Romanlar

MANKURT 26
Okunma: 138
Mustafa Eser - Mesaj Gönder


*
   İki gün boyunca küvette ve yatağında uyuyarak vakit geçiren Gwendolyn Summers üçüncü günün sabahı Sir Aleksander’ı arayıp randevu aldı.Saat 10.00 da ofisindeki büyük masanın
önündeki deri misafir koltuğunda oturuyordu.Cebinden çıkardığı flash diski uzattı Sir’e.
-Efendim verdiğiniz dosyayla ilgili hazırladığım rapor diskin içinde bana verdiğiniz diski ve kâğıtları imha ettim.
   Sir Aleksander ilgisizce elindeki flash diski çekmecenin içine attı.
-Hayatta en nefret ettiğim bir cümlelik sonuç yazısı için bir tomar kâğıdı okumaktır Ajan Summers. Bana ulaştığın sonucu söyle. 
-Efendim ulaştığım sonuç;Dosyasını incelediğim görevlinin çift taraflı çalışıyor olabileceği kararına vardım.
-Çalışıyor olabileceği kararı yuvarlak bir ifade tarzı Ajan.Bu kanaat benim işime yaramaz. Bana kesin kararını söyle.
-Bu dosya hakkında kesin karar vermek çok zor efendim.Mankurt kod adlı bu görevli çok dikkatli. Dosyayı mahkemeye vermeyi düşünüyorsanız vaz geçin derim.Vergi kaçakçılığından başka bir suçtan ceza alması mümkün değil.Dikkat çekmeyen bazı ayrıntılar delil sayılmaz.
-Beni laf kalabalığında boğma Gwen.Kesin görüşünü söyle.
-Efendim ispatlayamazsınız,ama Mankurt çift taraflı çalışıyor.Sizin için çalışmadığına ama size çalışanları öldürdüğüne eminim.Sizden aldığı güçle edindiği servetini Direnişçiler diye bilinen guruba aktarıyor.Hayatını göz önünde yaşıyor.Deşifre edilmek ister gibi bir hali var.
-Tamam Gwen gidebilirsin.Görüşlerin benim çok işime yarayacak.Ben operasyon için düğmeye basana kadar keyfine bak.
 
3 KASIM 2024
   Bugün büyük gün.
   Müfettiş Sir Adam ve Lady Eva görev belgelerini Koordinasyon Merkezinde davetliler huzurunda Lord KillRose’a takdim edecekler ve resmen görevlerine başlayacaklar.Ardından göreve başlamalarının şerefine verilen öğle yemeği ve kokteyle katılacaklar.Sir  Aleksander’ ın teklifiyle takdim töreni,öğle yemeği ve kokteylin aynı gün yapılmasına karar verilmişti. Çünkü Sir Aleksander Lord KillRose’a müfettişlerin oyalanmadan çalışmaya başlamak istediklerini bildirmişti.
   Saat 08 de telefon Eva ve Mankurt kahvaltı yaparlarken sinir bozucu çaldı.
-Alo 
Sir Adam.
-Benim kiminle görüşüyorum?
-Lord KillRose’un ofisinden Emir Subayı Binbaşı Edwards. Takdim töreniyle ilgili olarak arıyorum.
-Sizi dinliyorum.
-Sir Adam Lord KillRose’un talimatı üzerine tören saat 11 de başlayacak. En geç 10,30 da Koordinasyon Merkezinde olmanız gerekiyor.Tören,yemek ve kokteyle resmi kıyafetle katılım mecburidir.Saat 10 da konutunuza araç göndereceğim.
-Tamam,hazır olacağız.
   Mankurt ve Eva Koordinasyon Merkezine ait flamalı siyah Mersedes’ten indiklerinde saat 10,30 du ve kapıda onları üniformalı bir görevli bekliyordu.Gülerek elini uzattı Mankurt’a:
-Hoş geldiniz Sir Adam dedi saygısını hissettirecek biçimde.Ardından aynı gülümsemeyle elini Eva’ya uzattı.
-Lord KillRose’un Emir Subayı Binbaşı Edwards.İzninizle tören hakkında bilgi vermek istiyorum. Takdim Töreni saat 11,00 da başlayacak ve Lord KillRose’un ofisinin bulunduğu katta yapılacaktır. Görev belgelerinizin takdimi sırasında Koordinasyon Merkezi protokolü, Merkezde çalışan üst rütbeli yetkililer,Hükümeti binasından bir kişi,Asayiş Komutanlığından
bir yetkili,katılmak istedikleri takdirde büyükelçiliklerden bir görevli ve IFSASO yetkilisi Sir Aleksander hazır bulunacaklar ve kısa bir tanışma toplantısı olacaktır.Saat 12,00 da zemin
kattaki çok amaçlı salonda onurunuza öğle yemeği verilecek yemekten sonra aynı salonda kokteyl tertip edilecektir.Davetliler törene ve diğer etkinliklere eşleriyle katılacaklardır. Benden öğrenmek istediğiniz bir şey yoksa sizleri istirahat odasına götüreyim.
