Senaryolar

KARAKTERLER DO & LA
Okunma: 158
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Şu şimdi şurada önce mesleğini bulmuş, sonra o konuda emek vermiş biri mi?
O konu öyle olsaydı biz kitap okur tanışır, yirmi yıl kitap falan okumaz, şimdi okurduk.
Şimdi de okumaya başlardım ve bir daha bırakmazdım ki zaten öyle.
Ama ben zaten okumaya başlamıştım, bu konu bile edilmedi, çok kırgınım.
Ayrıca da o şarkı yüzünden yapmadığım bir şey neden bana şarkı perdesinden duyuruluyor.
Çok gereksizdi ve de çok yanlıştı, çok çirkindi.
Ne yani şimdi böyle mi olmuş, böyle diyebilecek misiniz, diyorlar güya!
Ben zaten okuyorum, keyfim de yerinde...
Konu ne yani? Her dakka tövbe mi edeceğiz sizin gibi?
O kadar çirkin bir şeye umutlar falan mı yüklemişler yani? Hayatı mı kurtulurmuş bu konu da aynen o şarkıdaki gibi olursa, ben kendi anlayışıma diyorum onlar yediğim bisküviye. İşte o da zehirliymiş. Anladın mı konuyu? Zehir! Bildiğin zehir bu açıdan. Oradaki ağaç, bu açıdan zehir yada zehirli yılan.
Hiç okumadan etmeden hoca taklidi yapanlara ne diyelim yani? Şu da olmuyor işte... okumakla ilgili değiller bu açıdan. O da zehir.
Neymiş? Allah'ın belası şarkıdan yansımış, öteki de benim şarkımmış. Lanet olsun... benim şarkıma da lanet olsun. Zehir zıkkım olsun.
Kim kiminle ne zaman nerede tanışmış mış da, kimin mesleği fakirlik üzerine kurulmuş. Mümkün değil beni ikna etmeniz bu açıdan. Asla diyorum.
Bu da şimdi şöyle kandıracakmış yılanı boğabilirse: okursan da iyi olur, müzik dinlersin, müziğin tutar, paran bok olur... bilmem ne! Bu nedenle yaptığım bir şey değil!!! Asla olmadı böyle bir araç. Bunu bana mı yutturacağını sanıyorsun: bu zehir. Anladın mı beni? Beni de anladın mı zıkkımın peki... evet öyleyim.
Bu dünyada kendim dahil herhangi bir nedenle yapmadığım bir şeyi, kime kader diye kakalayacaklar? Yani şimdi bunu mu merak ediyorsun? Bu da zehir. Bir de pazarlığa oturmuşlar bunlar; kim okumadıysa yıllarca o şekilde canına okuyacaklarmış. Sanki o yemek programı neydi? Hiç yoktu sanki burada zehir zıkkım da herkes bana yemeklerini anlatacaktı? Yani şimdi bana ne diyebilir! Bu ne özgüven? !!! Anası babası yok mu bu insanların? Ne alaka kaynanaları... benim iğrenç bir bakış açısı. Bakanı da zehirlerim bu. Anladın mı beni hiç? Hiç anladın mı ki resimli barış çubuğu sanıyorsun kendini? Bana ne senin kaynanandan. Ben anne derken seni mi kaybettim ki, beni buldun? Geri zekalı. Mal gibi bana bakacağına kitaba baksaydın: stratejimi deniz yosunu gibi çiğnediler. Bunlar gökten yağan hediyelerdi ve ben bunu gökteki için hayata geçirdim. Onun spastik köyü varmış. Ortada dünyada bir kitap varmış. O kitap elimize yarın gökyüzünde geçecek. Kendini cennetten mi indi sandın? Ben burada kitap okuyorum deli gibi, onu da yarın cennete varmaz mı sandın? O kadar salak bi şarkı da şiir de bilmiyorum. Şarkı da o kitabı anlatıyor: cennet nedir bilmez mi sandın? Kötü bir insansın sen. Senin gibilere film mi yapıyorlar sandın? Bizim evde ayı mı oynatıyorlar sandın? Buradaki toprak da öyleydi. Benim canımı alacak değil ya. Şu yapılanları şeytan bile yapmıyor. O nedenle sanatı ona hediye etmişler. Ne şimdi kendini insan mı sandın?

Yani o kadar sürükleyici bir kitap. Anlatamam doğrusu. Çok keyifli benim için her zamanki gibi. Beni pek çekemezler düşmanlar, inançsızlar. Yanımda biraz zevzek kalırlar genellikle. Şimdi de kraliçe mi sandın?

Bugüne kadar yüzlerce şarkıya yorum yazdım. Benimki de böyle oldu.
Yok yok. Özgür Roman'a yollamayalım hiç. İşte öyle de ödlek mi sandın? Kitabın bile öngörüsü var benim yok mu sandın?

Yarın da bunlar olacak. Üzgünüm. Anlaşma anlaşmadır:) Öyle değil mi sandın?

Selamlar
G. 
 
                                                         SON Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 4.11.2020 17:12
https://www.youtube.com/watch?v=h3h035Eyz5A


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6590
2 Firari Fırtına 4612
3 Mustafa Ermişcan 4099
4 Hasan Tabak 3753
5 Nermin Gömleksizoğlu 3365
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3282
7 Uğur Kesim 3190
8 Sibel Kaya 3074
9 Enes Evci 2763
10 Turgut Çakır 2418

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1847 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com