Denemeler

DİPLOMALI CAHİL OLMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ-CAZİBESİ
Okunma: 103
Mustafa Eser - Mesaj Gönder


    İlk gençlik yıllarımda(1969) doğumluyum.) saygı değer! basın kuruluşlarımız her yıl rutin olarak İrtica krizine girerler bilahare Ramazan aynda meal ve bilumum dini kitapları dağıtırlardı.Halkımız da bu dini bütün yayın kuruluşlarının gazetelerini çanak çömlek için alırdı.
Zaman geçtikçe irtica kampanyaları ortadan kalktı.Şimdilerde moda Ehli Sünnet Düşmanlığı, Tarikat aleyhtarı yazılar,kitaplar.Bildiğim kadarıyla Ziya Paşa'nın meşhur bir cümlesi vardır:Dinime Söven Bari Müselman Olsa!!!
   Dindar bir kişi olarak Ehli Sünnet inancına saldıran,Ehli Sünnet tarikatlara düşmanlık edenler benden bilgili olsalar zoruma gitmeyecek.Adam gibi okuyacak ve dinleyeceğim.Ama nerde!!!
Hafta sonunda zap yaparken B.Şimşek adındaki eski aktör ve milletvekili kanalın birinde konuşurken Sunni Mezhebi diye bir şeyler söyleyince fazla bakamadım.Be cahil.Sunnilik bir mezhep değildir.Dört Hak mezhebin(Hanefi,Şafi,Maliki ve Hanbeli)ortak adıdır.Eski yazılarımı okumak lütfunda bulunanlar bilirler.Ehli Sünnet veya Sunnilik İslam dinini Peygamber Efendimiz(sav) zamanında yaşamak gayretinde olanların ortak adıdır. Tavırdır. Zihniyettir. Sunnilik diye başlı başına bir mezhep yoktur.B.Şimşek efendiyi geçelim.Adam haliyle bu konularda yeterli bilgi birikimine sahip değil.
İnternette gezerken ilmi ehliyete haiz kişilerin de abuk subuk yazıların denk geliyorum.En son Academia.Edu sitesinde Maruf Berzenci'nin Mevlana Halid-i Bağdadi(ks) ile mücadelesi ismiyle kitap bile yazıldığını ve kitap yazarının bir site açarak İmamı Rabbaniye saldırdığını gördüm. 
   Y.N.Öztürk,M.İslamoğlu,C.Taslaman gibilerinden sonra akademik ünvanlı kişilerin saldırıları cazip gelmiyor.Y.N.Öztürk ölmeden önce Deist olduğunu ilan etmiş,tv ekranından Namazı Ümmetin Başına Bela Ettiler diye bağırmıştı.Üstelik bu adam ilahiyatçı.Bu zamanlarda İlahiyatçıların İslam düşmanlığını kanıksadık desek yeridir.
 
İnşallah devam etmeye çalışacağım. Mustafa EserYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6450
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3960
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3117
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:5178 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com