Denemeler

Savaşın Ortasındaki Mavi
Okunma: 46
Rabia Çay - Mesaj Gönder


Kalmışım bir savaşın ortasında kaldı ki değilim ben bir savaşçı. Cephede silah tutacak gücüm bile yokken bir de seni bu harabeye sokmamaya çalışıyorum. Biliyorum kurtarmak istiyorsun beni ama öldürdüğüm geçmişimin kanı elime imzasını atmışken elimden tutup kurtarma beni isterim. Ben hayatım boyunca hiç olmak istemediğim şeylerin içinde olacağım ki sen bir istisnasın kabul ediyorum. Seni en zayıf halimle bile yaşamak en güzel zaferlerden bile daha kutluydu. Ama o gökyüzü gözlerin bu kara bulutlarla kaplı bedene hapsolmasın. Bu, dünya değil cehennem. Tüm bu acılar kül etmek üzere beni ve senin acıyan bakışlarınsa bu ateşi harlıyor. Gözyaşın bu donuk bedenim için çok acınası kalır.
 
 
Sen hiçkimsenin uyanmayacak istemeyeceği kadar güzel bir rüya gibiyken kendini bu kabusta nasıl buldun anlam veremiyorum. Ama seni kurtarıyorum. Ve savaşın sonunda kazansam da sana geri gelemem çünkü kazanan da pek çok şey kaybeder. Ama zaten bedelini seninle ödediğim bir savaşta daha ne kaybedebilirim ki? Esir düşersem de eğer senin gözlerinde hapsolmanın ne kadar özgür hissettirdiğini hatırlarım. Eğer acı geçirirse hançeri bedenime belki ruhum yıldızlarına karışır. Bu çirkin  manzarayı değerli kılan şeyi sonsuza kadar izleme şansım olur.
Rabia ÇayYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6405
2 Firari Fırtına 4460
3 Mustafa Ermişcan 3885
4 Hasan Tabak 3577
5 Nermin Gömleksizoğlu 3213
6 Uğur Kesim 3064
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3021
8 Sibel Kaya 2923
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2186 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com