Denemeler

Ergün Diler Kehaneti (Siyasi Makale)
Okunma: 56
İbrahim Faik Bayav - Mesaj Gönder


Ergün Diler Kehaneti

Çok heyecan verici sözler söylüyor Takvim Yazarı Ergün Diler...

'İsrail' başlıklı yazısıyla tarihi günümüzden geriye götürüp 1946'ya getirdi; Beyoğlu'daki Mısır Apartmanı'nı taharri etti; akıllı Yahudiler'i bir masa etrafında oturtup İsrail'in kurulumunu hazırlattı. Sonra Ortadoğu'da yedi ayrı savaşın tohumunu attırdı. Bunlar olurken de perde gerisindeki İngiltere'yi proje hazırlatıcı olarak deşifre etti.

Ya günümüz?..

Günümüzde de Ankara'yı taharri ediyor Ergün Diler. Geçmişteki hiç bir şey bilmeyen Türkler'in yerinde işini bilenlerin bulunduğunu belirtiyor. Ankara'da günümüzde öyle iyi işbilenler varmış ki(!) bunlar yakında Suriye'nin esed'ini Suriye'nin başından ittirip, Türkiye ile İsrail'i komşu edecekler miş!

Büyük Türkiye hayalinin sonucu ortaya çıkacakmış yani!..

Şu sorunun cevabı Ergün Diler'in yazısında görünmüyor: Ortadoğu'da İsrail'i kurma projesinin sahibinin İngiltere olduğunu belirtmişti Ergün Diler. İsrail ile Türkiye'yi komşu etme projesinin sahibi kim?..

Bu projenin sahibi de İngiltere mi yoksa?

Ergün Diler, İsrail'in özür dileme olayı sonrasındaki gelişmeye de değiniyor 'İsrail' başlıkllı yazısında. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Türkiye'den çağırdığı Hürriyet gazetesi Muhabiri'ne ''Türkiye Filistinliler'e yardım etmek isterse biz buna varız'' açıklaması yapınca, Ergün Diler, ''Madem hazırdın, ne diye Mavi Marmara'yı uluslararası sularda basıp onca insanın canına kıydın'' sitemi ediyor.

Ergün Diler, derinliğine bakmaksızın 'aklın' içine dalmada mahirdir. Mutlaka biliyordur: Mavi Marmara olayını projelendiren Ankara'nın 'derin aklı' değildi. Planın farkında olan İsrail yönetimi, dikkatli davrandı, proje sonuca ulaşmadı. Bu plandan AKP'li yönetim haberdar olduğu halde pısmış, çaresizliğinin anlaşılmaması için de İsrail'e laf atışları yapmıştı.

Neydi o afra-tafralar?.. Meydanlara sürülen kalabalıklarca ''İsrail'in sonu geldi'' diye bağırmalar?.. Ulema kılıklı düzenbazlardan ayeti delil getirmeler?..

Ergün Diler'in bu yazısı ciddiye alınırsa, AK Parti Başkanı Erdoğan'ın İsrail'in en üst makamına 'van minüt' çekmesiyle başlayan İsrail'i ortadan kaldırma hayali yerini İsrail'le komşu olma hayaline bırakmış denebilir.

Bu hayal arasında sunduğu kehanet de ilginç Ergün Diler'in: ''İsrail'in güvenliği Türkiye'den sorulacak''.
 
Bkz: http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2013/03/26/israil

Yani, bu güne kadar Amerika besliyordu ve koruyordu İsrail'i; bugünden sonra Türkiye besleyecek ve koruyacak... Öyle mi?

İbrahim Faik Bayav
(26.03.2013 tarihinde yazıldı) 
İbrahim Faik BayavYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6489
2 Firari Fırtına 4528
3 Mustafa Ermişcan 4009
4 Hasan Tabak 3659
5 Nermin Gömleksizoğlu 3282
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3165
7 Uğur Kesim 3123
8 Sibel Kaya 2994
9 Enes Evci 2692
10 Turgut Çakır 2363

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:487 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com