Denemeler

Zamanı Öldürme
Okunma: 169
Melisa Parlak - Mesaj GönderAslında hepimizin seri katil olduğunu biliyor musun? Zamanı acımasızca ve soğukkanlılıkla öldüren ve sonra bu eylemi durmaksızın tekrarlayan insanlarız her birimiz.
 
Farkındalığımızdan yoksun bir şekilde, hayatı görmeden ve yaşamadan sessizce yanından geçip gidiyoruz. Biz onu fark etmeyeceğimize yemin etmiş olabiliriz. Fakat ya hayat bizi fark ederse korkusu değil mi bu sessizce gidişlerimiz?
 
Ya hayat bir gün bizi fark ederse?
 
Düşünsene… Bir gün sıradan hayatının akışında sıkılıyorsun yine. Her zaman yaptığın gibi zamanın boğazına sarılmışsın ve son nefesine kadar harcıyorsun onu.
 
Birden bir ses duyuyorsun ve yalnız olduğunu bilmen seni daha da ürkütüyor. Tam da sana seslenen bu sesi birkaç kere duymazdan geliyorsun. Sonra kulağının dibinde net ve kendinden emin bir ses şöyle söylüyor:
 
“Hey, neyi öldürdüğünü görebiliyorum. Aslında günlerdir, aylardır hatta yıllardır seni izliyorum. Bir gün beni fark edeceğini umarak etrafında çaresizce dönüp durdum. Ne dersin? Bunu gerçekten yapmaya devam edecek misin? Yoksa beni görmeye hazır mısın? Söylesene, katil olmaktan çok çok daha iyi bir amaç uğruna burada olduğunu hissetmiyor musun?”
 
Aslında bunu ben bile hissediyorum. Eğer karar vermene yardımcı olacaksa şunu söylemeliyim ki bu sesi duyduğun için şanslısın.
 
Benim hikayemde kabuslarım var. Çok korkunç kabuslar. Artık rüya görmek, hatta uyumak bile istemeyeceğin türden. Hayat çeşitli kılıklara girmiş ve beni kovalıyor hepsinde.
Tüm bunları neden yazıyorum biliyor musun?
Çünkü artık kabus görmek istemiyorum.Melisa ParlakYorumlar (1)
Fatih ORTAKÇI 3.11.2019 00:10
ne denli bir ölüm insanı korkutabilir, hangi sebep bir insanı öldürecek kadar bir insanı cani yapabilir. gerçekte kimse aslını bilmediği bir çok olayın arkasına bakmadan yorum yapar ve düşüncelerimizde sağda solda dolaşan ölülerden ibaret olur..
ayrılık hiç bu kadar kanlı olmamıştı...
güzeldi.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6489
2 Firari Fırtına 4528
3 Mustafa Ermişcan 4009
4 Hasan Tabak 3659
5 Nermin Gömleksizoğlu 3282
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3165
7 Uğur Kesim 3123
8 Sibel Kaya 2994
9 Enes Evci 2692
10 Turgut Çakır 2363

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3102 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com