Hikayeler

Ayakkabı-cı Vardı Ama
Okunma: 56
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Kutu, kutular, küçük kutular, büyük kutular... ayakkabıları aldıktan sonra kutusunda saklarsam kutusundan hiç çıkarmazsam yeni kalırlardı. Halbuki giymeyecek miydim, nasıl yeni kalacaklardı? Yani bu şu anda oluyor mu? Öyle olan biten bir sayfalık bir yazı, daha fazlası değil asla bu dünyada, ama benimki okumadığım için dünyada asılı kalmış gibi, benimkisi kimi bilir göğün neresinde, gene yıldız kaydı ama o marka da neydi öyle? Konu gene de ayakkabıcı! İyi tabii, o da öyle olmamış mı, yani baktığım yerde hemen bulacağım bir şey değil ama enerjisi sa de ce bence güzel, bana göre iyi, onun dışında ayakkabıcı. Evet biz şimdi ayakkabıcı mı dedik, evet, biz o gün ayakkabıcıya mı gitmiştik, evet, biz şu anda ayakkabıcının yanında mıyız, evet ama yanımda o gün yanımda olan kim vardı ki bugün tanıdığım ama bu ayakkabıcıda denk gelmediğim arkadaşıma da bir kez rastlamıştım... o hikaye öyle olsaydı o da şimdi yanımda olurdu ve o bir çocuk burası da büyüklere ayakkabı satan bir ayakkabıcı. Konu gene de tamam gibi görünüyor. Biraz sıktı mı ayağınızı, umarım sıkmadı demek oluyor. İnsanlar ayakkabı koleksiyonlarından falan söz edebiliyor. Benim için o konu gene ayakkabıcı! Bir anda irkildim; bu kocaman oyunun içinde ne de olsa mutlaka gerçek olacak şeyler vardı ve ben sıraya girdim. Derken bugün o ayakkabı kutusunun içinde ne olduğunu anlamadığım bir başka senaryo peşimden kovalamaya başladığında, yok canım olmaz diyemedim ama çocuk gerçekten de bugün yanımda değildi. Oysa çocuğu da önceden tanıyorum yani. Yedi sekiz yaşlarında, aklı başında, akıllı uslu... okumayı seviyor, bir tanıdığımızın oğlu. Peki tamam, o diyelim ki prensti! Olsun, gene de yanımdaydı. Ben bu konuyu kendisine değil de, evrene değil de... neyse yani ben bu konuyu açmak için değil de, kapatmak için yazıyordum daha çok. Gerçekten de konu neydi? Bu var ya bu şarkıcılara olmuyor mu? Hayır! Peki dedim. Anladım.

Ayakkabı boyasını da ayakkabıcıdan almak, iki ayakkabı daha almak, ayakkabılarını çok sevmek demek çarşıya gidip bir ayakkabı almak demek değildi. Bu da mı yani ayakkabıcı demekti? Bu yani mankenlere olmuyor mu? Hayır. Peki dedim. Anladım. Elbette canım, ayakkabıcı olmam mümkün değildi. Kaderimin yanlış sayfasından bahsetmek için hiç bilmediğim bir sayfa bulup açmam lazımdı, o da yoktu. Ben bu açıdan söylenip dururken ne anlatıyor olabilirdim? Bunu anlamak o kadar zor muydu? Belki konu ayakkabıcı? Hayır! Ben şu anda yanlış sayfadaydım ve o konu böyle açıklanmalıydı. Neden bana dair tek bir şey yok ve yazarların isimleri gene de sayfalarda dolanıyor. Bunları anlamaması mümkün biri miyim ki şimdi o adını haykırdığınız yazarın hakkında bilmediğim tek şey bu olsun? Bu da bana olmuyor. Bir yazı ya yazıdır ya da anlaşılmıştır. Ne yani olmuyor mu? Olmuyor. İyi siz bilirsiniz... Ayakkabı alamadan eve döndüm. Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 24.11.2020 15:48
https://www.youtube.com/watch?v=fTGf_KIgW4Y


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4050
4 Hasan Tabak 3703
5 Nermin Gömleksizoğlu 3321
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3217
7 Uğur Kesim 3151
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2726
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2295 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com