Senaryolar

Dilenci -saptırılmakla ilgili bir tema
Okunma: 36
Hep de Böy - Mesaj Gönder


O -iyi niyetimizi, iş ahlakımızı, çalışma prensiplerimizi, tüm iyi niyetimizi, sağlığımızı, kitabımızı, inancımızı, huzurumuzu, iyi dileklerimizi, sanatımızı, sanata dair planlarımızı, dualarımızı ve yalvarışımızı, evimizi barkımızı, temizlik anlayışımızı, korkularımıza sığınıp nefes alışımızı, imanlı insan olma isteklerimizi, bizim göremediklerimizi, kendi galibiyetini, bize yaptırmak istediklerini, büyüklüğünün her karşılığını, benzersizliğiyle kurduğu iletişimi, yoktan var ederken bugünü ve yarını, kusursuz uyumunu, yarattığı şekilde her canlıyı, örttüğü günahların marifete ve masumiyete olan yakınlığını, kendi galibiyetini, verip de arttırdıklarını, yediğimizi içtiğimizi ve yemeden içmeden geçen günlerimizi de arındırdıklarını da sabrı ve adaleti de korusun, arkadaşlıklarımızı, acele etmeden yaşattığı günlerin sonunu, bir nefesin ilk anını, hesabını çoktan yaptığı bilinçli yaşanması gerekenleri, sevgisini ve bizde yarattığı saygıyı, sadece kendisinin bildiklerini, her birimizde gördüğü benzersizliğin bir tek kendisinin bildiği yanıtları, hayrı gösterdiği tüm açıklığıyla kendi soluğunu, hayatı akışına bıraksan da karşına çıkabilecek olan güzellikleri, sonsuzluktaki yerlerimizi, öncelikle bizden birey olarak beklediklerini koruyandır. Korusun.

Ve; nelerden korusun? Bilmiyorum. Bilemeyeceğim. Bilmek istemiyorum.

Ama sütü taşmaktan beni haddimi aşmaktan korusun. Her gün böyleyiz, ne korusun? Ben niye süt taşı almadım, peki nası korusun? Bu ama böyle ihaneti aklımdan geçirdiğim salisede sadakati korusun. Nası korusun? Sanki ben uydurdum kitap okumayı ama adımı yine de yazacak mıyım? Nasıl korusun adımı? Reklamcı ve rock star gibi bir imajı mı, star imajı mı korusun? Bu da alayım evet, okurum. Nasıl korusun ne okuyacağımı bilemezken ben?

Ama bunlar şarkıymış... Peki diyorlar ne ile korusun? Bu kadar terbiyesizlik olmaz... topla tüfekle mi korunacaktınız, kitapla mı diyorlar? Bu kadar bencillik olmaz.

Bu kitap nasıl korusun konusuyla ilgili bir kitap. Nerede şimdi 'neyi korusun'...Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6394
2 Firari Fırtına 4451
3 Mustafa Ermişcan 3865
4 Hasan Tabak 3565
5 Nermin Gömleksizoğlu 3204
6 Uğur Kesim 3058
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3004
8 Sibel Kaya 2915
9 Enes Evci 2624
10 Turgut Çakır 2308

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:20598 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com