Denemeler

Günler
Okunma: 175
Melisa Parlak - Mesaj Gönder


   Günler seninmiş gibi görünüp egon bir salise bile uzaklara daldığında nasıl da akıp gidiyor ve anlatıyor sana asla ama asla senin olmadıklarını. Sen günlerin, yerlerin ve yaşadığın anın bir parçasısın. O anı bütünleyen sensin. Olmasan da olur tabi ama olması gerekenler böyle olmaz.    Kendimizi çok önemserken yüklediğimiz bu anlamda haklı bir savaş veriyoruz fakat bilmemiz gereken daha da önemli bir şeyi atlıyoruz. O da kendimizden geriye kalanların da en az bizim kadar değerli olduğu gerçeği.
   Gerçekler üst üste mi geldi? Kabullenmek için egona bir tokat atmalısın.
   Eğer şimdi bunu yapmazsan bir ömür daha onun tutsağı olarak, yaptıklarını kendi istek ve seçimlerin olarak göreceksin. Bu sinsiliğe bir dur demeyecek misin? Daha kaç günün kaldı ufak hesapların peşine düşebileceğin? İnsanlara uyma, onları kendine uydurmayı deneme. Bırak, hayat yolunda bir gün farklı amaçlar için yollarınızın ayrı düşeceği muhakkak insanlar sadece sana eşlik etsin bir süre. Uyum, sadakat arayışı ve aynı amaca sahip olduğunun yanılgısı seni hedefine götürmez. Bahaneler sadece yapman gerekeni ertelemeni sağlar. Fedakarlık denen ardına çok güzel sığınılan bir kalkandır ve bu kalkan zihnini çaktırmadan saran bir hastalıktan başka bi şey değil. Belki de henüz hala bulamadığın bir amacı arıyorsun. Aramadığını söyleme, her insan içten içe arar. Tıpkı HER ŞEYİN KORKUSU gibi “neyi aradığını bulamama korkusu” seni yavaşlatır. Önüne insanları, egonu, bahaneleri ve fedakarlıkları sürer. Önüne sürülmüş bu erteleyicilerin temelinde yatan şey ise kesinlikle korkudur. Korku insana dair her şeyin KISITLAYICIsıdır.
Senden ve günlerden geriye ne kalmış olursa olsun korkunun elini gör. Her zaman blöf yapar. Ona ne kadar meydan okursan kendinle o kadar tanışırsın.
Melisa ParlakMelisa ParlakYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6450
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3960
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3117
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:5132 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com