   Kibarca ekledi Binbaşı.
-Hazırlıklarla ilgilenmem gerekiyor da.Lütfen beni takip edin Sir Adam, Lady Eva.
   Binbaşı Edwards’ın dediği gibi Takdim Töreni saat tam 11,00 da Koordinasyon Merkezinin 4. katında başladı.Tören için katta özel düzenleme yapılmıştı.Koordinasyon Merkezi Protokolü ve diğer davetliler hazır bekliyorlardı.Saat 10,55 de Binbaşı Edwards önde  Mankurt ve Eva arkada zemin kattaki asansöre binip hareket ettiler.Asansörden çıktıklarında Lord KillRose ve davetliler hazır bekliyorlardı.Binbaşı Edwards kaz adımlarıyla parkeleri
ezerek yürüdü. Yüksek sesle konuşmaya başladı.
-Yüce Kralımızın emriyle görevlendirilen Sir Adam ve Lady Eva görev belgelerini takdim edeceklerdir.
   Mankurt anahtarı Lord KillRose’da bulunan şifreli çantayla ilerledi.Çantayı Binbaşı Edwards’a uzattı.Lord KillRose daha önce Binbaşı Edwards’ dan aldığı anahtarla çantayı
açtı.Küçük çantanın içinde iki kâğıt vardı.Kâğıtları eline alan Lord KillRose öylesine göz attı kâğıtlara.Kâğıtlarda Sir Adam ve Lady Eva’nın B.Krallık’ın Yüce Kral’ı tarafından görevlendirildiği yazılıydı. Kâğıtların altında Kral’ın mührü ve imzası vardı.Lord KillRose görev kâğıtlarını çantaya yerleştirip çantayı kapattı.Binbaşı Edwards selam verip geriye döndü.Elindeki çantayı Lord KillRose’un bürosuna koyup gelmesi iki dakika sürmemişti.    Lord KillRose’un yanında durup beklemeye başladı. Herkes Lord KillRose’un konuşma yapıp yapmayacağını bekliyordu.Lord KillRose bir adım öne çıkarak yüzünü davetlilere döndü.
-Koordinasyon Merkezi’nin saygı değer protokolü ve sayın davetliler bildiğiniz üzere yıl sonunda benim ve Sir Aleksander’ın görev süremiz doluyor.Görevimiz sona ermeden son teftişi yapacak olan Sir Adam ve Lady Eva’ya başarılar diliyorum.
   Binbaşı Edwards şimdi Mankurt ve Eva’nın yanı başındaydı.Tören yarım saate yakın sürdü. Sırasıyla Koordinasyon Merkezi’nin diğer protokolü ve eşleri,Sir Aleksander ve eşi, Asayiş Komutanı, Tüm General Evan’ın danışmanı sıfatıyla Moşe,Sir Aleksander’ın
yardımcısı Yüzbaşı Winston ve daha bir sürü adam ve kadınla tanıştırıldılar.Lord KillRose’un isteğiyle Mankurt ve Eva ofise geçerlerken diğer davetliler de yemek için zemin kata inmeye başladılar.Sir Aleksander eşiyle birlikte asansöre yönelmişti ki birden fikrini değiştirip Lord KillRose’un ofisine doğru yürüdü.Kendisine bakan Lady Elenora’ya sessizce”siz aşağıya inin Lady’m.En fazla 10 dakika sonra yanınıza geleceğim diye
fısıldadı.
   Sir Aleksander Lord KillRose’un ofisine girerken Tüm General Evan,eşi Sarah ve Moşe diğer davetlilerden ayrılmış merdivenlerden konuşa konuşa aşağıya inmeye başlamışlardı. Sarah istese de sesini kontrol etmekte zorlanıyordu.
-Siz erkekler hepiniz aynısınız güzel bir kadın gördünüz mü içine düşmeye hazırsınız.Hadi Moşe abazan, bekâr yaşıyor.Sana ne oluyor Johny?
   Tüm General Evan bir anda tırstı. Ardından sırıtarak Moşe’ye döndü.
-Moşe gördüğün gibi teknik direktör tarafından oyundan çıkarıldım.Bu durumda oyundaki tüm haklarımı sana devrediyorum. Beni utandırma. 
   Moşe sırıtarak yılışık yılışık cevap verdi.
-Siz hiç merak etmeyin Generalim sizi en iyi şekilde temsil edeceğim.
