Denemeler

“An”dayız Kaptan
Okunma: 114
Melisa Parlak - Mesaj GönderBüyüleyici bir kıpırtı var içimde bugün. Fincanımdaki kahve bile sınırlarımı aşmam gerektiğini söylüyor her yudumda. Üşeniyorum silkinmeye üzerimdeki ölü toprağını. Sonbahardayız zaten yeniden nefes almak zor geliyor.
Pazar bugün, bahaneleri sevdiren pazarlardan sadece biri. Çığır açan fikirler tohumken ölüyor zihnimizde. Bari sevdiğim bir arkadaşımın sesini duyayım diyorsun, elin telefona gidip geliyor. Gelsin ‘amaan sonra ararım’lar. Dursun bulaşıklar ve diğer tüm uğraşlar. Dışarı çıkmaya bile üşeniyor insan pazarları. İki satır yazmak hele…
O her şeyin yeniden başladığı pazartesiler de kalmadı artık. Diyeti bile telefondan yapar hale geldik. Diyeti bile telefon için yapar hale geldik. Gerçekten sağlığını önemseyen kaç kişi kaldı ki? Yaşadığımız telefon diyarından ne zaman döneceğiz eski tadı kalmayan pazarlara?
Bunlar basit şeyler evet, epey ufak tefek. Yine de tüm zamanımızı ve enerjimizi göz göre göre alırken nasıl kayıtsız kalabilir ki insan?
 
Her şeyden daha önemlisi, belki de hiçbirimizin fark etmediği şeylerden biri. Şu ufak tefek meseleler, hep canımızı sıkıyor sonsuza kadar. Vaktimizi çalıyorlar. Sevdiklerimizden yabancılaştırıyorlar bizi. Hem ayrı ayrı üzülüyoruz onlara hem de yeri geliyor birlik olup saldırıyorlar gözlerimiz, kalbimiz kuruyana kadar. En temel mesele, en esas tehlike bunlar işte.
Ben seçimlere de takığım mesela. En çok da seçmediklerimize. Seçmediğimiz sürece her şey sadece o an mümkünse işimiz zor, zaman kısıtlı, “an”dayız kaptan.
 
En çok merak ettiğim şeylerden biri de o an şunu yapsaydım, şurda bunu seçseydim hayatım nasıl olurdu sorularının cevapları. Belli ki bundan daha iyi olurdu. Bu dediğimden kastım: hiçbir şey yapmamak.
 
Sevgili kendim; Her gün bir öncekinin pişmanlığını yaşamaktan bıkmadın mı?Melisa ParlakYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6450
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3960
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3117
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:5170 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com