Şiirler

Dayakla Yarış Atı
Okunma: 274
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Şeytanın bacağını kırmış da Onun başarısı bu dedi Ne olabildiyse ve kiminle yine de Ve kimmiş bu sefer Bırakmış da elindekini Bedavaya ne var bu dünyada Gitmiş bu sefer kimlere çatmış Dört nala birinciliğe koşmuş Atlara bakmış hiç iş yokuş Cenazeme de gelecek idi Düğünüme buyuran hep yan çizdi o Farkı varmış her şarkıdan Hepsi de severken cenneti Beni mi bulmuş sövüp sayacak Adaletini Dövüp Farkı da varmış hep yan çizecek Yemezler yedirmezler Gelmezler hiç gitmezler Her bir hece bir ses olsa anlaşılmayan Yeni bir dil icad oldu sanırlardı da gene Duymazlardı heceleri Şimdi bir sevdiği seslendirecekse Kimbilir hangi cehaleti ant içti Sonsuza dek kovmaya da adı saz söz O böyle de duyulacaktı Hepsini bana dediler Kovuldun Kovuldun Yuh artık bir de dul musun Onun cezası hariç ne bilebilirsin hiç Atların sabrını da taşırmasınlar Benim de O kadar çalışmış Hep sopa var dilinde Asla bilemeyeceksin kim kazandı sonundaHep de BöyYorumlar (2)
answersinthepouringrain ... 10.04.2020 20:28
17 yaşında bir lise öğrencisiyim, daha yeni yeni günlük ve kendimi analiz ettiğim yazıların dışına çıkmaya başladım. Sizin bana dair kısmınızı okudum edebiyat okuyormuşsunuz. Açık konuşmak gerekirse bu yazıdan da hiçbir şey anlamadım :)) sizden iki şey rica ediyorum yaparsanjz çok mutlu olurum. İlki bana bu şirri açıklamanız ikincisi ise iki yazıma bakıp yorum yapmanız. Henüz yazılarımı kimseyle paylaşmadım o yüzden ne seviyede ya da ne eksiği var bilmiyorum . Sizin yardımcı olabileceğinizi düşündüm.Bi göz atarsanız harika olur. Saygılar

Hep de Böy 11.04.2020 10:15
Gerçekten tek anlamadığım şiirime açıklama istediğiniz için çok teşekkür ederim.
ben sizin yazılarınızda da zaten aynı şeyleri buluyorum. Okuduklarımı yani... zihin bir zindan.
Mutlaka vardır bildiğiniz bir sebep bilmediğiniz bir
nedeni yazmanızın tabi. Bunu yazılarda aramalı mı... belki gereksiz. Siz daha güzel açıklarsınız.

Gene de biraz açıklamak isterim; Bu şiir soyut alemde cennetten kovulmuş şeytanı somut alemde de dayak yiyen bir yarış atını anlatıyor.
Aslında gerçek hayatta nasıl da tezahüratların etkisi altında kalıp da dayak yiyen bir yarış atı gibi hissettiğimizi de anlatıyor.
Gerçi normalde yarış atları dayak yemez. El üstünde tutulurlar.
Yani kimbilir kim kazanacak ve sonsuza kadar bir atın hakkını arayacak belki bir şarkı bile. Sanki sonunda teşekkür mü edecekler ata.
Hayat ışıl ışıl bir dünya değil. Sevmediğimiz kelimeler ve anlamları da var. Ben bunların biraz da anlaşılmaz olmasını istedim.
Ama at talihsizliğini yenmiş.... yine de gerçek dünyada yarış atı. Yani prestijli.  Benim için bir laf düellosunun bu şiirle bile kazanılmış hali;))
Bütün dünya kaybetmiş ve bir şiir kazanmış. Fakat şeytan da sadece cennetten kovulmuş.
Diğer yandan insan kazanır ve kaybeder. Dul kalır ve dayak yiyen bir yarış atı gibi kendi adına yabancılaşır. Bir daha asla bilemeyeceği adı mı kazanmıştır? Cenazeme gelmeyen düğünüme niye gelsin diye düşünüyor at da.

Gonca's: http://spaces.msn.com/onelovetr


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6696
2 Firari Fırtına 4695
3 Mustafa Ermişcan 4191
4 Hasan Tabak 3845
5 Nermin Gömleksizoğlu 3451
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3394
7 Uğur Kesim 3264
8 Sibel Kaya 3158
9 Eyyup Akmetin 2848
10 Enes Evci 2840

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:362 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com