Denemeler

Buna Havalı Bir Başlık Bulamadım
Okunma: 48
Rabia Çay - Mesaj Gönder


Donuk bir bedene nefes alması için yalvardığımda ve onun bir daha asla o şarkıyı söyleyemeyeceğini anladığımda, onu aradığımda açan birinin artık olmayacağını fark ettiğimde değiştim.  Çünkü bir parçam onunla birlikte o toprağa gömüldü. Eksik kalınca insan yaşıyor evet ama artık tanıdık gelmiyorsun kendine. En gerçek olan şeyle ölümle tanışmak çok pahalıya mal oluyor senin için. Kendini en yalnız hissettiğin anda onunla yaşadığın ufak bir anıya sıkıştırıyorsun kendini. Kahkahalar yeniden kulaklarını dolduruyorken gözünden bir damla yaş akmasını açıklayamıyorsun. Daha sonra yalnızlığın en iyi arkadaşın oluyor ve o anda sonsuza kadar hapsoluyorsun. Tekrar tekrar kaybediyorsun onu. Kendini de. Acıyla dost olunur mu? Her mutlu olduğunda, eğlendiğinde attığın kahkahayı kendine borç bilir misin? Benim bu konuda tavsiyelerim yok ama işte bu sorularım var. 
 
 
Bu evrenin içindeki geçici birer zerreyiz. Belki yıldızlara karışacağız belki bizi yaratanın huzuruna çıkacağız belki de öylece pilimiz bitecek ve sadece toprağa karışabileceğiz bilmiyorum. Bildiğim tek şey yaşadığın sürece defalarca öldüğün. Ölür, ölür dirilir insan. Çünkü devam etmek için her zaman bir neden vardır, yoksa da bulur. Bulursun çünkü amacı olmayan evrende hesaplamaları hep sen yaparsın. Yarım bırakmak da istemezsin. Her ne kadar ölümlere tanık olduğunda yarım kalsan da. Ama elinde bir ölünün sonsuza kadar arzulayacağı koca bir hayat var. Yaşa. Sadece yaşa. Gör, deneyimle istersen hiçbir şey yapma. Her zaman için herkes için kıymetlidir bu. 
Rabia ÇayYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6405
2 Firari Fırtına 4460
3 Mustafa Ermişcan 3885
4 Hasan Tabak 3577
5 Nermin Gömleksizoğlu 3213
6 Uğur Kesim 3064
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3020
8 Sibel Kaya 2923
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2133 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com