Denemeler

EVDE BİRİ VAR
Okunma: 95
Kerem TEĞİN - Mesaj Gönder


Dozu yüksek antidepresanların halisülasyon ve fiziksel ilüzyon yapabileceğini doktorum en başta söylemişti. Önceleri buna yordum her şeyi. Yoksa sürekli biri tarafından izlenildiğiniz düşüncesi çok ürkütücü. Çocukken izlediğim filmlerin etkisinden olsa gerek klozetten bir elin çıkması, perdelerin arkasında saklanan fötr şapkalı adamlar göreceğimi sanırdım hep. Standardı bozan en ufak bir ayrıntı paranoyak olmanıza neden olabilir eğer yalnız yaşıyorsanız. Hele bir de insomnia hastasıysanız ve ilaç tedavisi görüyorsanız varın işin sonunu siz düşünün.
İspanyolcaya nerden merak saldım bilmiyorum ama hayatımdaki en doğru üç beş karardan biri. Arkadaşım Maria ile ara ara konuşmak, yaz tatilinde tanıştığım Marta, Antonio ve Esteban ile tarzanca da olsa muhabbet etmek beni daha da şevklendirmişti bu yeni dili öğrenmek konusunda. Bu vesileyle kendimi İspanyol filmlerine attım. İspanyollar sinema işinde müthişler. Son olarak “El Habitante Incierto” filmini izleyince galiba evdeki sessizliğe daha çok dikkat etmeye başladım. Gerçekten yeterince odaklanabilirseniz sessizliğin de bir sesi olduğunu duyabilirsiniz ve inanın bana bu, tüm çığlıklardan daha çok zarar verir kulağınıza. Buraya yazıyorum beni bu evden deli gömleği ile çıkaracaklar bir gün. Yalnız yaşamak kendi tercihim ve bundan dolayı mutluyum. Ancak çevremdekilerin dikkat etmediği şeylere dikkat etmek onların gözünde beni deli yerine koyuyor. Her ne kadar bu umrumda değilse de bunun sosyal yaşam içerisinde bir sorun olduğunun da farkındayım. Hiç siz uyurken birinin hemen yatağın başucunda sizi izlediğini düşündünüz mü? Korkunç değil mi? Ben uyumuyorum ama izlediğim filmlerden mi yoksa ilaçların etkisi mi bilmiyorum ama ne zaman su sesi gelse veya tıkır tıkır sesler duysam yan odada biri varmış gibi geliyor. Tekrar söylüyorum metafizik şeylerden bugüne kadar hiç korkmadım, korkmuyorum da ama bu duygudan da kaçamıyorum. Ulan Felix kendine benzettin beni. Korku filmlerinde en sevmediğim şeydir sürekli saklanan; kıçın, başını gösterip ortadan kaybolan karakterler. Çık adam gibi görün de filmin sonuna kadar kanser etme bizi. Evde de bunun olmaması için iki sigara çıkardım paketten. Birini dudaklarımın arasına sıkıştırdım diğerini masanın öteki tarafına koydum. İsterse gelir içer. Çay da var, çekirdek de. İsterse ona şiir de okuyabilirim. Ona bir ad da buldum. Onun adı “O” olsun. Bu akşam kendimde değilim. O yüzden kısa keseceğim. İzlemeyen varsa “Kimlik” filmini mutlaka izleyin. “O” gelirse biz de beraber izleriz. “Kimlik” filminden bir kesitle veda edeyim size ve “O”na.

"bugün merdivenlerden çıkarken, orada olmayan bir adamla karşılaştım. bugün de orada değildi. keşke dedim... keşke gitse..."Kerem TEĞİNYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6465
2 Firari Fırtına 4508
3 Mustafa Ermişcan 3979
4 Hasan Tabak 3637
5 Nermin Gömleksizoğlu 3263
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3134
7 Uğur Kesim 3107
8 Sibel Kaya 2974
9 Enes Evci 2674
10 Turgut Çakır 2349

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4111 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com