Hikayeler

Kaderin Ağlarında: Kitap
Okunma: 51
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Kitabın bir anlamı vardı ama.... yani kelime olarak değil de kategorik olarak; kitabın! benim kitabım, sana ne, diye bağırana kadar biri, hepimiz kategorik işler bulduk kendimizce. Kategoriler tükenmiş gibi her bir kategoriyi kitapla açıklamak şöyle dursun, kitabın her bir cümlesini iyiye yorup sonra da güzel güzel işlerimizi yapardık çoğu zaman. konu şu ki kitap bir bulmaca değildi yada daha kötüye yönelik varsayımlarını birinin, bize aracı tutup anlatacak bir yapıda değildi. Sana da şu kötü olur bu fena diyerek cirit atanların arasında tek iyi cümlem fallara kalmış gibi tutulmuştum. Elini tutarsın. Sağına soluna bakarsın biraz fena mı? Rengine de kendin karar vermedin ya, razı olursun bir şeylere! Bu inanılmaz batıl duruma en batıl inançlı insanlar bile inanmıyordu elbette. Bir adım kalmıştı, dedim... batıl değil demesine. Okusaydım şimdi o derdi, benim gibi oyun içinde oyun kuran bir deli değil.

Kalbini dinle, okumak istiyor musun gerçekten? Ne zaman, dedim ve kafama kitabı yedim! Ya ne zaman ya sadece, dedi biri... Yani yarın okurum diyemiyordum ne yazık ki. hani yarın ölmüş olacaktım demeye kalmadı camdan atlayanların arasında ben de yolumu yerin dibine doğru anca seçtim. Yani yarın yine okurum, dedim. Bugün okumuş olmalıydın dedi ev sahibi dansöz hanım, çünkü dedi, gözlerini on yıl öteye dikmiş biri olarak: 'O gün ben en inanılmaz dans şovumu yapacağım, sen de kitabı okursun, o gün sana oku derim'. Tama dedim, 'oku' deniyor demek ki. O bayan tam o günü kastediyormuş meğer. Ben ise ertesi gün sanmıştım Ben ve Kendim.

Kitabın tadını almış biriydim ne de olsa biraz okumuştum ama aklım esas kitaptaydı. O kadar çok kitap dememem gereken bir yerdeydim ki yazar oluverdim. Yazar ola bile mem diyerek güldüm ve bin sayfalık bir 'ben yazar olamam' diyen kitabım oldu. Bu o değil. Bu kadar zor olan da neydi? Düşündüm ki kitapsız bir gün bile geçirememek çok normal. Normal olmasına daha yıllar vardı. Binlerce şarkı tam da o gün çalıyordu artık. Meğer okumasam bana öyle olurmuş, okumadığım tek satıra bağlı kalanlar zaten benimle aynı kitabı okumuyorlarmış.Yada aynı kitabı benimle okumuyorlarmış.
 
Şimdi gene yıllar var! Yok diyor mu acaba? Evet. 




Hep de Böy



Yorumlar (1)
Hep de Böy 12.03.2020 19:53
https://www.youtube.com/watch?v=oqKbXnspChA


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6405
2 Firari Fırtına 4460
3 Mustafa Ermişcan 3885
4 Hasan Tabak 3577
5 Nermin Gömleksizoğlu 3213
6 Uğur Kesim 3064
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3021
8 Sibel Kaya 2923
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar




Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2262 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com