*
   Lord KillRose,Sir Aleksander,Binbaşı Edwards,Mankurt ve Eva 15 dakika sonra yemek masasındaki yerlerini almışlardı.Talimatı üzerine yemek masası Lord KillRose ve eşinin ev sahipliğine göre düzenlenmişti.Masanın iki ucunda Lord ve eşi yer almışlardı.Sırasıyla diğer protokol eşleriyle karşılıklı oturmuşlardı.Damsız törene katılanlarsa masanın sonunda isimlerinin yazılı olduğu sandalyelere oturdular. Herkes yerleştikten sonda Lord KillRose elinde kadehi konuşma yapmak için ayağa kalktı. 
-Sevgili dostlarım bu yemeği bugün Ana kıta’dan misafirlerimiz olan Sir Adam ve sevgili eşi Lady Eva’nın onuruna tertip ettik.Koordinasyon Merkezi’nde çalıştığım süre içinde bu tür yemekler tertiplemeye özen gösterdik.Hepimiz ülkemizden ayrıyız.Bu tür sosyal etkinliklerin çalışanlarımızın motivasyonlarını olumlu etkileyeceğini düşündük.Bu benim sizlerle son yemeğim olabilir.Bildiğiniz üzere yıl sonunda görev sürem bittiği için Ana kıta’ya dönüyorum. Hepinize bundan sonraki hayatınızda mutlu ve eğlenceli günler dilerim. Hepinizin şerefine içiyorum. Cheers!
   Masadakilerin alkışlarıyla elindeki kadehi bir dikişte içti. Lord’un ardından masadakiler kadehlerini kaldırıp bir dikişte içtiler.Sessiz geçen yemekten sonra davetliler bahçede hazırlanan masaların başına geçtiler.Lord KillRose ve Koordinasyon Merkezi protokolü kendi aralarında sohbet ederken altı yardımcı ve Mankurt bir arada oturdular. Bayanlarda bahçedeki küçük havuzun kenarında yerlerini almışlardı.
-Sir Adam yüzünüz hiç yabancı gelmiyor.Daha önceden tanışmış olabilir miyiz?
   Mankurt Moşe’nin sinsi yüzüne baktı.
-Sanmıyorum Bay Moşe.Tanışmış olsaydık mutlaka hatırlardım. Hem…
   Elinde tuttuğu kadehteki limonatadan bir yudum içti.
-Daha önce tanışmış olsaydık bu gün burada ikimizden biri olmazdı öyle değil mi?
   Moşe istifini bozmadı. Masadakiler hareketlenince dönüp baktı.Yüzünü buruşturdu. Gelen aynı zamanda papaz olan merkezin psikologu Peder John idi.Her zaman güleç yüzlü olan Peder John önce bayanların bulunduğu gruba uğrayıp Eva’yla tanıştı.Samimi bir tavırla
elini Mankurt’a uzattı.
-Sir Adam tanıştığımıza memnun oldum. Adım Peder John.Koordinasyon Merkezi’nin Din ve Moral işlerinden sorumluyum.Tören ve yemeğe katılamadığım için üzgünüm.Aramıza hoş geldiniz.
   Gülerek Mankurt’un yanındaki koltuğa oturdu.
-Görüşmem gereken bir öğrenci vardı.İstemeden görüşmemiz uzadı o yüzden geç kaldım.
-Problem değil Peder John.Koordinasyon Merkezi’nde öğrenci bulunuyor mu?
-Merkez çalışanlarının birinin çocuğunun arkadaşı Sir Adam.Çalışanımızın çocuğunu okulda sürekli olarak işgalcilikle suçlayıp kavga etmek istiyorlarmış.
-Burada işgalci olmadığımızı mı düşünüyorsunuz Peder?
-Aynen dediğiniz gibi düşünüyorum Sir Adam.Bizler bu ülkede misafiriz.Tanrı ve Kilise’nin bize yüklediği manevi misyon için buradayız.Hem silah zoruyla gelmedik ki? Bizi kendileri çağırdılar. 
-Silah zoruyla gelseydik şimdiye kadar çoktan kuyruğumuza baka baka geri dönmüştük Peder.
   Peder John duyduklarına inanamıyordu.Şaşkın bakışlarını yakalayan Mankurt gülümsedi.
-Mutlaka tarih okumuşsunuzdur Peder.Silah zoruyla bu insanlara boyun eğdirmek mümkün değil biliyorsunuz.Bin yıldan fazla bir zamandır Orta Asya’ya göndermek için uğraşıyoruz ama beceremedik bir türlü.
-80 milyonluk ülkeyi biz kontrol ediyoruz Sir Adam.
   Lafa karışan Moşe’ydi.
-Haklısınız Bay Moşe.Önemli bir şeyi unutuyorsunuz sanırım.Halkın yarısı işgal altında olduğuna ikna olmuyor.Fikir birliğine vardıkları gün her şey değişecektir.
