Hikayeler

Dedektif
Okunma: 47
Melisa Parlak - Mesaj Gönder


Rüyamda bir dedektiftim ve zihnimde geçmişime gittim. Kuş seslerinin renklendirdiği umut vaat eden mavi gökyüzü içime baharı düşürmüştü. Yemyeşil çimlerde çıplak ayakla koşarken kuş seslerine dokunmaya çalışıyordum. Büyüyünce fark ettim ki sesler geçmişimde kalan o hayat dolu çocuğa yeterince dokunmuşlar zaten. Çocukluğum acısıyla tatlısıyla güzel geçmiş. Ya da en azından zihnimdeki haliyle öyle görünüyor. 

Şimdi fark ediyorum ki; uyanık olduğuma inandığım zamanlarda yeterince uyanık değilmişim. Büyüdükçe hayatı kabullenmek gerekirken onu düşman yapmışım ve hatta inkar etmişim. Kuş cıvıltılarını, mavi gökyüzünü, içimi huzurla kaplayan o nemli yeşil çimleri ve beni güldüren o çok sevdiğim insanları da. 

Yaşama amacımı aramadan bulamadığımı iddia etmişim. Aramayı bilmediğim şeyi bulamayınca da kırıp döküp güzelim hayatı kendime zehir etmişim. Hayallerimi hep görmezden gelmişim. Ben bugüne kadar yaşamamışım ki, sadece idare etmişim.

Dedektifken her geçen günün kendi yanımdan üzüntüyle ayrılışına uzaktan bakabilmek beni uyanık olduğumu sandığım bir rüyadan bir başkasına uyandırdı. Artık betondan başka hiçbir şeyi olmayan sokağa çıktım. Bilinmeze doğru yürürken üstümdeki toprak rengi trençkotun kemerini çözdüm. Zihnimden rica ettim beni bir anlığına çocukluğumdaki nemli yemyeşil taptaze kokan o çimlere götürmesi için. Trençkotu sıyırdım omuzlarımdan, rüzgar aldı götürdü. Tüm yüklerimden arınmıştım. Bir tek masalsı bir cıvıltıyla şakıyan kuşlar şaşırmıyordu çıplaklığıma. Yumuşacık yeşilliğe uzandım ve yanımdan geçenlere aldırış etmeden mavi göğün vaat ettiği umutlarımı seyretmeye başladım.
Melisa ParlakYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6351
2 Firari Fırtına 4411
3 Mustafa Ermişcan 3805
4 Hasan Tabak 3518
5 Nermin Gömleksizoğlu 3167
6 Uğur Kesim 3031
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2924
8 Sibel Kaya 2879
9 Enes Evci 2590
10 Turgut Çakır 2284

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:7675 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com