Hikayeler

Bıkmak Nefret Etmek
Okunma: 54
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Yani şimdi gökyüzünde bir kitap var. Ben burada bir ölü kadar yokum, bir ölü kadar çaresizim. O katmanın altında dünyada eğlence, o katmanın üstünde evrende bir liderimiz var. Hepsinin sahibi malum. Bana eski kitabımı anlatma, edebi olanı mı? Aman boş ver. Dünya dönüyor... Çocuk mu? O daha üstün bir kitapla ilgili olan yarış. Karar verdiniz ya beni elememeye! O lider de benim seçildiğim bir gün konuşacak benimle sadece yada sadece o güne dair, o günle ilgili, benim gerçekten mutlu çift seçilmemle. Ben de kitap okuyacağım ama daha önemli bir kitabı bu da ayrı bir nedenle kimseyle konuşmama yemini ve de o nedenle de konuşmaktansa okumak, okumaktansa bir lider anlayışlılığını da yanına alarak konuşmak. Bu ne artık: boş boş gevezelik edeceğine bunu oku! Dünya ile aranda küçük bir denge unsuru daha istiyorsan bunu oku. Saltanatının sınırlarının farkındaysan bunu oku. Bunu okuma! Bunu oku! YETER ARTIK! Bunları da aynı lider anlatmamış mı? Evet. Yanında bir de kitap var mıymış? Varmış ama kendi yanında, dünyada değil. Sadece bir kitap mı varmış liderle ikimiz arasında? Evet. O da dünyada. Yoksa ben de var mıymışım? Hayır. Şimdi yani nerede olabilirim? Evet. Bir okudum: bu!

Oysa ben evimdeyim. Şimdi yani neymiş bu soruların cevapları normalde? Bunları da aynı lider anlatmamış mı? Evet. Yanında bir de kitap var mıymış? Varmış ama kendi yanında, bende de. Sadece bir kitap mı varmış liderle ikimiz arasında? Hayır. O ve ben de varmışız. Yoksa ben de var mıymışım? Hayır. Şimdi yani nerede olabilirim? Evet. Bir okudum: bu!

Anlatacak mısınız yani? Bugün et yadi, yarın havyar yok! Çocuk nerede, sokakta!!! Şu soru var ya, evde miyim, sokakta mı? Herkes yanıt veriyor: sokakta. Evde! Cehennemin dibinde. Hepsini de adama diyorsunuz, gereksizmiş:) Ağlıyorum, kendi kendime. Çok fazla ağlamamalıyım, böyle. Böyle...   Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 8.11.2020 12:55
https://www.youtube.com/watch?v=dSz8WjJPzkI


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6517
2 Firari Fırtına 4549
3 Mustafa Ermişcan 4034
4 Hasan Tabak 3686
5 Nermin Gömleksizoğlu 3305
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3197
7 Uğur Kesim 3139
8 Sibel Kaya 3016
9 Enes Evci 2712
10 Turgut Çakır 2377

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1536 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com