Hikayeler

yeni insanlar
Okunma: 2845
ÖZGÜR DENİZ - Mesaj Gönder


YENİ İNSANLAR

Yeni insanlar olmalıydı bu dünyada hem çok şey bilen hem de hiç bilmeyen. Bilip de “bilmeyi” istemeyen. Zaman geçiyordu. Benim en büyük düşmanımdı. Benden habersiz, ben ondan habersiz, benimle tanışmayan o lanet zaman. İnsanın düşmanının aynı zamanda en yakın dostu olması, kıskançlığın taşan alevli lavları. Acılarımın üzerine toz olup çöken zaman, geri gelemeyecek günlerimi alıp giden yine zaman. Bırakalım o zaman, zamanı yargılamayı.

Yeni insanlar olmalıydı bu dünyada herkesi çok seven, insanların yüzlerinde bin bir hikaye çizen. Yaratıcının gücünü kimi zaman bir gülümsemede bulabilen, bir deliyi gördü mü heyecanlanabilen. İnsanların ışığı gitmiş gözlerinde de, gençlerin sesli sohbetlerinde de hayatı okuyabilen.

Yeni insanlar olmalıydı bu dünyada, ileriyle ilgili tasarılarıyla insanları güldürebilen, kendini alaya bulayabilen, bin çeşit kişiliğiyle yalnızlığına karakterler yazabilen. Kalabalıkların içinde kahkahayı basıveren, kedilere konuşmasını öğretmeye çalışabilen.

Yeni insanlar olmalıydı bu dünyada, hiç bir şey yapmadan aslında çok şey yapabilen. Hem tanıdıklarını hem de yürürken yanından geçeni özleyebilen. Sadece en ihtiyacı olanın isteklerinin kabul olması için dua edebilen.
Yeni insanlar olmalıydı bu dünyada, kalıplı düşüncelerin pudrasında yüzünü boyayanlardan sıyrılabilen, çişi geldiğinde rahatça söyleyebilen, sadece farklı olmak yerine, aslında herkes olmayı yeğleyebilen.

Yeni insanlar olmalıydı bu dünyada, aynada kendini gördüğünde kalbi yerinden çıkacakmış gibi olabilen, o vücut ona, sadece ona ait, aslında farklı bir şey de olabileceğini düşünebilen. Kaşına, gözüne, kulaklarına, dudaklarına dakikalarca dokunabilen, onları hissedebilen, hissettikçe de mutlu olabilen, kendini yeni yeni tanıyabilen.

Sanırım yeni insanlardı bu dünyada olmayan. Olup da bize bakmayan. Yeni insan mı değildik biz? Peki her eski değil midir zaten bir zamanlar yeni?
ÖZGÜR DENİZYorumlar (6)
Sibel Kaya 1.01.2011 11:22
"İnsan"ın tanımını yapmışsın aslında. Ne yeni ne eski... Her zaman için olması gereken, özümüzde zaten olduğumuz ama günlük yaşamın koşturmasında kaybettiğmiz insan... Şiir tadında yazıyorsun. Kalemine, yüreğine sağlık!

Nermin Gömleksizoğlu 2.01.2011 13:10
Her yeni bir eski adayıdır. Zaman sen nelere kadirsin...
Yüreğinize sağlık.

dilek urhan 8.01.2011 16:43
yazını okuyunca aklıma ilk gelen,HAYRET kelimsi oldu.çünkü aslında hayreti unutup, herşeyi eskittiğimiz için bu kadar duyarsız ve cahiliz hayata karşı.çocuklar gibi olmak gerek hep hayret ve merak içinde bakabilmek dileğiyle...

Halit DURUCAN 23.01.2011 22:47
Şiir tadında anlattığın bu güzel çalışmanı yürekten kutluyorum. O insan hep içimizde aslında; birgün olur da onu içimizden çıkartabilirsek, o tip insanlar çoğalacaktır. Yüreğine sağlık, güzel bir çalışma olmuş

endless düş 2.05.2011 13:20
yeni bir hayat olmalıydı gelmek isteyecegin..

Kadim Edip 26.05.2011 19:17
hoş bir yazı olmuş ancak biraz daha uzun yazarsan daha güzel olabilir. www.edebiyat-uzerine.blogspot.com


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6434
2 Firari Fırtına 4483
3 Mustafa Ermişcan 3935
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3238
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3086
7 Uğur Kesim 3085
8 Sibel Kaya 2948
9 Enes Evci 2652
10 Turgut Çakır 2330

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3009 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com