Hikayeler

Gecenin Üzgün Bulutları
Okunma: 1259
cyrancis quarollo - Mesaj Gönder


                                            GECENİN ÜZGÜN BULUTLARI

          Bardağımda son içkim. Gecenin temizliği tenime dokunurken onu da içtim büyük bir yudumla. Ama sarhoşluk nedir bilmem. Neden içiyorum sahi bu mayhoş tatlı, pembemsi suyu? Elimde kalan son alışkanlık olduğundan mı? Gerçi burada yaşarken, alışkanlıktan başka bir şey olmuyor elinizde ama, ben yine de çoğundan vazgeçtim. Nedeni o garip soygun olmalı. İsteklerim kara korsanların dehlizlerinde saklı uzun zamandır. Aslında isteklerimi çalmalarına üzülmedim. Böylece günler daha da yavaş geçiyor. Tam da sahipsiz bir adaya yakışan bir şekilde.

       Gün ışığının ilk okşayışları sarmışken onu,  sevgilim son içkimin bittiğini gördüğünde hüzünlendi. Bunu kendine yakıştırdığından yapıyor galiba. Hüzünlü sevgili. Kucaklanmaya muhtaç masum kız. Ah, kötü oyuncu ama güzel sevgilim benim. Onu kucaklarken kendimi ne kadar zayıf hissettiğimi bir bilse. Sever miydi acaba beni eskisi kadar?

       Buralarda yaşam yok, esaret var. Bir ada başlı başına bir hapishanedir zaten. Kendinizi özgür hissedebildiğiniz tek hapishane. Bir sandal tahliye belgenizdir. Ama firar etmek isteyen kim ki? Gerçek özgürlük, bazen gerçekten yalnız kalabilmektir. Ve bu ada, sevgilim ve ben için öylesine büyük ki... Yalnızlığı istediğimde adanın kuzeyi bana aittir sadece.   

       Sesim dağlara çarpınca korkan bir martı, korunma isteğiyle sevgilimin omzuna kondu. Şaşırdım... Demek acizdim bu kadar. Neyse ki deniz benimdi. Balıkları dün azat etmiştim. Onları görmek gittikçe daha fazla üzüyordu beni. Benden daha özgür görünüyorlardı. Niye okyanuslar bu kadar genişti?

       Şair dostum o soğuk sabahla birlikte  gitmişti. Gün be gün karanlığa gömüldüğümü fark ettiğinden gitti, bunu biliyorum ... Oysa benden çok iyi şiirler çıkarabilirdi biraz daha sabırlı olabilseydi. Koltuğumdaki şu şahane bezginlikteki oturuşum bile “tembelliğe övgü” isimli bir şiire kaynaklık edebilirdi. Belki de onun görevini ben yerine getirmeliyim. Kelimelerle oynamayı seviyorum ne de olsa. Kendimi şiirleştirebilir miyim peki? Belirsiz anlamların sisiyle hiçleştirebilir miyim varlığımı? Sanırım yapabilirim. Çünkü sevgilime yazdıklarımla başarmıştım bunu. Onun güzelliğini överek, kendi uçurumumu oyup duruyordum.

            Aslında ben ince ruhluyum ve duygularımı çok iyi gizliyorum. İnanmamama rağmen burcumun bir özelliği olduğunu söylediğinde, sevgilimin gözlerine inançlı bakışlarla bakmıştım. Duygularımın saklandığı yerleri sadece sevgilim biliyor (belki onları da korsanlara teslim etmeliydim). Gerçeği söylemek gerekirse o benim sevgilim değil, ben onun sevgilisiyim. Onu sevmek için yaratılmışlardan birisiyim belki de.

            Yeni içkiler teknesi ufukta görününce sevgilim bulutları kucaklayıverdi. Sonra yaptığından utandı, çok sevimli  bir biçimde. Çünkü o içkileri sadece ben içerim. Bunun için sevinmesi çok anlamsız. Belki de içkinin bana verdiği haz yüzünden sevinmiştir. Eğer öyleyse ona olan sevgimi sonsuz katına çıkarabilirim.

            ...İçkiler elimde ve ben evimdeyim sevgilimle birlikte. Dolunayın önünden iteleniyormuşçasına geçen üzgün bulutları izliyoruz. Sanki oldukları yerde çakılı kalmak istiyorlar. Rüzgarı yoruyorlar besbelli. Bu bulutlar, gündüz sevgilimin kucakladığı bulutlar. Bu çok hoşlarına gitmiş olmalı ki sürekli benim gökyüzümde dolaşıyorlar. Ama yarın da onları burada görürsem paramparça ederim.

           

 

...Gecenin üzgün bulutları öğleden sonra öldü.  
cyrancis quarolloYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6447
2 Firari Fırtına 4493
3 Mustafa Ermişcan 3953
4 Hasan Tabak 3617
5 Nermin Gömleksizoğlu 3247
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3110
7 Uğur Kesim 3094
8 Sibel Kaya 2958
9 Enes Evci 2660
10 Turgut Çakır 2336

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1411 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com