Hikayeler

De Ki Veteriner
Okunma: 59
Hep de Böy - Mesaj Gönder


O en önemli kişi neredeydi? Karikatürleri sadece o yapabiliyorken neden hepimize karikatür muamelesi yapılmayacak bir dünyada olmayalımdı ki? O konu adamdı ama babam yani bunlara mı 'estağfurullah' demişti, yoksa kuzenimin kitabının yanındaki iş, güç, eğlence konseptinin üstünde baş gösteren bir aşk hikayesi mi vardı? Ne fark eder, dedik, sonuçta yani elimi uzatacağım raf bu konulardan ibaret, bense evrenden bir mesaj beklemiyorum. Demek mesaj beklemiyordum! Onca şarkı, yani, her neyse, sonuçta mümkün müydü mesajı iletmemiş olmak? Gülüyoruz ama gıdıklarlarsa... mutlaka birinin aynı şeyi söyleyeceği bir köye doğru arabayla gidiyorduk. Okumanın yanında, bir oku mesajı da neydi ki? BAR OK! Gerçekten de termal otelde bu tabela vardı. Barok incelenmeye değer bir tarz olsa da, konuya yüzde yüz hakim değildim. Sağ elim kuzenimin kitabına işaret ediyorken; mesaj ne? Oku istersen. Peki -ne çok gezdik, kaç ülke gördük, o lokantadan bizi nasıl kapı dışarı ettiklerini gördünüz mü, konsere zor yetiştik, meğer o ülkede çay içmek yasakmış, o konser muhteşemdi. Sol elimde eğlence -tam da o kitabı bu açıdan boş ver... tamam da ben kaç kere adak adamıştım? Eee, benimki bu açıdan ama ne? Kitap! Peki nerede sizce o en önemli kişi? Annemle aynı yerde. Neyse anne gidelim buradan. Gideriz sonra! Kendisinden bir mesaj beklemiyorum da... peki tamam anladım. Bu mesajı bize o yollamadı mı ki, biz şimdi kendisine ödevimizi yapıp geri iletmeyelim? Konu da neydi? !!! O tabii... O! Ama bir konu daha olsaydı eğer iletilecek, mesela ben ve kendim, o da o kadar. Buna minnettar olmaya kalmadı, bu konuda neler bildiğime dair bir ipucu da elimde yoktu ama sonsuza kadar sürecek olan mesaj şarkıda mı gizliydi ki? Öyle olsaydı ben yanmıştım çünkü sonsuza kadar ne istemediğimi bilmekten başka bir kolumu da yitirmiş olurdum. Bu açıdan sessiz olun da, biz de her şey yolunda diyelim... bunun için görüşmeye gerek var mıydı ki?

Veterinerler: Bütün aşıları tamam mı? Tamam evet! O kadar da önemli değil gibi gelir insana. nasılsa kedisi hasta falan olmayacaktır. Demek hem kediler hem köpekler var. İyi peki, araları iyi mi diye sorar bize veteriner. Veterinerlerin yarın için hemen gelin dememesi de fena fikir değil, gelin dedikleri anda gözümün önünde bir kitap var mıydı? vardı çok şükür. nasıl olur, sol kolumu neredeyse yitiriyordum... bu çok sık rastlanan durumu bu dünyadaki varlığımla öfleyip, pöfleyerek açıklayamayacak kadar iyi durumdaydım. Az önce neler olduğunu gören var mıydı? Bütün bu mesajlar gerçek olduğunda, senaryo gibi yazılıp kendi aramızda oynanır mıydı yoksa herkes 'kitap' derken ya da demezken neden bahsettiğini anlar ve kendisi için yeterli olan bu durumu değerlendirir miydi? Kedi ne yapardı? Bu açıdan bu sınav -o adama hayır demek ve o kuzeninin şarkıcı olmasıyla ilgili mesajını kendi hayatına uyarlamak mıydı? Kedi bunu anlamayabilir miydi? Hayır. Oysa ki fotoğraflarda bütün bu mesajın anında sağladığı sessizliğin üstüne çıkan bir tavır bile yoktu. Ne şirin, veterinerdeki poster ne kadar da tatlı, öyle değil mi? Ama işte mesaj üstüne mesaj üstüne mesaj üstüne bir önemli kişi falan, olmuyor böyle. Bu olmayabilen şey de bana cazip geldi çünkü olmadığında elimde yerinde duran bir kitap ve hakkında düşündüğüm olumlu olumsuz her şey olabilirdi! OLUMSUZ: KÜFÜR! OLUMLU: İYİLEŞMEK! Bana bunu yapmayın falan gibi değil yani o dediğini bu zaten yapmıyor bu da bana yetmişti. İğne. Tamam şimdi seni güçlendirecek bir vitamin verecekler, hepsi bu, tabi tabi tamam şimdi. Veterinerlik okumaktan iyidir belki de veteriner olmak, bilemiyorum. Veterinerdeki oyuncaklara bayılıyorum, görüş alanım temizleniyor adeta, sanki artık arabanın camını silmişim de yolu görebiliyorum gibi geliyor bana. Onun ellerindesin her şey yolunda. Birazdan çıkacağız buradan ve evde tuzlu kurabiye yapacağım. Zaten televizyonda da çok iyi bir maç var. Neden bunlar hep veterinerde aklıma gelir? Sahi siz benim resim sergime gelmiş miydiniz? İyi etmişsinizdir eminim. Gene de ben de sa de ce sakin olmalıyım. İyi peki ondan mı! Temiz bir yer derken daha anladığım gibi. Temiz bir yer. Ayrıca da çok teşekkür ederim. Veteriner çok daha iyi biliyordur tabii. Veterinere yürüyerek gittiğimiz için sorun yok. Veterinere rağmen bu bir daha olmayacak. Veterinerdeki en son konuşmamız neydi? Veterineri ara bir randevu al. Yani ne alaka şimdi şu şarkı, derkenki gibi ama bu da ı ıh! Şu çimlerdeki otlardan seviyor, iyi mi? Yesin onlardan sorun yok. Peki. Veteriner bizim eve çok yakın, ama gene de bakkal gibi veterinerle aynı mahalledeyiz diyebileceğim bir kavram değil. Dönüşte bakkala uğradım, kedi maması aldım. Emin misin? Bunları düşünmek mümkün müydü? Evet. Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 22.11.2020 16:20
https://www.youtube.com/watch?v=TQuNJKfjf38


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4050
4 Hasan Tabak 3703
5 Nermin Gömleksizoğlu 3321
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3217
7 Uğur Kesim 3151
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2726
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2214 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com