Denemeler

Özünde Herkes Bir Yazardır...
Okunma: 930
hasan akın - Mesaj Gönderkimi farkında, kimi değil... kimi yaşıyor kimi yaşamla ölüm arasında gidip geliyor. kimi mutlu zannediyor kendini, kimi acılar içinde yüzüyor... mutlu zannedenler kendini; hayatın heyheylerine kaptırmışlar...

ve... ben biz yani birazcık eli kalem tutanlar ve bu özelliklerini kullanmaya çalışanlar... düşünüyorum da acaba ne zaman özgür romanı açıp bir şeyler yazma ihtiyacı içine giriyorum? ya da ne zaman aklıma geliyor bir şeyler karalamak? 

ben yazılarımı genelde kendimi yalnız hissettiğim zamanlarda ve açıkçası bunalım diyemeyecem ama ona yakın bir ruh haliyle yazdığımı farkettiğimde henüz çocuktum... emin değilim ama ''yazanlar konusunda bir genelleme yapabilecek durumda olmadığımı bilerek'' acıların, bunalımların, karşılıksızlıkların insanı yazmaya yönelttiğini ve bir şeyleri ifade etmek ihtiyacı içinde olduğunu düşünüyorum. katılırsınız katılmazsınız ama yazmanın insan doğası olduğunu ve insanın özünde yalnızlığın olduğunu ve bu olgu ortaya çıkınca da kaçınılmaz olarak yazmanın, dolayısıyla yaratmanın düşünmenin ortaya çıktığını söyleyebilirim.

bakıyorum da tüm insanlığı etkileyen yazarların, düşünürlerin ve şairlerin hem yaşantılarına hem de yazı ve şiirlerine, buram buram yokluk, acı, aşk ve sancılar görüyorum... yanılıyor da olabilirim ama yaratmak sancılıdır. ruh hali sancılı olmayan kişiler tarafından yaratılamazlar bunlar. ve açıkçası her insan kendi acılarıyla pişer. ve eğer bir şeyler yaratacaksa da kendi başına yalnız ve biraz da bunalıma ihtiyacı olacak. bu bunalım varoluş bilinci olmak zorunda değil. dünyaya niye geldim sorgulaması gerekmiyor..
ne mi? buna başlangıç olarak basit bir aşk acısı yetecektir. :)hasan akınYorumlar (2)
hasan akın 18.12.2011 00:51
AYLAR SONRA OKUDUM. UNUTMUŞTUM VARLIĞINI BU DENEMENİN. AMA GÜZELMİŞ GERÇEKTEN...

hasan akın 4.12.2014 21:25
bir daha okudum ve anlaşılmadığını farkederek üzüldüm doğrusu... ama hala güzel bir deneme olduğunu düşünüyorum:)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6390
2 Firari Fırtına 4446
3 Mustafa Ermişcan 3859
4 Hasan Tabak 3560
5 Nermin Gömleksizoğlu 3200
6 Uğur Kesim 3055
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2999
8 Sibel Kaya 2911
9 Enes Evci 2621
10 Turgut Çakır 2306

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:104 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com