Denemeler

Oldu Mu Öğretmenler ?
Okunma: 96
Eyyup Akmetin - Mesaj Gönder Bunu kim söyler bir düşünmek lazım. Ya velidir vardır, bir bildiği , ya delidir ne dese normaldir. Bir öğretmense çok düşünmek gerek. Bu öğrenmen hem bayan, hem de imam hatip öğretmeni Çocuklara diyor ki yaramazlık yapanı tahtaya kaldırır ""Ben eşeğim, ben eşeğim"" bağırtırım.. 
       Ondan sonrada veliler öğretmenlerle kavga ediyor.. Ne demek lazım bu sözde öğretmenimize, oldu mu şimdi. Geçen yılda ayın okulda öğretmenin biriyle laf dalaşı yapmak zorunda kaldık.. Sözde Öğretmenimiz, okulun özel güvenlikçisi ile yakmışlar zehirli dumanı, okul giriş kapısının tam önünde. Dersiniz çöp kovası tutuşmuş yanıyor.. Biz de alkışladık tüm öğrencilerin önünde. Bravo öğrencilere çok güzel örnek oluyorsunuz diye... Özür dileyeceğine ’’bize yer göstersinler diyor’’ Biz sana yer buluruz deyi verdik.. Şikayetlerimizi gerekli yerlere bildirdik. Gereği yapıldı. Ancak bir seferde olmuyor uğraşmak lazım. Hep bize mi denk geliyor, böyle şeylere.. Geçen yıllarda Okul koridorunda dondurma yalayan bayan öğretmen, Sınıfta mesaj atan, alan, telefonla oynayan öğretmenler. 
Öğretmenlerle anılarımız pek iyi değil. Hak arayınca kimsenin hoşuna gitmiyor. İyi öğretmenler var şüphesiz ancak. Bir çuval incir davasına kurban oluyorlar maalesef.. Biz çok iyi öğretmenlerde gördük. Kendi çocukları gibi öğrencilerle ilgilenen.. Bunları da taktir etmek teşekkür etmek lazım.. Ana ve babalara çok iş düşüyor Çocuklarınızla ilgilenin, saçınızla, başınızla, arabanızla ilgilendiğiniz kadar. Fazla değil. Geleceğinizle ilgilenin.

     Hakkımızı arayalım ama asla haksızlık da etmeyelim.. Her kesler sorumluluklarını bilsin yazık oluyor çocuklara...Mili Eğitim Önce öğretmenleri eğitelim lütfen Ne var şu telefonlarda telefonu, zehirli dumanı eline alan dünyasını unutuyor... Hatırlatmak gerek sık sık.. 

 
Eyyup AkmetinYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6467
2 Firari Fırtına 4510
3 Mustafa Ermişcan 3981
4 Hasan Tabak 3638
5 Nermin Gömleksizoğlu 3264
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3136
7 Uğur Kesim 3108
8 Sibel Kaya 2976
9 Enes Evci 2675
10 Turgut Çakır 2350

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4222 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com