   Peder cılız bir sesle konuşmaya girdi yeniden.
-Haftalık İncil vaazlarımıza katılacağınızı umuyorum Sir Adam.
-İnşallah Peder.
-?
-?
   Peder John bembeyaz kesilmiş yüzüyle bakakalmıştı Mankurt’a.Kekeleyerek konuştu.
-İnş.İnşallah mı?İsa aşkına bu kelimeyi bilerek mi kullandınız Sir Adam?
   Mankurt yaptığı gafı fark etti. Ama çok geçti artık. Bozuntuya vermeden cevap verdi.
-Evet Peder bu kelimeyi Asya ve Afrika’daki görevlerimde öğrendim ve bilerek kullandım. Allah izin verirse demek.
-Babanız burada olsaydı eminim…
   Mankurt cümlesini bitirmesine izin vermedi.
-Babam inançsız bir haindi Peder.Müslüman olarak doğdu ama para ve güç için halkına ihanet etti.Gizlice din değiştirdi ama ne kiliseye gitti ne İncil okudu.Paranın gücünden başkasına inanmazdı.Beni de kendisi gibi yetiştirmek istedi ama olarak başarılı olduğu söylenemez.
-Ateist misiniz?
-Hayır,hayır Peder yanlış anladınız Ateist değilim ama kararsızım.
-Kararsızsınız?İnançta kararsızlık olduğunu daha önce hiç duymamıştım.
   Tanıştırılırken Hükümet Müsteşarı olduğu söylenen gözlüklü erkeksi kadının müstehzi yüzüne bakıp ters bir cevap vermemek için dişlerini sıktı Mankurt.
-Niye olmasın sevgili bayan.Kilise’nin Tanrısı Kapitalist.Havra’nın ki çok acımasız. Müslümanların Allah’ı merhametli.Ama Müslümanların halini görünce insan kararsızlığa düşüyor.
-Anladığım kadarıyla Müslümanlara karşı ciddi bir empatiniz var Sir.
-Proveke edeceğiniz insanlara empati yapmazsanız deşifre olursunuz Bay  Moşe. Amirlerinizin zengin olması için size güvenen insanlara verdiğiniz zararlar aklınıza geldikçe kriz geçirmemek için çareyi yatıştırıcıda ararsınız.Mesleğin cilveleri.
   Mankurt oturduğu koltuktan ayağa kalktı.
-Ben izninizi istiyorum.
   Binbaşı Edwards ve Yüzbaşı Winston beraberinde Lord KillRose’un bulunduğu guruba doğru ilerledi.
-Hayırdır Sir Adam gidiyor musunuz yoksa?
-Evet Lordum. Biraz istirahat etmek istiyorum.
-Nasıl isterseniz Sir Adam.
   Beyaz dişlerini gösteren bir gülümsemeyle elini uzattı.
-Size ve eşinize görevinizde başarılar dilerim.Müsait olursam ikinizi kahvaltı ve yemekte ağırlamak isterim.İhtiyacınız olan her konuda Binbaşı Edwards ve Yüzbaşı Winston size yardımcı olacaklar, çekinmeden onlara ulaşabilirsiniz.Binbaşı, Yüzbaşı.
   İki asker topuklarını birbirine vurarak Lord’a selam verdiler.
-Emredersiniz Lordum
-Teşekkür ederim Lordum.
   Mankurt sırayla Kurmay Albay İvanov,Kurmay Albay Chan ve Kurmay Albay Fets ile tokalaştı.En son Tüm General Evan’a elini uzattı.
-Generalim size iki ay sonra başlayacağınız görevinizde başarılar dilerim. Şimdilik hoşça kalın.
-Lord’um izninizle Sir Adam ve sevgili eşine eşlik edip uğurlayayım.
-Elbette General lütfen.
   Çıkış kapısına kadar birlikte yürüdüler. Tüm General Evan önce Eva’nın elini kibarca öptü.Sonra gülerek elini Mankurt’a uzattı.
-Yanlış anlamazsanız size bir teklifim var Sir Adam.
-Buyrun Generalim sizi dinliyorum.
-Teftiş göreviniz bittikten sonra benimle çalışmanızı teklif ediyorum.
-?
-Belki bilmiyorsunuzdur,Sir Aleksander 10 yıldır IFSASO başkanıdır.IFSASO’yu kurdu ve kendi Aristokrat mantığıyla yapılandırdı.Sir Aleksander gibi Aristokrat mantığına sahip birinin IFSASO da çalışmasını istiyorum.En iyi adayım sizsiniz.Düşünün daha sonra ayrıntıları görüşürüz.
-Bu teklifinizi düşüneceğim General. Teşekkürler. Mustafa EserYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6451
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3961
4 Hasan Tabak 3622
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3118
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2961
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2340

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3435 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com