Denemeler

En çok, çok sevdiğin kanatır...
Okunma: 10
Aylin Eser - Mesaj Gönder


En çok, çok sevdiğin kanatır...
Sağ elimi yumruk yaparak izledim bir süre. Nereye vursam da unutsam canımın acısını?Geçmiş günlerin güzelliklerini şimdinin kaybedişleriyle harmanlarken izledim ruhumun yıkılışlarını.  Yüzünü aradım aklımın iyice kararan görüntülerinde. Yüzünü.. Şaşırdığın zaman büyüyen gözlerini, güldüğün zaman kendini daha bir belli eden gamzelerini, hep dalga geçtiğim fakat öperken aklımı yitirecek gibi olduğum dudaklarını, burnunun o incecik kıvrımlarını.. Sahi ne oldu bize?
Mesafeler mi geldi de üşüştü gönlümüze? Hasret kapan mı kurdu ya da kışta mı kaldı da donarak öldü sevda.. Seni artık tanıyamıyorum derken bile tanıyamıyorduk birbirimizi. Ağzımızdan çıkan kelimeler  tersten yazıldığı gibi okunur olmuştu aramızda. Birbirimize bağırırken bile sessiz kalıyorduk. Suskunluğa gömmüştük sevgiyi.. Oysa ne büyük çabaydı aşk'ı eller üzerinde ve hatta parmak uçlarımızda yükselerek azgın nehirden karşı kıyıya taşıyabilmek. Birbirimize tutunarak yaşardık; birbirimize inanarak.. Birbirimizin kurduğu hayallerde başrol alıp aynı sahneleri bıkmadan defalarca oynardık. Hayat bir oyundu o zamanlar ve biz oyunun sonunu getiremedik. Mutlu bitmesini beklediğimiz herşey parmaklarımızın arasından hızla kayıp gitti sevgili. Karşı kıyıya varamadan telef ettik aşk'ı. Yanan ne kadar ışık varsa bir gecede söndü yaşadığımız şehirlerde. Gerçek odalarımızın duvarlarına astı kendini.. Yer soğudu.. Ayak parmaklarıma kadar indi kalbimin soğuğu. Karnım ağrıdı.. Midem bulandı. Ruhumun acıyan yanlarını kusmaya çalıştım, yapamadım. İçimde aşka çalan ne varsa, odamın soğuğuna karışıp buhar oldu. Buhar oldun onca gerçekliğin arasında.. Aşk'a rağmen ve hayallere rağmen.. Gözlerimdeki yaşlara rağmen.. gittin..
Dört bir yana dağılışını izledim.. Yapboz misali, dağılan sen'leri alelacele birleştirmeye çalışırken belki de ilk kez o an'da farkettim ben'den gittiğini.. Ben'den..  o en çok seviyorum dediğinden.. yüreğimden.. gözlerimin ferinden.. evimden.. ellerimden.. Gidişini izledim öylece ve sessizce.. sana dön bile diyemedim. biz seninle, kısacık bir elvedada yitirdik upuzun sevdamızı. Aylin EserYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6356
2 Firari Fırtına 4415
3 Mustafa Ermişcan 3813
4 Hasan Tabak 3524
5 Nermin Gömleksizoğlu 3171
6 Uğur Kesim 3034
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2934
8 Sibel Kaya 2883
9 Enes Evci 2594
10 Turgut Çakır 2287

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1087 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com