Hikayeler

Küçük Öykü-12 İçkinin Papaz'a Ettiği!
Okunma: 54
İbrahim Faik Bayav - Mesaj Gönder


Romanya'da, hem nikah hem de cenaze törenleri kilisede yapılıyordu. Yine bir tören için Papaz Efendi'ye heber edildi. O'ndan, falanca günde, tören için kilisede hazır bulunması istendi.

Gün geldi. Kilisede hazırlıklara başlandı. Davetliler yerlerini alırlarken, iki kişi de Papaz Efendi'nin mekanına gidip;

''Hazır mısın Rahip?'' diye seslendi.

''Hazırım!'' diye cevap verdi Papaz Efendi. ''Merak etmeyin. Birazdan orada olurum!''

İki kişi, yüzleri güleç, ayrıldı Papaz Efendi'nin mekanından. Solondaki misafirlere haberi iletip, onların meraklarının yatışmasını sağladı.

Papaz Efendi, şişe elinde ha bire yudumluyordu. Ara sıra şişeyi gözlerinin hizasına getirip bakıyor, sıvının bitmemişliğini farkedince ağzına götürüp fırt ediyordu. Ardından da koluyla ağzını siliyordu tabi!

Papaz Efendi, fazla kaçırmışlığını farkediyordu ama, neticenin ne olacağını kestiremiyordu ki! Önce, kafasını kaşıyıp, 'gitmeli miyim acaba' diye sordu kendi kendine. 'Gittiğimde, ya beceremezsem!..' diyerek mırıldandı.

Sonra, aklına ne geldiyse geldi; 'Amaaan canım, sen de!' diyerek bir el salladı. Yerinden doğruldu. Kendine ayık tavrı takınıp kilise salonunun yolunu tuttu.

...

Salon hatırı sayılır şekilde doluydu. Karşısında, ayakta dikilen bir kaç kişiye göz gezdirdiğinde beyazlar içindeki silüeti farkedebilmişti sadece. Ama niye beyaz, anlayamamıştı ki!

Papaz Efendi yanında getirdiği çantasını açtı. İçinden ince bir kitabı çıkardı. Sayfaları karıştırıp istediği yeri bulduğuna emin olunca okumaya başladı. Başladı ama, sağından solundan suratına yediği tokatlarla, ''N'oluyorsunuz?!'' diye bağırmak zorunda kaldı.

Kadın ile erkek, Papaz Efendiye cevap vermede gecikmediler. Birer tokat daha aşkedip;

''Seni, kendine getirmeye çalışıyoruz Papaz Efendi!'' dediler. ''Biz, biraz sonra, mezara değil, gerdek odasına gireceğiz!''

İbrahim Faik Bayav
(18 Şubat 1995) İbrahim Faik BayavYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6451
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3961
4 Hasan Tabak 3622
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3118
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2961
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2340

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2460 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com