Denemeler

ÇARESİZLİK KÖŞKÜ
Okunma: 84
Kanaryasız Yazar - Mesaj Gönder


Ben pek sevmedim buraları, kir pas içinde kalmış her yeri. Sanki birileri sırtlanmış da toz zerrelerini, boşaltmış bu köşke. Bulaştıkça bulaşmış öteki yerlere, sanırsın zerre değil de kan davası; öyle bir şey. Bahçesi bomboş, cesetler yığılı kapısında… Beni ne diye getirdin bu köşke? Hiç benlik değil bir kere. Hastalıklı bu mobilyalar! Eskimişleri hurda diye attık diyelim; şu çirkin, gıcırdayan tahtaları ne yapacağız? Baştan aşağı yıkacak mıyız, yakacak mıyız? Bir şey söyle.
 
Bu araziye uzun süre uğranmasın dediler. Kimse de uğramamış, bir biz buradayız. Hurdalaşmış telden örgüleri bu köşkün, her düğümü hem pas hem pes etmiş bir baksana! Sen dahilsin buna, o çığlıklar atan tahta da. Antikaları severim, sen de bilirsin. Ancak buradakileri satamazsın hiçbir açık arttırmada, değer etmez bu eşyalar. Para etmez, dile söze gelmezler. Öylece balkonlarda şarkı söyler, ağlayarak çare beklerler.
 
Deniz bir manzara bu köşke, onlar görür fakat içlerine çekemezler o ferah rüzgarı. Acınasıdır bu barınaklar, içinde hep hüzün taşırlar. Elleri uzun değildir, cesaretleri cisimliklerine kadardır. Büyük bir bela bu, kim yaptırdı bu köşkü? Ara sahibini. Virüs gibi, içime dolup boğdu beni. Bu mutsuzlukla önüme çıkanı kırar dökerim. Ondan ona, her yere yayılır bu büyük çaresizlik. Hastalıklı bu topraklar, yalvarırım kurtar beni.


Günümüz sorununa bir köşkteymiş gibi yaklaşayım dedim. Çaresizlik dolu hislerimi böylece bir yerlere dökmek iyi geldi aslında. Beğenilir beğenilmez bilmem ancak bulunsun buralarda...
Kanaryasız YazarYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3087
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1450 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com