Hikayeler

21 ACI HABER TEZ DUYULUR
Okunma: 83
Eyyup Akmetin - Mesaj Gönder    Gerçek dostu bilen, bugün var, yarın yok, kendine faydası yok, şeytana aldanır çok, nefsine uyan çok. İnsana güvenme aldananlar çok. Dersini alan alır güvenli, huzurlu yol. Zaten önümüzde iki yol, Biri ilahi yol, diğeri Şeytani yol. Çoğunluğun gittiği yol. Azınlığın ara sıra uğrayıp tövbe edip döndüğü yol..

       Bizimki yeni bir iş ararken, orada eski mahalleden komşusunun oğlunun bir trafik kazası geçirdiğini ve yoğun bakımda yattığını öğrenir, üzülür haliyle, nede olsa eski komşu, selamlaştığı, ara sırada olsa konuştuğu biri. Ailesi de iyi insanlardı bildiği kadarıyla. Kaza nasıl oldu? Söyledikleri yerde kazanın olması çok zor, hale ağır yaralanacak kadar. Nasıl olur? Neden olur? Küçük yerlerde bir sürü laf doğru yanlış. Her kesler bir şey söyle. Asıl üzücü olan haber. Kazanın içkili olarak yapılmasıydı. Çünkü içkili ölmek çok riskli biliriz bir az. İçki ile iman bir arada olmazmış.. Kırkı çıkmadan ölürse çok yazık olacak.. Annesi sürekli başında dua edermiş, çok zor bir durum. Peki bu eski komşu neden içmiş? Derdi neymiş. Derken olayın bir kız davası olduğunu öğreniyor bizimki. Hadi o kız seni kurtarsın. Bizimki o kızı da tanıyor haliyle ayını okulda okuyorlar. Gel de kızma, seni istemeyen, bir kız için kendini feda et. Ahiretini yak yazık, yazık. Hem zorla güzellik olmaz. Kız istemeyince, arkadaşlar yamuk, İlgilenen büyükleri dinlemeyince olanlar pek hayır olmuyor. Kırk günden sonra ölünce annesi garip sevinmiş, en azından içkili ölmedi tesellisi olmuş.. Sonra yakınlar, komşular başınız sağ olsun.. Zaman, zaman kimine ilaç, kimine, azap.. Bir hafta, bir ay, bir yıl. Sonra unutuldun. Asıl olan Ahirete ne götürdün.. Bizimkini yine almış bir ölüm korkusu. Bak gençlerde ölüyormuş. Peki! Yarın sıra sana geldi ne hazırlığın var. Dışardan gazel okumak kolay. Düşün, düşün bir an önce namaza başlamak lazım. Nasıl etsek, kime sorsak? Bazı büyükler var. Onlar süper akıllı onlara sor. Onlar bizim kalbimiz temiz namaz kılmaya gerek yok.  Temiz kalp nasıl oluyor? İçki iç, kumar oyna, çalışan kadının parasını çarçur et temiz kalp. Öyleyse bizimki daha temiz kalp. İçki yok, kumar yok, namaz yok, ama oruç var.  Biz de kötü niyetli biri değiliz. O ara bizim ki yeni bir iş buluyor. Belki burada paramızı zamanında alırız. Sorar soruşturur. Parayı biraz geciktirirler, ama verirler derler. Hadi bakalım çalışsak mı? Çalışmasak mı? Boşa kürek sallamayalım. Bu seferde para şöyle oldu, böyle oldu, bu gün git, yarın gel olursa, bu sefer işler değişir. Biz baştan konuşalım. Zaten bir birimizi az çok tanıyoruz. Söz mü? Söz. Para biraz gecike bilir ama okullar açılmadan verilir.

 
Eyyup AkmetinYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6450
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3960
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3117
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4974 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com