Denemeler

PKK Terörü Veya Ye'cüc-Me'cüc (Makale)
Okunma: 123
İbrahim Faik Bayav - Mesaj Gönder


PKK Terörü Veya Ye'cüc-Me'cüc

Ülkenin çeşitli illerinde oluşturulan terör eylemleri, hanelere hüzün çöktürdükçe, bundan haberdar olanlar da hüzne ortak olmaya çalışıyorlar. Bunların arasında, terör olayını değişik açıdan değerlendirmek isteyenler var. Mesela Nurcu bir arkadaş, PKK denen örgüte ve eylemlerine Bediüzzaman'ın açtığı, ye'cüc-me'cüc penceresinden bakmaya çalışmış. Sonra demiş ki; ''Ye'cüc-Me'cüc olan PKK terörünü kim önleyebilir?''

Cevap: PKK eğer ye'cüc-me'cüc ise, hiç kimse önleyemez. Çünkü ye'cüc-me'cüc, seddi bir kere aştımı, sed gerisine dönmesinin-döndürülmesinin imkanı yoktur. Ta ki neticesi ortaya çıkıncaya kadar.

Şimdi, o Nurcu arkadaş'ın Bediüzzaman'dan yaptığı alıntının bir cümlesine bakalım: ''Kıyamete yakın, yine anarşistlik gibi bir fikirle medeniyet-i beşeriyeyi zîr ü zeber edecekleri rivayetlerde var''.

Anarşistlik gibi bir fikir: Yani, kanunu nizamı tanımayan, bozan fikir. Yani, birilerini kanunsuz hareket etmeye zorlama fikri.

Sed: Yani, kanunun, nizamın kendi.

Beşerî medeniyet: aklıselim insanlarca bilgi ve sanat üzerine oluşturulan yaşam.

Beşerî medeniyet içinde, bir kısım insanlarda hırs hasediyle başgösteren açgözlülük, önlemesi gerekenlerce önlenmediğinde veya yanlış önlenmeye çalışıldığında, uyulması gereken kanun ve nizama reddiyeyi başlatır. Reddiye anarşinin başlangıcıdır. Reddiyeci takım bir şekilde üst katlarda kendini konuşlandırdı mı, kanun ve nizam hatırlatanları her ne surette olursa olsun bastırmaya çalışacaktır. Bu, seddi aşma hali olduğu gibi kıyameti de başlatma safhasıdır. Burdan itibaren Kur'an'ın nuru, ye'cüc-me'cücü önlemeye değil, Kur'an'a inananları onun zararlarından korumaya yarar.

Ortadoğu'da PKK benzeri örgütlerin aktif hale gelmesi, önce 'medenileşme' çabasındaki müslüman sanılan ülkeleri zîr ü zeber edip duruyor. Zîr ü zeber işlemi bittiğinde ye'cüc-me'cüc kendini ortadan ya kaldıracak ya da Avrupa'ya sıçrama yapacaktır. Norveç'te ve İngiltere'de işareti görünür gibi oldu.

Burada, Türkiye'de, 1961'de oluşturulan kanuni düzen, 1971'den itibaren düzen reddiyeciliğini de getirdi. 1982'de sözde düzen sağlamlaştırılması yapıldı, ama, saltanat edinmede açgözlü bir guruhça oluşturulan PKK adlı örgütle 'sed' zorlaması başlatılmış oldu. Son raddelerini yaşıyoruz bunun. Bir oluşumun neticeye ulaşmasında, Üstad'ın ''40 - 50 sene sonra'' ifadesine dikkat etmek gerekir. Ehliyetsiz, sadece kendi menfaatini düşünen, kendilerine yarayacak kanunlar yapan hükümet sayesinde, kıyamete biraz erken yaklaşıyoruz.

Ha!.. Deccalizm diye de bir şey vardı konu içinde, değil mi?

Deccalizm: Göz boyayacak şekilde yalanlarla iş yürütme hali!.. Nurcu arkadaşın belirttiği gibi Ye'cüc-me'cüc bunun bir şubesi olduğuna göre, merkezi'nin nerede, merkebinin cennetine kimlerin heveslendiği gayri farkediliversin.

İbrahim Faik Bayav
(23.08.2011 tarihinde yazıldı) İbrahim Faik BayavYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4483
3 Mustafa Ermişcan 3936
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3239
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3087
7 Uğur Kesim 3086
8 Sibel Kaya 2948
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:642 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com