Hikayeler

Dedektif
Okunma: 122
Melisa Parlak - Mesaj Gönder


Rüyamda bir dedektiftim ve zihnimde geçmişime gittim. Kuş seslerinin renklendirdiği umut vaat eden mavi gökyüzü içime baharı düşürmüştü. Yemyeşil çimlerde çıplak ayakla koşarken kuş seslerine dokunmaya çalışıyordum. Büyüyünce fark ettim ki sesler geçmişimde kalan o hayat dolu çocuğa yeterince dokunmuşlar zaten. Çocukluğum acısıyla tatlısıyla güzel geçmiş. Ya da en azından zihnimdeki haliyle öyle görünüyor. 

Şimdi fark ediyorum ki; uyanık olduğuma inandığım zamanlarda yeterince uyanık değilmişim. Büyüdükçe hayatı kabullenmek gerekirken onu düşman yapmışım ve hatta inkar etmişim. Kuş cıvıltılarını, mavi gökyüzünü, içimi huzurla kaplayan o nemli yeşil çimleri ve beni güldüren o çok sevdiğim insanları da. 

Yaşama amacımı aramadan bulamadığımı iddia etmişim. Aramayı bilmediğim şeyi bulamayınca da kırıp döküp güzelim hayatı kendime zehir etmişim. Hayallerimi hep görmezden gelmişim. Ben bugüne kadar yaşamamışım ki, sadece idare etmişim.

Dedektifken her geçen günün kendi yanımdan üzüntüyle ayrılışına uzaktan bakabilmek beni uyanık olduğumu sandığım bir rüyadan bir başkasına uyandırdı. Artık betondan başka hiçbir şeyi olmayan sokağa çıktım. Bilinmeze doğru yürürken üstümdeki toprak rengi trençkotun kemerini çözdüm. Zihnimden rica ettim beni bir anlığına çocukluğumdaki nemli yemyeşil taptaze kokan o çimlere götürmesi için. Trençkotu sıyırdım omuzlarımdan, rüzgar aldı götürdü. Tüm yüklerimden arınmıştım. Bir tek masalsı bir cıvıltıyla şakıyan kuşlar şaşırmıyordu çıplaklığıma. Yumuşacık yeşilliğe uzandım ve yanımdan geçenlere aldırış etmeden mavi göğün vaat ettiği umutlarımı seyretmeye başladım.
Melisa ParlakYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6450
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3960
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3117
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:5081 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com