Senaryolar

İklim
Okunma: 227
x.eva blabla - Mesaj Gönder


Ben iklim, dün geceden beri elimde eski ev sahibimden çaldığım silahla aynanın karşısındayım şimdi bunları yazıyorum, çünkü yarın bunları yazamayabilirim, burada da olmayabilirim yok olup gidebilirim. Uyuyamadım uyuyamadığımı rüyalar sanıp gördüğüm geçmiş anılarımda farkettim rüya değilmiş, sonra sağa sola döndüm olmadı saatler ilerliyordu farkındaydım ama beynim sanki durmuyordu durmadan bana yaşadığım sahnelerle, olmasını istediğim hayallerimi önüme sunuyordu dayanamadım kalktım biraz beni rahatlatması için süt içtim, ballı süt severdim çocukluğumdan beri. Sonra yine yatıp uyumak istedim ama uyuyamadım en son telefona baktığımda saat 6 olmuştu çıldıracaktım, sonra kafama takmayıp uzandım bu sefer uyumuşum ama uyandığımdan saat sadece 8 di..Kalktımm yine aynı düşünceler bu düşünceler ya beni öldürtecekti ya da onları. Yapamıyordum 1 aydan beri yarı uykusuz halim eskilerim ben ne yapmıştım ki onlara hayır dediğim herşeyi yapmışlardı.. Yaşadığım tüm hayal kırıklıkları, tüm acılar.. Bir günüm vardı dinlenmek için son 2 gündür zaten çok çalışmıştım ama işte şu düşüncelerim bitmek bilmeyen hislerim. Uzaktım ailemden ki yakın olsam da olacaktı bunlar, onlar, herkes, herşey yardım edebilirlerdi bana ama ya düşüncelerim kimse alıp onları beynimden çıkaramazdı ya..Yine de birşey düşünmeden oturmaya çalıştım, kahvaltı, kitap, rutin şeyler.. Sevgilim sabah mesajımı yazmıştı sağ olsun acaba ne düşünürdü ben ölsem, intihar etsem. Üzülmesine üzülürdü de peki geçmişimi anlatsam ne hissederdi.. Yıllar önce sevdiğim adam ve arkadaşları tarafından uğradığım tacizleri. Bak yine geldi aklıma yok ben öldürmeliydim onları, onlar beni değil... Ne olacaktı ben intihar etsem, bir not kağıdı ile yazılmış ölüm nedeniyle ibret mi olacaktı ki elaleme. Hoş elalem ne derdi ki, ne dese ne değişecekti ki ben bitmişim. Yaşarken anlatamadıkları mı, ya da anlatsam anlayıp da çare mi bulacaklardı. Bulsalar özlediğim merhameti gösterecekler miydi.. Ah ne acıydı bazı şeyler içimizde çıkmayan düşünceler, duygular, istekler, önceden sevdiğimiz sarmalarını istediğimiz kollar bazen ne kadar da duygusuz oluveriyorlardı. Acıydı hayat aslında güzel ve tatlıydı da ama bazı şeyler. Olmaz olası bazı şeyler, bazı anlar, bazı insanlar, bazı arzular.. Bir dilenci gibi masumiyet, aşk, sevgi dilenmek sonra dilendiğin adamın kölesi olmak belki de maktulü.
Kocaman oyuk şimdi kalbim, gurur, pembe düşler hepsi bitti bende yaşayamıyorum.. Yaşıyorum tabii ki Allah’a isyan olmasın ama ruhum yok gibi hissedemiyorum sevgileri, masumiyeti..
Çok acılar insanlar, kediler, köpekler gibi değiller. Sevgilerini öyle kolayca veremiyorlar, öylesine sevemiyorlar seni sarıp sarmalayıp, ağlayınca patilerini üzerine sürüp yalamıyorlar gözyaşlarını acımasızlar, korkunçlar..
Çoktan öğlen olmuştu bile ben hala seçenekler kurguluyordum. Yarın işim vardı oysa ki bunları düşünemezdim ama kafamı toparlayamıyordum.. En iyisi hepsini cayır cayır yakmaktı sonrada kendimi belki yakmazdım kendimi zaten her gün yanıyordum ruhum artık kül olmuştu saçma insanlar saçmalıklarında..
19 yaşındaydım sadece 19 sevdiğim adamla sevişmek istemiştim bu suç muydu ya da yanlış.. Günahını sevabını demiyorum ama insanlarını birbiri ile yakın olmak istemesi suç muydu diyorum? Ya da bunun bedeli mi olmalıydı biz kadınlar için..
Şuan ki hayatıma baksanız bana bunları konduramazsınız, ben insanlara hayat veriyorum güya ama şuan kendi hayatımı almak üzerine düşüncelerdeyim ya kendi hayatımı ya onlarınkini.
Hayatımı zaten aldılar aslında ama yine de sevdiklerime verecek kadar kalbim duygularım vardı. Seviyorum zaten sevdiklerimi ama onlara yetebilir miydim, ya bunları duysalar. duysalar mıydı ki, beni seven öyle de sever miydi bütün olumsuzluklarla.. 


Yeni senaryo hayalim, iyi okumalar..
x.eva blablaYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6539
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4051
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3322
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3218
7 Uğur Kesim 3152
8 Sibel Kaya 3033
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2389

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:859 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com