Denemeler

Var olmak ve yok olmak...(1)
Okunma: 82
Kadir Özden - Mesaj Gönder


      Var olmak ve yok olmak nedir ? İlk önce kelimelerin dökülmeye başlayacağı noktada mantık ve düşünce ilişkisini sıkı sıkı bağlamalıyız ki bunlar arasındaki en ufak bir gevşeme bütün bir zincirin başlangıç ve son konumlarının değişip çoğalmasına yol açmasın. Bütün bir ilerleyişin üzerindeki akımı kesintiyi uğratmadan götürdüğümüz zaman ancak üzerinde zaman kaybedebileceğimiz bir teorik cevaba ulaşabiliriz.
      Var olmak konusunda akıl yürüttüğümüz zaman duyu organlarımız bir bütün hale gelerek bize düşüncemiz hakkında yardım edecek bir takım belgeler sunacaktır. Bu belgeleri aslında düşünce emrinde biz istemişizdir. Elimizde olan belgeler özünde sırrını saklayan bilinmezliğiyle pek bir sessizdir ki bu sessizlik insan için ancak düşünüldüğü zaman ürkütücü olacaktır. Çoğu canlının da tercih ettiği gibi bu sessizliği fazla düşünmeden basit bir görünüm olarak kabul ettiğimiz zaman bilinç konusunda karmaşık fikrimiz ortaya belirecektir. Bu bize varlığımız hakkında bir yorum kazandırsa da yorumumuz hakkında yardım sahibi birleşim belirsizlikten yardım aldığı için ana başlığı belirsizliğin kesinliği olarak belirleyecektir...Kadir ÖzdenYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6447
2 Firari Fırtına 4494
3 Mustafa Ermişcan 3955
4 Hasan Tabak 3618
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3111
7 Uğur Kesim 3095
8 Sibel Kaya 2959
9 Enes Evci 2662
10 Turgut Çakır 2338

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:639 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com