Denemeler

Put ve Putperestlik
Okunma: 351
erol mustafaoğlu - Mesaj Gönder


       Tevhid ve şirk,insanlık tarihi boyunca insanların bağlanageldiği iki dinin adıdır. İnsanlık tarihi şirkle tevhid arasındaki mücadeleden ibarettir.Bugünkü müşriklerle,Rasulullah s.a.v. zamanındaki müşrikler arasında temelde bir fark yoktur. Müşriğin mantığı her devirde aynıdır.Bu mantık Allah ı yer yüzüne karıştırmama,yer yüzünde ilah olarak kendini tanımadır.İşte şirkin aslı budur.Zamanımızda da insanlar her ne kadar kainatı yaratanın,yağmuru yağdıranın,öldüren ve diriltenin Allah olduğunu kabul etseler de,O nun tasarruflarında ortak tanıyorlar,dünya ile ilgili işlerde Allah ın belirttiğinin aksine hükümler koyuyorlar.Günümüzde şirkin aldığı en net görünüm budur.
          Şirk düzeni;insanları köleleştiren,ilahlık taslayan çağdaş Firavunlar ile onlarla iş birliği yapan sahte din adamları yani Belamlar ve sömürüye ortak olan bizzat şirk düzeninden beslenen,haramzade,zengin elit tabaka ve bu üç kesime bağlanan,onlara itaat eden,onların koyduğu kanunlarla-Allah ın hükümlerine aykırı olmasına rağmen-yaşayan halk yığınlarından meydana gelir. 
            "Bugün  halkı müslüman ülkelerin yöneticileri,Allah a inandıklarını,kitleler önünde ikrar ederler.Ancak belirli ideolojilerle,insanların hayatlarına yön vermeye kalkarlar.Bu sebeple Allahu Teala c.c. ya,kurtarıcı ilan ettikleri "ideologları" ortak koşarlar.Bu anlamda"müşrik düzen" tabiri isabetlidir.-Kelimeler ve Kavramlar.Yusuf Kerimoğlu. syf: 367 -erol mustafaoğluYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6944
2 Eyyup AKMETİN 4889
3 Firari Fırtına 4883
4 Mustafa Ermişcan 4373
5 Hasan Tabak 4048
6 Nermin Gömleksizoğlu 3648
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3591
8 Uğur Kesim 3409
9 Sibel Kaya 3349
10 Enes Evci 3025

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:671 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com