Hikayeler

Fareler Ve İnsanlar
Okunma: 56
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Şimdi konu tapmakken, buraya kadar taptığım konudan bahsedemedim mi? Geçeceksin... kocaman bir dünya! O dünyada birbirini bulmaya çalışan iki kişi henüz sorunlarıyla sevdiği şeyleri birbirinden ayırt edememiş gibi görünüyor, henüz yazılmamış da ondan olabilirmiş. Bu durumda mesela: bakıyor muydum, kimdir kimdir kimdir o? Onu hangi film oynamış? Şimdi de bu dünyada birbirini bulmaya çalışan iki kişi varmış. Gün bugün! Hepimiz yaralandık. Ben de üzgünüm. Yoo, hiç de bile!

Hayatı akışına bıraksaydım şimdi, konu ne olabilirdi? Diyelim ki sokağa kadar çıkmadım, site içinde geziniyorum, orada bir adet ağaç altında kendimi iyi hissettim diye bekleyip duracağım şimdi, öyle mi? Yok hayır yürürüm biraz. Peki tamam o zaman. Yoo, hiç de bile! Yani şuradan şuraya dönmek nasip olsun. Olsun bakalım. Şimdi aynı oyunu oynamayacak mıyız?

O şekilde çıktık yola, en azından konuşulsun denilen konulara değinmek bile istemediğim için yazıyorum. Buradayız! Evet. İçimden bir ses demeliymiş ki, şu iki kişi şu şu, biri ben bile değil miyim? Kuzenimmiş. Çok şükür... yine de dalga geçilmeyeceğini umuyorum yani o kadar sevilecek şeyler yazmıyorum. Olsun bu konu da öyleymiş, böyle de olsun. Geçeceksin bir dünya. Peki, bence de olmasa iyi olurmuş. Demiyoruz yoo hiç de bile! Kalbinin sesini dinleyerek şuradan şuraya gitmek nasip olsun.

Şu anda konu ne? Eğitim almak mı? Yok, o kadar güvenmiyorum kendime. Sanat dünyası mı? Yok o kadar güvenmiyorum kendime. Resim sergisi gezmek mi? Yok o kadar güvenmiyorum kendime. çay içmek mi? Yok o kadar güvenmiyorum kendime. Yoo, hiç de bile! Nasıl hayat akıp gidiyor, o da olur öyle. İyi olsun o zaman. Olsaymış.

Şunu bana demezdi, he. Nasıl geçeceksin koca dünyadan, vaz geçeceksin hedefe varmaktan. Aman Tanrım! Fareler.. Anladım.

Şimdi ise kahroluyorum her gün. Perişan olmaktan utanmıyorum çoğu zaman. O kadar üzgünüm ki diyerek anlatamayacağım bir his. Ağlayacak bir omuz aramıyorum, ağlayan biri! Ufukta güneşin ince çizgileri, kendimce gittiğim yoldan bin kez attığım adımlar hep daha geriden beni takip eden bir başka gözyaşı gibi, tanımsız kalmışlar, aniden sızlamış içi.

Öyle olsun şimdi. Denizin ortasında bulsun beni. Söz edilebilir, konu Türk filmleri. her gün her gün bu konu. Neyse artık sorun yokmuş gibi, her şeyi siliyorum. Kim bilir, kaç deli daha aynı seven sevilen tebessümü taşıyor baktığı yerde ve kim bilir kaç kez ileri atılmış sözcükleri. Sus! Sus! Zaten durumumuz çok kötü. Fare mi çıktı evde? Hayır.

Anladın mı farkı Sis'cim? Anladı bence kedi. Yok ama yanımda. Yoktu yani... Ne vardı? Gel bak, evladım: nesi var! Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 23.11.2020 14:59
https://www.youtube.com/watch?v=DfZnVi21upY


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4050
4 Hasan Tabak 3703
5 Nermin Gömleksizoğlu 3321
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3217
7 Uğur Kesim 3151
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2726
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2261 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com