Denemeler

Hayatın akışını kendine çevirmek hangi dilde daha mümkündür ?
Okunma: 76
selin doğan - Mesaj Gönder


Cevabı bulabilmen için sana küçük bir satır bıraktım ancak hala aklında herhangi bir şey belirmedi değil mi ? Hayatın akışında kaybolmak veya yok olmak… Hiçbir şey söylemeden yaşamak… Aslında hepimizin ortak noktası yaşamak değil mi zaten. Olması gerektiği gibi yaşıyor muyum ?
-
Yaşıyor muyuz ? Kim bilebilir olması gerektiği gibi olanın hangisi olduğunu ? Kimse bilemiyor . Ne Politika adamları, ne din adamları ne de yüce anne ve babalarımız. Yaşamak nedir bilir misin, küçük bir sopanın iki ucunda bulunan o ağırlıkların gün geldiğinde , seni terk ettiğinde devrilmemeye çalışmak olsa gerek. Yok olmamak için elinden geleni yapsan bile yok olmaya yüz tutmuş harabelerinde arasında hiçbir anlamı olmadan dolaşmak demek olsa gerek. Sen bir yazar mısın de bana . De hiç ama hiç çekinme. Ben sana yazdıklarımı değil insanoğlunun içinden geçenleri teker teker kaleme döktüğümü ve hepsinin içinde biriken acıların su yüzüne çıkarılmasında sadece bir parmağım olduğunu söyleyeceğim. Neden bu bütün sorgulamalar ve yargılamar ? Bu ana- Baba vefasızlığı , varlık arayışı, kuantum fiziği… Hepsi neden bana açıklar mısın ?
-
Herhangi bir yıkımın arasında ayakta kalmak ve ay ışığını hissetmek nasıl bir his acaba bilir misin, milyonlarca insanoğluyla bir fırında yanmayı veyahut küçüçük zehirli keşmekeş moleküllerin oluşturduğu bir gaz odasında yanmanın acısını…. Aslında hepimiz çok şey hissediyoruz, sadece bunların üstünde başka bir acı olamayacağını düşünüyoruz ancak kat be kat gün geçtikçe artan acıların arasında toz tanecikleri gibi kaybolup gitmeyi kendimize yediremiyoruz. Çünkü biz insanoğluyuz.


Selin D.
selin doğanYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6390
2 Firari Fırtına 4446
3 Mustafa Ermişcan 3860
4 Hasan Tabak 3561
5 Nermin Gömleksizoğlu 3200
6 Uğur Kesim 3055
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3000
8 Sibel Kaya 2912
9 Enes Evci 2622
10 Turgut Çakır 2306

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3254 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com