Denemeler

Bir Politikacı ile Onun Koruyucusu Bir Nurcu (Siyasi Makale)
Okunma: 48
İbrahim Faik Bayav - Mesaj Gönder


Bir Politikacı ile Onun Koruyucusu Bir Nurcu

New York Times gazetesi, demiş ki; ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren bazı kesimler, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin seçimleri kazanması için yeni bir baskının başlamasından korkuyor. Siyasi sürecin manipüle edilmesi ciddi hata olur''.

New York Times, ABD'ye ve Nato'ya Erdoğan'ı yıkıcı tavrından döndürmeleri çağrısı da yapmış.

Prof. Ahmet Akgündüz, New York Times'in hareketinden endişe ve korku atmosferine düşmüş gibi. Facebook sayfasından korkusunu ve endişesini duyuruyor: ''Müslüman Kardeşlerim!.. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan düşmanlığının sebebi, tamamen İslam düşmanlığıdır. Ve Allah onu inşallah koruyacaktır''.

Prof. Ahmet Akgündüz, önce Risale-i Nur Müderrisi sonra İslam Hukuk Tarihçisidir. Bu vasıflarından dolayı onun İslam'ı en iyi bilenlerden olduğu kabul edilebilir. Peki, Amerika'nın bir gazetesinde Erdoğan hakkında yazı çıktı diye endişe ve korkusunu açık edecek yorum yapmasının sebebi ne?

Times'taki yazıdan anlaşılan,

a) Türkiye'de Tayyip Erdoğan'ı eleştiren muhalefetin etkili olduğu;

b) AKP'nin seçimi mutlaka kazanmak için baskıya yöneleceği endişesi;

c) Seçim sürecinin bir şekilde manipüle edileceği ihtimali.

Türkiye ile ABD'nin uluslararası hukuk çerçevesinde birbiriyle ilintili olduğunu unutmuş Prof Akgündüz. O gazetenin, Türkiye'den aldığı istihbaratla, yönetimini bilgilendirmesine 'İslam düşmanlığı' anlamını vermiş.

ABD'de ve diğer ülkelerde İslam'a düşmanlık mutlaka vardır. Türkiye'de de vardır. Lakin bu belli olmuyor. Belli olan, etkin hücumun, saçmalık ve hurafeleri terketmeyen 'müslüman' etiketli kimselere olduğudur. Mesela; dün, dünyanın gözü önünde yargılanıp müebbet hapis cezası alan birine 'bebek katili' diyen namazlı ve Kur'anlı yöneticiler, bugün aynı kişiye 'sayın' lakabı vererek, İslam hakkında zihinleri şüpheye düşürüyorlar. Böyle kişilerin eleştirilmesi, bunlar hakkında kötülük yapacağı tamininde bulunulması yadırganamaz. Erdoğan'ın rakipleri olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli, tüm dünya duyacak biçimde, Cumhurbaşkanlığı makamına konan Erdoğan'ı kötü sıfatla tanımlıyorlar. Erdoğan kendine uygun kötü sıfat aleyhinde konuşmadığı gibi onu sevenlerden ya da Prof. Akgündüzden, 'hayır, değildir' itirazı duyulmuyor. Böylece İslam dini kötü sıfatlıların dini olarak dünya kamuoyunda tanınıtılmış oluyor.

Prof. Akgündüz'ün ''Allah inşallah onu koruyacaktır'' demesi de tuhaf. Bizim, Kur'an mesajından anladığımız, Tayyip Erdoğan'ı Allah'ın korumayacağı şeklinde. Anlayışımızın yanlış olduğu Prof. Akgündüz'ün Allah'tan alacağı 'Erdoğan'ı koruma' vaadine bağlıdır. Aldığı böyle bir vahiy varsa topluma duyursun Prof. Akgündüz.

İslam'a kimlerin düşman olduğunun bilinmesi için yapılması gerekenler:

a) İslam'ın ne olduğunun anlaşılması için, Tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti zorlanmalı. (Tayyip Erdoğan da hükümet de İslam'ın ne olduğunu bilmiyor)

b) Kur'an'ın dört rüknünden birinin 'adalet' olduğu gerçeği kamuoyuna deklare edilmeli. (Bu ilkeyi bildiren Said Nursi'dir)

d) AKP'nin çıkardığı kanunlara yine onun uymamasının, yönetim yalakalarına yarayacak kanun yapmanın İslam'a zıt olduğu anlatılmalı; (Tağut sözcüğünün anlamını bilmeyenler böyle uygulamayı meşru görürler)

c) Saltanatın devamı için gösterilen hırsın Türkiye'yi ateşe götüreceği, AKPseverlere öğretilmeli. (Hırs sebeb-i hasarettir İslam ilkesini, Nur derslerinde anlatıyor mu acaba Prof. Akgündüz)

İbrahim Faik Bayav
(24.05.2015 tarihinde yazıldı) İbrahim Faik BayavYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6405
2 Firari Fırtına 4460
3 Mustafa Ermişcan 3885
4 Hasan Tabak 3577
5 Nermin Gömleksizoğlu 3213
6 Uğur Kesim 3064
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3021
8 Sibel Kaya 2923
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2277 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com