVD?
-Orijinal haliyle etmez Mankurt. Ancak birisi bu fotoğrafları foto montajla değiştirir ve Ana kıta’da Kral’a ve Hükümet üyelerine gönderirse bana ve 1 Numara Lord KillRose’a vereceği zarar ölçülemez.Montajlı DVD ayaklı bomba gibi.Geleceğimiz bu DVD yüzünden tamamen değişebilir.
   Sir Aleksander susup bekledi. Eva kalın kirpikli gözlerini ona dikmiş sessizce dinliyordu. Mankurt’un soru sormasını bekledi bir süre.Tepkisiz beklediğini görünce devam etti.
-Yılbaşından sonra ülkenizdeki görevimiz bitiyor Mankurt. Görevi General Evan’a devredeceğiz.Lord KillRose’un Kamara’ya atanma emri hazır.Bende Lord ünvanı alacak ve ES-AY-ES’te yönetici olacağım.DVD’deki fotoğrafların montajlı olduğunu ispatlayana kadar iş işten geçmiş olur.Şerefimizle birlikte geleceğimizde mahvolacak. Do you understand me?
-Yes.İskender.Sıra sana geldi demek ki.
   Sir Aleksander cevap vermeden elindeki kumandanın tuşuna bastı.Plazmada asker şapkalı bir yüz belirdi.Bir zenci.Boksör burunlu kemikli siyah bir yüz.Dişleri ve gözleri parlayan bir yüz.
-Yeni yılda görevi devralacak Tüm General Jonathan John Evan Jr. Seneye Korgeneral olacak.Yeni bir numara.Ülkesi kendisini dünyanın jandarması sanıyor.İyi bir asker olmasına rağmen kötü bir siyasetçidir.Aynı zamanda ukala kuklanın tekidir.
   Tuşa tekrar bastı. Plazmada başka bir yüz belirdi. Sinsi bakışlı teke sakallı sivri bir yüz.
-Moşe,Davut yıldızının hizmetkârı. Evan’ı kukla gibi avucunda oynatır. Evan’ın tek görevi Moşe’nin şımarıklıklarını absorbe etmek tüm imkânlarını Moşe için seferber etmek.
   Kumandayla Slâyt cihazını kapattı.
-Eva perdeleri aç.
-DVD’yi Evan’ın lojistik desteği ile Moşe’nin çaldırdığını düşünüyorum.Hedefiniz bu iki kişi.
-Koordinasyon Merkezi’nde Tüm General Evan gibi 3 yönetici daha yok mu?Başkası değil de niçin Evan ve Moşe?
-Beni dinlemiyor musun Mankurt?Evan kendi başına inisiyatif kullanamaz.Ülkesi dünyayı Moşe de onları sömürür. Tüm yetki Moşe’de. 
-Sizde Moşe’nin amaçlarına hizmet etmiyor musunuz İskender? 5’li çete Moşe’nin Tek Dünya Hükümeti’ne hizmet etmiyor mu zaten?
-Seninle bu konuyu tartışmayacağım Mankurt.Ben hedeflerime ulaşmak için kimsenin emrine girmem ama herkesle ittifak yaparım.İsa’nın ve Kral’ın otoritesini kabul etmeyen birinin emrine asla girmem.Eğer Tek Dünya Hükümeti olacaksa bunun başkanı Kral olur.
Koordinasyon Merkezi’nde ülkelerini temsil eden Kurmay Albay İvanov, Kurmay Albay Chan ve Kurmay Albay Fets görev yapıyorlar ancak böyle bir iş için yeterince etkin değiller.Büyük elçileri ile birlikte hareket ederler.Ortama uyum sağlarlar. Şu ana kadar
iktidar kavgalarında taraf olmamaya çalıştılar.Dengeleri gözetirler.
   Sir Aleksander ve Mankurt’un konuşmalarını dikkatle dinleyen Eva söze karıştı.
-Konuyu baştan anlatsanız Sir.Başı sonu birbirine karıştı sanki.
   Sir Aleksander yeni bir puro yakma ihtiyacı hissetti.
-Siz kadınları anlamak mümkün değil Eva.Lady Elenora ve Lady KillRose önce ülkeye bizimle gelmek istemediler.Şimdi de gitmek istemiyorlar.Burda binlerce fotoğraf çekmişler. Ana kıta’da albüm haline getirmek için hazırladıkları DVD’yi ofisimdeki kasada saklıyordum. İçinde yüzlerce sıradan aile fotoğrafı bulunan DVD tahminime göre 5 ay önce çalındı.Kesin bilmiyorum çünkü dediğim gibi DVD’yi unutmuştum.3 ay içinde internette
15 fotoğraf yayınlandı.Hepsi birbirinden iğrenç fotoğraflar.İlk bakışta fark edilmeyecek gibi ama hepsi fotomontaj.Yaptığımız araştırma da sitelerin sahiplerini bulamadık. Uzmanlarım ilginç bir şey buldular.Site sahiplerinin geçmişini araştırdığımızda bazı ilginç bağlantılar keşfettik.Mustafa EserYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6406
2 Firari Fırtına 4461
3 Mustafa Ermişcan 3887
4 Hasan Tabak 3578
5 Nermin Gömleksizoğlu 3214
6 Uğur Kesim 3065
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3022
8 Sibel Kaya 2924
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2924 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com