Şiirler

SUSMAK ...
Okunma: 139
Ersen YÜKSEL - Mesaj Gönder


Susmakta güzel konuşmakta ...


Bir yolculuk düşün , yapayalnız bir yolculuk . Geleceği olmayan , geçmişle savaşan . Cevapsız kalan sorularla boğuşan bir yolculuk düşün .Su yüzüne çıkmamış bir gerçeğin , bir miğfer ardında gizini koruduğu, seni içten içe kemiren soruların içindeki o yolculuğun aslında kendinle yüzleşmekten farkı olmadığını bir düşün ? Susman gerektiği kadar , bildiğin ,apaçık esasların yaşadığı yalnızlığı düşün ve aslında bir tek kelâmda olması gerekeni kustuğunu düşün .Ne çok sustuğumuz var şu hayatın ortası ve ne çok yuttuğumuz var söylenmesi gereken kimbilir ! Birilerinin maskesi düşmesin diye günahı savunduğun, oysa bir başkasına zarar veren susmalarını bir düşün , bu uzun yalnız yolculuğunda. Kendinle yüzleşmenin yanında, sırtına bir kambur gibi oturan , o göz yumduğun gerçeklerin aynasında nasıl silik bir silüétin olduğunu bir düşün !
Susmakta güzel konuşmakta , yerinde ve adalet içinde , insancasına !
Ya tarihin içinde taht için dökülen onca kanın ardında dönen entrikalar ! Kralların , düklerin , kraliçelerin, kadıların, şehzadelerin , şövâlyelerin aralarında onca sustukları aslında konuştukları kadar cesur muydu ? Hangisi söyleyebildi olması gerekeni ve akıbeti ne oldu ?
Susmakta güzel konuşmakta , yerinde ve adalet içinde , insancasına !
Ya sevmek üstüne , bizi örtülere bürüyen hayata karşı aşk adına ne kadar adiliz bir düşün ! Kötü söylenmesin diye hep iyiyi öne çıkaran o aşk'ın aslında ne mal olduğunu, öteden beri yazılagelmis o efsanelerle alâkasız duruşunu nereye kadar saklayabiliriz ve ne vakit kendimizle yüzleşmenin telâşını içimizden, bir bıçak yarası gibi saplanmış o paslı gövdesini kalbimizden sökebiliriz !
Susmakta güzel konuşmakta , yerinde ve adalet içinde , insancasına !
Nerede hata yapıyoruz, o istenen huzuru aramaktan sıyŕılıp yazılanla yetinmeyi mi seçemiyoruz , yoksa iyi ve güçlü görünmek kisvesi altında , aslında avuçlarımızın arasından hayat akıp gidiyor mu ? Ki o avuçlarımızın patlarcasına alkışladığı hayatlar ne kadar sustu acaba hiç düşündünüz mü ?
Yolculuğun hiç bitmez gibi duran yalnızlığı kandırmasın bizi , son durak sesini işiteceğimiz gün kadar aşikâr ,
lâkin ;
Susmakta güzel konuşmakta , yerinde
ve adalet içinde ,
insancasına !ersen yükselErsen YÜKSELYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6489
2 Firari Fırtına 4528
3 Mustafa Ermişcan 4009
4 Hasan Tabak 3659
5 Nermin Gömleksizoğlu 3282
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3165
7 Uğur Kesim 3123
8 Sibel Kaya 2994
9 Enes Evci 2692
10 Turgut Çakır 2363

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:227 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com